740 Shares 8439 views

Klasyczna literatura rosyjska: podsumowanie „Paris” Chehova A. P.

Tematem niniejszego artykułu – podsumowanie „Paris”. Czechow – niedościgniona mistrz „małej prozy.” W małej pracy, mógł odzwierciedlać nie tylko charakter i emocje swojego charakteru, ale także jego życie. Opowieść, która zostanie omówiona w artykule – jedno z ostatnich dzieł pisarza rosyjskiego. Pisał do końca swego życia, w czasie, gdy autor doświadczył przemyślenia wartości duchowych. Dlatego ta praca jest szczególnie znaczące.


Kara śmierci lub dożywocie?

Synopsis Czechowa „Paris” jest to, że tego samego wieczoru, kolacja między ludźmi, którzy nie są obciążone problemami życiowymi, nie było sporów, które doprowadziły do wypadku, który zmienił życie dwóch z nich.

Przedmiot dyskusji – stosowność kary śmierci. Niektórzy mówili, że nie jest dopuszczalne. Inni uważali, że dożywocie jest surowsza kara. i trzeci widok wyrażono. Według niektórych uczestników biegu jałowego sporu, a kara i zdanie życie powinno być anulowane.

Jednym ze zwolenników idei, że nieludzkie jest każdy rodzaj kary, pozbawić osoby życia lub wolności, to w ten sposób: jeśli wybór mógłby zgodzić się na wszystko jedno życie. Ten człowiek był młody prawnik, jeden z głównych bohaterów tej historii. Drugi znak – bankier – osoba jest gorąco, niebezpieczne i przyzwyczajeni do wyrzucać pieniądze. Od tego momentu rozpoczyna się główne wydarzenie, które opowiada historię Czechowa.

zakład

Podsumowanie więźnia sporu między młodego prawnika i bankiera wystarczająco dojrzały sprowadza się do zdolności danej osoby do nadania tej kwestii od wielu lat do komunikowania się z ludźmi. Jeden z dyskutantów stwierdził, że może być dobrowolnie uwięziony przez piętnaście lat. W dyskusji, która rozpoczęła się całkiem niewinnie, nad decyzją o przeprowadzenie na pierwszy rzut oka, bez znaczenia eksperymentu.

Więźniowie stał się prawnik. Bankier również zgodził się zapłacić dwa miliony rubli do niewoli, jeśli on przetrwać w niewoli dokładnie piętnaście lat.

Zasady i warunki

Młody mężczyzna, skazany na samotność długo był w poszukiwaniu wiecznej prawdy, intensywnie studiując literaturę różnych gatunków. streszczeniem „Paris” Na tym polega. Czechow napisał historię, która przypomina mądre przysłowie. Opiera się ona, jak widać, na pomysł, że pisarz rozumiał ostatnie lata swojego życia.

Wszystkie warunki zostały omówione. Prawnik więzień miał prawo do picia wina i cygara dymu, jak również otrzymane książki, które chcesz. Warunki, trzeba przyznać, bardzo humanitarny, oprócz ścisłego zakazu do komunikowania się z ludźmi.

Pomieszczenie, w którym miał być, został wyposażony kosztem bankiera. Wzięło w nim udział wszystkie konieczne. Żywność oraz napoje więzień regularnie otrzymane przez małe okienko. Przybliżony wykaz literatury, który badał dobrowolnej niewoli piętnastu lat – jest to, co jest idea, a streszczeniem „Paris”. Czechow dołączony szczególną wagę do książek, które są odczytywane prawnika, zamieszkały w prowizorycznym więzieniu. Ponad sześćset tomy badano podczas zatrzymania. Bankier czasami ledwo udało się napisać literaturę.

czytanie więzień

Prawnik zaczął czytać literaturę lekką. Potem przeniósł się do klasycznych dzieł. Spędził kilka lat nauki języków obcych. I raz wysłałem list do swojego przeciwnika w sześciu językach z prośbą, aby wyświetlić jego zawartość w tej dziedzinie, a jeśli nie znajdą tam jeden błąd, strzelać w ogrodzie dwukrotnie pistoletu. Bankier zrobił wszystko, co mu młody człowiek zapytał. Następnego dnia, więzień usłyszał strzały.

Prawnik dużo czytać. Zostały one badane wiele książek o filozofii, historii i nauki. Czasami rzuciłem czytanie i pisanie podjęte. Jeden rok pozbawienia wolności, spędził picia wina i mówi do siebie, o czym świadczy stróż, specjalnie wynajętym na jego ochronę. Ale najbardziej zaskakujące było jedenastym roku, kiedy ludzie nie są tak młodzi, ale bardzo oczytany i wykształcony, tylko jedną książkę czytać w wyniku dłuższej zostać sama – ewangelii.

uwolnienie

Piętnaście lat minęło. Bankier stała się mniej rozrzutny. I naprawdę nie chcę rozstawać się z dwóch milionów. Ich utrata byłaby dla osoby starszej zapaści finansowej. Więzień nadal wygrał zakład. Zdał test. Powinien mu zapłacić, ale nie chce tego robić, bankier postanowił pozbyć się przeciwnika. Zamierzał zabić zatochentsa.

W noc przed wydaniem bankier udał się do pokoju i zobaczył wychudzony człowiek śpi. A na stole był list, w którym odmówił należnych miliony i wyraził pogardę dla życia ziemskiego. Komunikat ten bankier miał otrzymać później następnego dnia. Po przeczytaniu listu, w podeszłym wieku bankier pocałował człowieka śpiącego, krzyknął i poszedł do domu. I nigdy w życiu, nawet w chwilach największych strat giełdowych, nie wstydził drodze tej nocy.

Jest to działka o jednym z najbardziej charakterystycznych dzieł, wykonanych A. P. Chehov. „Paris”, którego podsumowanie odzwierciedla kolejność zdarzeń w produkcie, to nadal należy czytać w oryginale. Czytanie zajmie nie więcej niż dziesięć minut. Ideą tego trochę pracy jednak tak głęboko, że dana osoba jest w stanie zmienić świat.