262 Shares 1783 views

Przykłady ozdobnych krzewów i roślin zielnych drzewiastych

Każdy właściciel, w oparciu o ich pragnieniach i stworzyć niepowtarzalny obraz ogrodu. Jeśli umieścisz go w niektórych wysokich drzew, to będzie nudne i nudne. Tylko krzewy, zwłaszcza kwitnienia, będzie w stanie naprawić sytuację i stworzyć w swoim ogrodzie uczucie wieczne wakacje.

rodzaje krzewów

Takie rośliny są wielka różnorodność gatunków i odmian. Są one reprezentowane przez:

  • Zimozielone, które zachowują liści w zimie. Surowe warunki klimatyczne, są one rzadkie i potrzebują schronienia na okres chłodów. Żurawina, rododendron, barwinek – żywe przykłady tego rodzaju krzewów.

  • Ozdobny krzew liściasty, że nie tworzą kwiaty. Są one hodowane dla pięknych liści. To rośliny takie jak diabeł, bambus, bukszpanu, Aralia, jaśminu.
  • Rośliny ozdobne kwitnące, z niezwykle pięknych kwiatów o różnych kształtach i kolorach. Dla tego gatunku wiciokrzewu, migdałowy, róży, liliowy, wiśniowy.

rododendron

Roślina ta wyróżnia się jasną i wczesną i bujne kwitnienie. W tej chwili wygląda to niezwykle piękny. Elegancję i bogactwo kolorów rododendronów można porównać tylko z róży. Kwitnienie oddział krzew jak bukiet. Jej piękno podkreślają błyszczących liściach.

jaśmin

Roślina ta jest ulubionym wśród ogrodników. Jasmine inny kwitnienia odparcia. Kiedy przyjeżdżają do ogrodu, wydaje się, że spadł śnieg. Białe kwiaty fascynują swą czystość i smak.

Jeśli podać przykłady krzewów stosowanych w kwitnących alejek, z którego można tworzyć żywopłoty, jaśmin jest po prostu warto wspomnieć.

liliowy

Ten kwitnienia roślin ozdobnych jest bardzo popularny. Lilac od dawna stosowane do dekoracji domów przyległych obszarów, parki i ogrody. Ze względu na delikatny zapach, piękne, obfite i długotrwałe kwitnienie to zdobył powszechną miłość.

Większość roślin ozdobnych

Berberys, głóg, Kamelia – najlepsze przykłady krzewów ozdobnych gatunków. Są one stosowane w projektowaniu krajobrazu. Są one zaprojektowane przez naturę dla urody.

  • Berberys jest uważany za jeden z najpiękniejszych krzewów liściastych. Jego żółty, jasny czerwony, brązowy, a potem ucieka niezwykle atrakcyjne. Różnorodność gatunków pozwala na szerokie wykorzystanie takich roślin. krzewy berberysu są uprawiane tworzyć granice i żywopłotów. Są one stosowane w pojedynczych lądowań i dużych tablic. Oni ozdabiają ogrody i parki.

  • Głóg właśnie te rodzaje krzewów, które dają piękna o każdej porze roku. Wczesną wiosną w okresie kwitnienia, przyciągnęła uwagę jego corymbose kwiatostany, a latem – Owoce, pomarańczowy, żółty, czerwony, bordowy i czarny. Jesienią roślina podoba zróżnicowaną barwę liści.
  • Camellia jest rzutem zimozielone i jest roślina ozdobna. Ważne jest, aby znać charakterystykę krzakach kiedy Wybór lądowania na swojej stronie. Camellia niezwykłe wspaniałe kwiaty, takie jak róż. Napięty błyszczące ciemnozielone liście nadać mu uroku.

zdrewniałe rośliny ozdobne

Prawie wszystkie kwitnące krzewy ozdobne należą do gatunków drzew. Kwitną wiosną lub wczesnym latem, a niektóre – tylko w sierpniu. Jeśli mówimy o przykłady krzewów stulatków, warto zauważyć, że ich czas kwitną trwa od wczesnej wiosny do późnej jesieni. W liściach zimozielonych drzew iglastych roślin drzewiastych przez całą zimę pozostają zielone i jego włóknista struktura przypominająca skórę. Różne krzewy, nazwisko i zdjęcie, które można zobaczyć w artykule, dać ogrodzie zaś niepowtarzalny urok. Bo one kwitną w różnym czasie, ich liście nie spadają obu. I niektóre rodzaje cały rok są zielone.

  • Wśród wiecznie odnosi żeń-szeń. Ten krzew jest bardzo duży i ma kolczaste gałęzie, złożone liście, parasol kwiaty i czarne owoce. Żeń-szeń nie boi się silnych mrozów.

  • Hortensja paniculata krzew średniej wielkości. Ale czasami roślina osiągnie trzy metry wysokości. To zależy od warunków uprawy. Hortensja nie lubi słońce. To tak, jakby stworzone do uprawy w cieniu. Ten krzew jest różne kwiatostany paniculata bieli, a trochę później czerwonawym odcieniem.
  • Rosa zwykła nie może być mylony z innymi roślinami. Jest znany z niezwykłych kwiatów, dużych liściach i krzewów ozdobnych. Rose ma unikalną cechę: prostotę połączoną z niepowtarzalnym pięknem.
  • Sumaka ocet – wysoki krzew treelike. Jego rzadkie gałęzie ozdobione dużych jasnozielonych liści pierzaste. Jasne czerwone kwiatostany przypominające świece, szczególnie piękne w jasnym słońcu. Ten krzew jest powszechnie stosowany w pojedynczych lądowań, bo lubi dużo miejsca. Przylegające do wysokich przedstawicieli flory rozwijających się źle.

rośliny zielne

Na wiosnę, tak szybko, jak topnieje śnieg, zaczynają się wyrwać trochę grube pędy. Rosną szybko i szybko stworzyć ogromne krzaki trawa z wielokrotnością łodygi. Na początku pojawiają się pąki, a następnie – duże kwiaty ze wspaniałym aromacie. Ta piwonia, piękno, które można podziwiać w nieskończoność. Oni doskonale ozdobić swój ogród z bujnej kwitnienia, eleganckim kształcie kwiatu i niezrównanego smaku.

Goździk pierzasty również wieloletnie zioło. Tuleja jest utworzona ze względu na utrwalają liczne ucieczki i wygląda grubą poduszkę. Roślina ta charakteryzuje się niebiesko-szary podłużnych liściach i różowych kwiatach pojedynczych o przyjemnym zapachu. Goździki są wykorzystywane do tworzenia kwietników. Te krzewy zielnych zasłużenie ozdobić każdy ogród.

Zimozielonych roślin dla tego typu stosuje Ledum palustre. Charakteryzuje się błyszczące, ciemnozielone liście, który obejmuje dolną czerwonawo fuzz. Przyciąga uwagę białych kwiatów odpowiednim formularzu. Są one montowane na końcach łodyg w pęczki.

Teraz, gdy wiesz, jakie są zielnych i drzewiastych krzewów. Nazwiska i zdjęcia zawarte w tym artykule pomoże Ci w wyborze roślin do ogrodu.