185 Shares 5539 views

Bobovnik ogród: rodzaje, uprawa i utrzymanie

Bobovnik ogród – to niesamowita roślina ozdobna, który jest powszechnie stosowany w projektowaniu ogrodów. Ten flora należy do rodziny motylkowatych i krzewów liściastych. To może dorastać do 7 metrów. Roślina ta wygląda świetnie, szczególnie w okresie kwitnienia. Zaczyna się pod koniec maja. Kwiatostany zebrane w długim pędzlem złota, które wyglądają bardzo imponująco. Dlatego ludzie nazywają to złoty deszcz. Bobovnik ogród, pomimo piękna, jest bardzo trujący. Wszystkie części roślin zawierają cytyzyny (trujący alkaloid).

rodzaje migdałów

Istnieją trzy odmiany roślin, które są uprawiane w południowej Europie i Azji Mniejszej krajach: bobovnik zwykłą (anagirolistny), Alpine i Vaterera. Jednakże w odniesieniu do kompozycji kwiatowych najczęściej używany jeden z nich. To bobovnik zwyczajne. Hodowcy na podstawie reprezentatywnych flory trzech form dekoracyjnych zostały wycofane: płacz i złotej jesieni. Bobovnik stocznia opadające jasnobrązowy gałęzie i liście z włosami na dole. Ta roślina jest rośliną miód. Drugą najbardziej popularną jest Alpine bobovnik. Jest aktywnie wykorzystywane do nasadzeń ochronnych, zadaszenia roślinnych i krajobrazu. Główną zaletą tego typu jest najbardziej mróz.

pielęgnacja

Bobovnik – krzew, który wymaga w glebie o wystarczającej zawartości wapnia i dobrym drenażem. Szczególnie dobrze nadaje się do niego gruntów, które nie zachowują dużo wilgoci i łatwo dać go w nadmiarze. Ten flora rośnie dobrze nawet na słabych glebach. W ciągu pierwszych 2-3 lat po posadzeniu roślin w glebie w zimie trzeba pokryć, inaczej go vymerznet. Gdy obfite opady śniegu z gałęzi flory trzeba usunąć śnieg, więc nie łamali się pod jego ciężarem. Bobovnik ogród doskonała odporność na suszę, ale dla bardziej wygodne bycie Bush i zatrzymuje wilgoć w glebie, pożądane jest, aby rozdrabniania z kompostem lub torfem.

Roślina lubi terenu, dobrze oświetlone przez słońce lub półcieniu, ale dobrze rośnie w zacienionych miejscach. W obszarach wietrznych lepiej nie sadzić. Bobovnik ma piękną bujną koronę, która nie wymaga cięcia. Jednakże, umiarkowana do cięcia i przycinania jest możliwe (aby dać najlepsze walory dekoracyjne). Latem potrzebuje umiarkowanego podlewania.

reprodukcja

Złoty bobovnik mnoży zielone sadzonki, nasiona, uwarstwienie i podziału buszu. Można kupić specjalne rośliny ogrodowe w sklepie, ale są niuanse tutaj. Tak, że roślina jest dobrze tolerowany zima dla materiału hodowlanego musi być podobnych warunkach klimatycznych obszaru. Korzystne jest, aby propagować to nasiona krzewów, które są zbierane oddzielnie. Aby zwiększyć zimotrwalosc można stratyfikacji w lodówce (do 1,5 miesiąca). Siać nasion wczesną wiosną pod szkłem. Około miesiąc później pojawiają się pierwsze pędy. W sprzyjających warunkach roślina ta może łatwo żyć do 100 lat.