441 Shares 2837 views

użytkownicy PC pytanie: Czy wiesz, co defragmentacji dysku?

Użytkownik komputera, który jest właścicielem urządzenia na jakiś czas, prędzej czy później zmuszony głębiej zapoznać się z nimi ważną rolę – dysk twardy, na którym jest zainstalowany system Windows i przechowuje różne dane. Oprócz potrzeby oczyścić je z różnych „śmieci”, często jest to konieczne, aby wiedzieć, co defragmentacji dysku, a zastosowanie tej procedury. Spróbujmy wypełnić tę lukę.


Ogólne wyjaśnienia dotyczące defragmentacji dysku

Co to jest? Na dysku twardym komputera składa się z oddzielnych bloków / fragmentów, a podczas zapisu informacji to rasperedelyaetsya na różnych częściach dysku twardego w przypadku gdy więcej niż jeden taki blok obrazu. To się nazywa ścinanie. Z tego powodu pogorszenia ogólnej działanie dysku i zmniejsza szybkość usuwania informacji z niego. Aby rozwiązać ten problem, i trzeba okresowo zbierać różne części pliku w jednym miejscu. To jest odpowiedź na pytanie, co defragmentacji dysku. Realokacja fragmentami tego samego pliku na twardym dysku prędkości jest znacznie zwiększona.

W celu bardziej lub mniej rozumie postępowanie, powinien on mieć dużo czasu na studiowanie, czytać specjalną literaturę, obejrzeć samouczki wideo. Musimy to zrobić nie tylko koncentrować się na różnych postaciach, tak nam potrzebne operacje.

Standardowe defragmentacji w systemie Windows 7

Najprostszym sposobem do defragmentacji dysku jest użycie standardowego systemu operacyjnego oprogramowanie Windows 7. Wykrywanie może być jedną z następujących opcji :. „Start” – „Akcesoria” – „Narzędzia systemowe” czy istnieje program, który nazywa się „Defragmentator dysków” w tym. czy sporne transakcje na komputerze nigdy nie została wykonana, można od razu nacisnąć przycisk, który uruchamia proces. Jeśli nie jest to pierwszy raz, zaleca się, aby najpierw wykonać państwowej analizę fragmentacji dysku. Według wyników bud Okazuje się, czy defragmentacji dysku potrzebuje. Dlaczego mamy już znalezione.

Korzystanie z menu z ustawieniami, można wybrać częstotliwość pracy, czasu, dnia tygodnia, napędy chcesz służyć. Zaleca się, aby wykonywać go przy aktywnym korzystaniu z komputera przynajmniej raz w miesiącu.

Najlepszy program do defragmentacji dysku

Według wielu użytkowników komputerów, niektóre z najlepszych darmowych programów są MyDefrag i Auslogics Disk Defrag. A jeśli pierwszy z nich przez długi czas był liderem, ale ostatnio to traci swe pozycje i zajmuje drugie narzędzie. Auslogics Disk Defrag – świetny program, podczas korzystania z komputera dyski analiza trwa tylko kilka sekund, a proces ten jest zwykle długo, znacznie spadła i obecnie zajmuje kilka minut.

Pomimo utraty pozycji, MyDefrag pozostaje jednym z najlepszych programów, choć nie w pierwszej kolejności. Wszystkie procesy w nim, mimo stosunkowo niskiej optymalizacji szybko mijają. Inne media czasami brakuje niektórych plików, twierdząc, że nie może być defragmentacji. Więc MyDefrag tego problemu nie zauważa, i przetwarza wszystkie informacje dostępne na dysku twardym, co może znacznie poprawić jego wydajność.

Jak media mogą nadal być tytuł najlepszego oprogramowania? Defragmentator perfekcyjnie wykonane bezpłatne firmę Piriform Defraggler produkt o nazwie, która z powodzeniem łączy wygodę, stabilność i oczywiście doskonałą wydajność. Defraggler to proste w użyciu, ale jednocześnie posiada kompletny zestaw wszystkich niezbędnych funkcji.

Rozważmy teraz płatną narzędzie, które ma trochę zaawansowanych funkcji i możliwości.

Raxco PerfectDisk Profesjonalne

Zważywszy na pytanie, co jest defragmentacja dysku, nie można zapomnieć o wielu innych programów, który wykonuje podobne zadania. W przypadku programów, które wykonują dyski usług, obejmujących na przykład Raxco PerfectDisk Professional. Używając go, można obserwować cały proces w czasie rzeczywistym – na przewijak graficznym. Aby rozpocząć pracę wystarczy, aby wybrać napęd i naciśnij przycisk start. PerfectDisk optymalizacji pliku stronicowania, tabela MFT i, co najważniejsze, fizyczny układ katalogów i plików na dysku.

IObit SmartDefrag

Wróćmy do wolnego oprogramowania, ponieważ jest to najbardziej popularny na rynku.

Czym różni się od ich własnego gatunku, ten program? Fakt, że to działa na zasadzie ulubionych użytkowników „ustaw i zapomnij”. Zalecane dla tych, którzy nie chcą tracić czasu na obsługę urządzenia. Natychmiast po instalacji przechodzi do pracy automatycznej i własne, całkowicie przezroczyste dla właściciela urządzenia, defragmentuje wszystkie pliki w normalnym toku komputerze. Ze względu na fakt, że pliki nie są początkowo podzielone na fragmenty, to osiąga dobre wyniki. Dla szybszego odczytu informacji z dysku oprócz zdarza uporyadovachinie.

Przydatne wskazówki dla prawidłowego defragmentacji dysków twardych

Podsumowując, konieczne jest, by zamieszkać w jaki sposób przeprowadzić konserwację dysku prawidłowo i efektywnie, jak to możliwe.

  1. Nie trzeba defragmentować śmieci. Jest zalecany do czyszczenia przed kosza, foldery tymczasowe i rejestru pamięci podręcznej przeglądarki. Niektóre narzędzia mogą to zrobić samodzielnie, a czasem wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania.
  2. Nie trzeba defragmentować wszystko zrobić tylko to, czego potrzebujesz. Powód: przetwarzanie elementami całkowicie nieskuteczne i strata nakładu / czas. Ponadto, nadmierne dane nadpisywanie skraca żywotność napędu. Dlatego plików większych niż 64 MB rodzimych narzędzi systemu Windows będzie ignorować. Inne programy daje możliwość dostosowania rozmiaru.
  3. Problemy z punktów przywracania. Kiedy Defragmentator dysków jest ich strata, jak pliki zostały przeniesione, a inne są napisane. Aby temu zapobiec, trzeba przejść do ustawień i ustawić tryb zgodności Shadow Copy Service (VSS). Teraz punkt przywracania nie zostaną uszkodzone.
  4. Nie wystarczy wiedzieć, co defragmentacji dysku, nadal muszą zrozumieć, kiedy je stosować, a kiedy się powstrzymać. W przypadku korzystania z dysków półprzewodnikowych (SSD), jak twierdzi większość ekspertów, dane są odczytywane z nich, i tak szybko, więc nie ma sensu do defragmentacji. SSD dyski zaleca się umieścić w wyjątku.
  5. Pliki muszą być umieszczone gdzie umieścić. Oznacza to, że pożądane jest dodawanie do defragmentacji i optymalizacji wykonania i utrwalenia wolnego miejsca na dysku.
  6. Po konserwacji dysku, można nadal korzystać z komputera lub laptopa. Proces ten nie zaszkodzi wykonać normalną pracę.