103 Shares 4334 views

Jak zrobić stronicowanie w programie Word 2010

Paginacja jest integralną częścią formatowania i edycji dowolnego tekstu. Dzięki niemu znacznie łatwiejsza nawigacja w pliku tekstowym, który czasami podnosi komfort podczas wyszukiwania danych. Numeracja w Microsoft Office 2010 Professional jest łatwe i proste. Wyświetla liczbę jego zakwaterowania i innych ważnych informacji jest bardzo jasno, co prowadzi do szybkiego osiągnięcia pożądanego rezultatu.


Jak zrobić stronicowanie

Starnitsu ustalania ceny, przez analogię do poprzednich wersji pakietu Microsoft Office Word 2010 będzie wymagać, aby przejść do menu „Wstaw”. Nie jest łatwo znaleźć odpowiednią pozycję z odpowiednią nazwą (on jest odpowiedzialny za pojawienie się numerów na stronach dokumentu). W razie potrzeby, można następnie dostosować położenie cyfr (lewy, prawy, środkowy, górnych lub dolnych), ich wygląd i design. Można nawet zmieniać wygląd poprzez umieszczenie, na przykład, na prawo i na lewo od cyfry znak „-”. Na tym etapie nic nie trudne do zrozumienia i nie będzie trudne nawet dla początkującego, ponieważ programiści Microsoft sprawiły, że interfejs jest bardzo przyjazny, co w dużej mierze wyjaśnia popularność tego edytora tekstu.

Jak zrobić stronicowanie w programie Word 2010 bez wyświetlacza na pierwszej stronie

pojawiają się pierwsze trudności, kiedy trzeba zmienić numerację stron, tak aby na stronie tytułowej nie mógł zobaczyć liczbę „1”. Potrzeba ta jest znana studentów, ponieważ, zgodnie z ogólnie przyjętymi standardami pisania prac semestralnych, eseje, końcowe dokumenty i inne rzeczy, na pierwszej stronie numeru seryjnego nie powinno być. Aby to osiągnąć, należy przejść do menu „Praca z nagłówków i stopek”, gdzie zakładka „Design” jest interesującą opcją „Special stopka …”. Jest to funkcja odpowiada na pytanie, jak sprawić, by numery stron w programie Word 2010, tak aby na pierwszej stronie w stopce był pusty, a następny arkusz otrzymał już prawną „2” numer porządkowy. Poprzez naciśnięcie żądaną linię usunąć cyfrę, ale na następnych stronach numeracja pozostaje bez zmian.

Stosując podział strony

Często warto jeszcze trudniejsze zadanie dla użytkownika, gdy jest to niezbędne do podjęcia pierwszych dwóch arkuszy bez cyfrowy wiążący, ale trzeci arkusz powinien być ustawiony na „3”, a następnie numery powinny iść do końca pliku tekstowego. Aby zrozumieć, jak to zrobić stronicowanie w programie Word 2010, przekazując ją na pierwszych dwóch stronach, musimy najpierw przeprowadzić procedurę opisaną w poprzednim akapicie. Następnie umieścić kursor na stronie i dwóch przejść do menu „Wstaw” i kliknij „podział strony.” W wyniku tego, pierwsze dwa arkusze stopki cyfry nie będzie widać, a trzeci arkusz otrzymuje się odpowiednią wartość porządkowej. Po próby wykonania napisane, można zauważyć, że w praktyce jest to nawet łatwiejsze niż w teorii: jednorazowo do wykonania tej procedury, można łatwo powtórzyć to jeszcze raz.

wniosek

Wiedząc, jak to zrobić stronicowanie w programie Word 2010, można szybko i łatwo przygotować je do drukowania różnych dokumentów tekstowych, przy poszanowaniu ich strukturę i bez uciekania się do różnego rodzaju sztuczek, czasochłonne.