789 Shares 6397 views

Fabuła „Borysa Godunowa” przez AS Puszkina

Fabuła „Borysa Godunowa” zapoznają się z życiem i problemami rosyjskich władców XVII wieku. Puszkin przenosi nas do roku 1598, 20 lutego miesięcznym, jak Borys Godunow z siostrą zamknięta w klasztorze, ukrywając od trosk świata. Ludzie płacze i prosi go, aby wstąpić na tron, ale on stanowczo odmówił wzięcia odpowiedzialności za całej Rosji. Bojar Shuya widział poprzez umiejętne gry Godunowa, który nie chce panować dla przyzwoitości, a potem jeszcze króla, w przeciwnym razie, dlaczego by zabić księcia, na którego śmierci „przebiegły dworzanin” oskarża Borys.


Podsumowanie „Borys Godunow”. Narodziny Dimitri

Zgodnie z przewidywaniami Szumski, Godunow wstąpił na tron, to już cztery lata rządził państwem. Tymczasem komórka Ojca Pimen w klasztorze Chudov uzupełnia kronikę, która opowiada o straszliwym grzechem – zabójstwo carewicza Dymitra. Wraz z nim żyć młody mnich Gregory, który jest słaby pod zamknięciem i skarży się na życie zakonne. Pyta Pimen powiedzieć mu o śmierci następcy tronu, i powiedział mu, że obecnie kraj jest rządzony przez królobójstwa.

Podsumowanie „Borysa Godunowa” mówi, że mnich Grigorij ucieka z klasztoru, podjąwszy, aby stać się „królem w Moskwie.” Jest wszędzie szuka, posły całego kraju z opisem jego wyglądu, ale mnich skutecznie wymyka się z rąk strażników. Gregory Otrepyev aż do granicy z Litwą, aby prosić o pomoc.

W domu Vasiliya Shuyskogo przebywa Atanazy Puszkina, który przynosi wieści od swego bratanka Gavrila Puszkina mieszkającej w Krakowie – na dworze króla polskiego Demetrius pojawił, Royal chłopiec rzekomo zamordowany przez Godunowa. Bojar Shuya natychmiast poinformował o tym wiadomością do króla. Usłyszał o tym, podniecenie przychodzi i pyta, czy książę jest martwy. Szumski stwierdza, że niedawno widział ciało Dymitra w katedrze, to uspokaja Borys Godunow. Wiersz przynosi czytelnikowi w Krakowie, gdzie oszust zbiera wojska.

Trasa Dimitri

Gregory udało się zainicjować przyszłych zwolenników, a każdy z nich coś obiecujące: zhańbiony słudzy – płace, Kozacy – Liberty, jezuita Chernikov – podporządkowanie Rosji do Watykanu. Na jesieni 1604 Fałsz Dimitry blisko granicy litewskiej, jego dręczą sumienie, że jest ich ojczyzną jest wrogiem, ale potem uspokaja sobie, że grzech nie spadnie na niego, a król wziął oszustwo tronu.

Fabuła „Borys Godunow” opowiada o kampanii wojskowej sobowtór. Król nakazał, aby doprowadzić ludzi do służby, ale wieść o carewicza Dymitra siać niezgodę wśród ludzi. Gregory Otrepyev wziął miasto po mieście, to łamie armii rosyjskiej nawet swego własnego zaniedbania w Sevsk nie przestraszyć oszustem zbiera wojowników i idzie dalej.

Masakra Godunowa

Godunow bojarów niezadowolony i chce umieścić watażka inteligentnego Basmanova, ale nagle zanemogaet. Boris zdaje sobie sprawę, że umiera, więc błogosławić do panowania swego ukochanego syna Teodora, przyjmuje przysięgę w sądzie, że będą one służyć księciu wiernie. Basmanova Theodore kapitanem, ale z boku Dymitra. Wezwanie do przestrzegania nowego króla obywateli Gavrila Puszkina.

Wiersz „Borys Godunow” kończy się z faktem, że ludzie rzucają płacz zabić syna Godunowa. Jego dom został zabrany do aresztu, dzieci siedzą przy oknie, Boris – Xenia i Feodor. Niektórzy ludzie czują się ich żal, bo mimo, że ojciec był zły, ale są one w żaden sposób do winy. W domu usłyszał kobiecy krzyk, hałas walki, wtedy ganek wychodzi Boyar Masalski i głosi, że Maryja i Theodore Godunow zatruty się z trucizny. Nazywa powitać nowego króla Demetrius, ale ludzie milczą w przerażeniu.