895 Shares 2376 views

Krajalnica do domu. Który wybrać? Plusy i minusy

Próbując złagodzić prac domowych, producenci stale oferować nowe urządzenia kuchenne. Półki są wypełnione różnymi miksery, multivarok, chleb i tak dalej. D. Nie wszystkie urządzenia kuchenne są niezbędne. Wśród takich obaw i krajalnicy do domu. Jak wybrać – można zdecydować później. Najpierw musimy się upewnić, że nie będzie tylko zajmują miejsce w kuchni.


Dlaczego krajalnica?

Jest to specjalne urządzenie, które szybko wyciąć produktów. Plastry otrzymać interesujący, idealnie proste, jednorodnej grubości. Krajalnica jest w stanie przeciąć kiełbasa, ser, owoce, warzywa, pieczywo do kanapek. Gospodyni będzie tylko pięknie położyć na talerzu i podawać. Do rejestracji będzie niezbędna krajalnica do domu.

opinie klientów powiedzieć, że jest to również dobre dla codziennego użytku. W produkcji konserw krajalnica szybko i równomiernie posiekane warzywa. Na śniadanie można zrobić piękne kanapki, ozdobić je wymienia plasterek ogórka lub pomidora. Z krajalnicy szybko posiekać cebulę w plasterki, a nawet łez. Dla miłośników herbaty z cytryną cienkiego płaskiego kawałka cytrusów będzie miłym zaskoczeniem. Oczywiście, mechanizm ten nie jest niezbędny, ale nadal miło, gdy jest krajalnica do domu.

Do wyboru: ręczne lub elektryczne?

Krajalnica na rynku dostępny jest w trzech postaciach:

 1. Automatycznie.
 2. Półautomatyczne.
 3. Instrukcja.

Automatyczna krajalnica zasilany z sieci i nie wymaga pomocy człowieka. Najważniejsze – aby pobrać produkt do powozu, naprawić i kliknij. Urządzenie jest w stanie poradzić sobie z pracą i wydawać gładkie, zgrabne plasterki. Karetka porusza się bez pomocy, a ona dostarcza produkty do obracającego się dysku zaostrzony. Ten typ krajalnica stosowany w profesjonalnych kuchniach w kawiarniach i restauracjach. Mechanizm ten jest stosowany w produkcji w celu obniżenia wędlin i ryby. Następnie są one pakowane i wysyłane do sklepów. Takie urządzenie jest dość drogie i produkuje dużo hałasu w miejscu pracy.

Półautomatyczna krajalnica jest idealny do użytku domowego. Jest to o wiele tańsze niż automatyczny, niewielkich rozmiarów, a nie jest tak głośno. Zasada działania jest taka sama, wózek z urządzeniem tylko ostrze obrotowe muszą być składane ręcznie.

Ręczna maszyna do krojenia jest bardzo podobny do klasycznej tarce. Różnica polega na tym, że jego łopaty są ustawione inaczej. Nie jest to najbardziej komfortowy krajalnica do domu. Opinie mówią, że to nie jest uniwersalny. Z cięcia twardych owoców i warzyw, takich jak kapusta, ogórki, ziemniaki, jabłka, potrafi go obsłużyć, ale nie więcej. Uzyskać gładkie miękkie plastry pomidory i zgrabnych kromki chleba nie uda. Musisz użyć tradycyjnego noża.

Krajalnica do domu: jak wybrać

Najpierw trzeba ustalić, w jakim celu zostaną wykorzystane przez urządzenie. Dla aktywności zawodowej ma być wybrany spośród wielu modeli automatycznych. Mają metalową obudowę, moc silnika 200 W lub większej. Ostrzenie noży, falisty, który pozwala kroić produktów o dowolnej gęstości. Wykonana jest ze stali nierdzewnej. Niektórzy producenci zainstalować urządzenie w sieci noże Solingen. Takie mechanizmy są w stanie obniżyć Plastry 0,5-23 mm, i są nastawne prędkości noża. Ale to, co jest potrzebne, jeśli tak potężnym i doskonały krajalnica do domu? Które wybrać, jeśli pokrojone produkty powinny być wystarczające dla niektórych kanapki?

Do użytku domowego wystarczy półautomatyczne. Obudowa zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego, co znacznie obniża cenę. Noże stosowane są ze stali nierdzewnej, prosto nadziemne ostrzy. Optymalna moc do krajalnicy domowego – 100 watów. Wielkość 1-17 mm krojenia i większości modeli jest regulowany, ale prędkość obrotowa ostrza w ogóle nie zmienia.

Plusy i minusy

Następujące czynniki mogą być przypisane do korzyści krajalnice:

 • Oszczędność czasu krojenia. Szczególnie dotyczy to przygotowanie warzyw dla zachowania. Ważne jest również do cięcia przysmaki na świątecznym stole.
 • Idealnie dopasowane zgrabne plasterki. Nóż więc cięcie będzie miał tylko profesjonalny kucharz. Ze względu krajalnica można dostać piękne produkty w plasterkach w dowolnym momencie.

Spośród minusy można zauważyć, co następuje:

 • Jak kompaktowy krajalnica może być, to nadal ma swoje miejsce.
 • Urządzenie powinno być zawsze zmontowany i gotowy do użycia. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że krajalnica staje się instrumentem, który gospodyni zabrał 1-2 razy, a następnie usunięte, tak aby nie zakłócać. Stale się i zebrać krajalnica nudzić, wydaje się, że nóż będzie szybciej pokroić produktów. I bez względu na wynik byłby daleki od ideału.

Użytkowanie i konserwacja

Krajalnica do pracowali dłużej trzeba pamiętać, zasady funkcjonowania. Jest to niemożliwe, aby go wyciąć:

 • mrożonki;
 • mięsa, w którym znajdują się kości;
 • Jagody i owoce z nasionami wewnątrz;
 • Surowe mięso.

W celu utrzymania mechanizmu wystarczająco czyste, aby przetrzeć wilgotną szmatką lub gąbką. Nóż powinien zostać usunięty i przemyto oddzielnie.

bezpieczeństwo

Wszystkie urządzenia techniczne zmieniają, w tym krajalnicy do domu. Co lepsze mechaniczne lub elektryczne? To pytanie jest często związane z bezpieczeństwem. Poranić palce nożem nie jest możliwe, ponieważ jest schowany w specjalnej obudowie, a produkt jest dostarczany z przewozu lub popychacza. Istnieją modele z blokerem włączony. Jest to przydatne w domu z małymi dziećmi.

Oczywiście, krajalnica nie jest koniecznością. Ale może to uczynić życie nieco bardziej komfortowe w kuchni. Proszę zamknąć nie tylko smaczne, ale również piękne dania zdolnych każdej gospodyni, która ma krajalnicy do domu. Jak wybrać – każda decyzja podejmowana jest niezależnie.