878 Shares 3123 views

Filtry główne zimnej wody: przegląd, selekcja

Urządzenia filtracyjne wody mają wiele odmian, różniących się w projektowaniu, wydajność oczyszczania i innych parametrów. Jednym z najbardziej popularnych systemów jest podstawą. Jest to szeroka grupa urządzeń, które mogą być wbudowane bezpośrednio w obiegu wody. Filtry najczęściej wykorzystywane do domowego typu szkieletu z zimną wodą, ale podobne systemy znajdują zastosowanie w przemyśle. Oczyszczanie możliwość takiego urządzenia pozwala na zainstalowanie jej nawet w placówkach medycznych, gdzie wzrosły wymagania dotyczące jakości wody.


Cechy konstrukcyjne głównych filtrów

jednostka strukturalna ze względu na charakter urządzenia. Filtr jest urządzeniem modułowym, który jest wbudowany w zaopatrzeniu w wodę. Tak więc, proces ten jest zorganizowane jednostki oczyszczania, z którego odchodzą łącznik do łączenia rur. Typowe urządzenia do oczyszczania wody główny typ zawiera zawór redukcyjny i przemyć wkład filtra do dokładnej filtracji. W czasie pracy, woda omija przeszkodę filtra w kierunku złączki wylotowej. Płukanie przeprowadza się środka czyszczącego przez zawór kulowy – należy usunąć przez nie.

Komplety filtrów może być różna, ale w podstawowym składzie na ogół zawiera szczegółowe informacje o połączeniach gwintowanych, zaworów i manometr dla wskaźników monitorowania ciśnienia. W trakcie działania układu obiegowego, takie filtry szkieletowej zimnej wody ma praktycznie żadnego efektu. W obecnej wersji producentów sprzętu starają się zminimalizować współczynnik retencji wody materiału filtracyjnego, który pozwala, aby zrównoważyć moc zasilania i wyjściowego.

Zalety urządzeń

W zakresie stosowania przez konsumenta, główne zakłady uzdatniania wody są łatwe stosowanie. Podczas korzystania z procesu dzbanków filtrujących wymagane instrukcja organizacji i do zabudowy w systemie kanałów woda nie wymaga interakcji użytkownika w pracy. W odniesieniu do wydajności i jakości, które stanowią podstawę uzdatniania wody pitnej jest zgodny z wymaganiami przepisów sanitarnych. Realizowane uzdatnianie wieloczynnikową, łagodzi płynu zawierające chlor i rdzę. Eliminacja zanieczyszczeń i ważne w taki sposób, aby zaoszczędzić układów wodnych, która negatywnie wpływa na bezpośredni kontakt z cząstkami mechanicznych. Jeśli chodzi o obsługę, zbyt wiele kłopotów, takie systemy nie zapewniają. Wystarczy, aby zmienić materiału filtra , jak to jest zużycie. W zależności od rodzaju materiału życiu zawodowym waha się od 15 do 60 tys. L.

typy urządzeń

Jak już wspomniano, tego rodzaju filtra mogą być przeznaczone zarówno do użytku domowego i przemysłowego. Zatem czyszczenia różnych filtrów domowych cieńsze, niewielkie rozmiary i mniejsze wysoki zasób operacyjnego. Modele przemysłowe zorientowane do wody, aby pozbyć się dużych zanieczyszczeń – dotyczy to modeli, które przygotowują wodę techniczną. Do celów sanitarnych, które wymagają takiego samego czystą wodę pitną dostarcza również końcowy etap filtracji.

Podziel się główne urządzenie do obróbki oraz liczbę modułów, tj większości etapów czyszczenia. Główny udział segmentu są modele z 1-3 jednostek. filtr przemysłowy, który implementuje gruboziarnisty płyn czyszczący do stosowania w celu pracy może być pojedynczy moduł. będzie dostarczać wodę z rdzą, piasek, zawiesin metalowych i t. D. Moduł oczyszczania może być dostarczane i filtry gospodarstwa domowego przeznaczone do wykonywania problemy ekonomiczne. Taki filtr można ustawić bezpośrednio na linii zasilania pralki lub zmywarki. Wielostopniowe sprzątania dwu- i tri-modalny urządzenia, które oprócz usuwania ciężkich zanieczyszczeń z wody, wyeliminować toksyny, a nawet szkodliwe zapachy organiczne.

producenci

urządzenia do filtrowania segmentu w Rosji jest dość wąska, ale w tym przypadku wybór jest ogromny. Najbardziej znana firma „AQUAPHOR” i „gejzer”, które produkują filtry różnych szczebli i typów. W szczególności „gejzeru” Modyfikacja „Typhoon 20 C”, przeznaczone do precyzyjnego wody pitnej. Bezpośrednim konkurentem tego urządzenia jest filtr główny „Aquaphor Viking”, który zapewnia czyszczenie z prędkością 25 l / min. Szczególne cechy tego modelu powinna zawierać niewielkie rozmiary być zamontowany w niedostępnym miejscu. Istnieją ciekawe oferty i rodzina Honeywell. Model FK06-1 / 2 jest bardzo odpowiedni do domowego obowiązków domowych, w razie potrzeby, aby pozbyć się przepływ ciał stałych, szlamów i rdzę.

Jak wybrać filtr do głównego zimnej wody?

Przede wszystkim zależy od przybliżonej ilości wody, które będą używane do szczytowych obciążeń. Filtr Przykład „Aquaphor” oczyszczanie z prędkością 25 l / min można nazwać średniej. W celu zaspokojenia potrzeb gospodarstwa domowego wystarczająco płaski i 10-15 l / min. Urządzenia do oczyszczania wody wysokiej w warunkach wytwarzania i może zapewnić 50 l / min. Następny będzie nie większa niż temperatura i oszacować, w jakim stopniu filtr może być używany. Modele przeznaczone do zimnych strumieni są ogólnie do zaakceptowania do stosowania w temperaturze 35-40 ° C. Dla porównania, układ dostarczania wody gorącej uzupełnione urządzenie, które umożliwia działanie w temperaturze około 95 ° C

Nie zapomnij o ciśnieniu roboczym. mechanizm czyszczenia musi radzić sobie z obciążeniami w konkretnej instalacji wodnej. Standardowe czyszczenie wody w mieszkaniu mogą być wykonywane w szczytowym ciśnieniu wejściowym 6-7 atm. W przemyśle wykorzystuje się urządzenia, może wytrzymać maksymalnie 25-30 atm.

Jak wybrać wkłady do filtrów?

Jak i filtry dzban, główne urządzenia czyszczące nie działają bez specjalnych kasetach. Faktycznie, są pod wieloma względami zależy od pojemności i jakości oczyszczania wody. Wskazane jest, aby wybierać wkłady z zakresu od producentów w celu wytworzenia samego filtra. Na przykład, „gejzer” zaleca stosowanie materiałów eksploatacyjnych swojej serii „Aragon”. „AQUAPHOR” Firma słynie z własnych wkładów atramentowych nie jest mniejsza niż w obudowie filtra. Jeśli planujesz do czystej wody pitnej, wkład musi utrzymać znakomitą filtrację z usunięciem wszystkich zanieczyszczeń. Jeśli jest to konieczne, a filtr kieruje się zgrubnie, a następnie wkłady te muszą być odpowiedniej typu.

wniosek

Trunk systemy uzdatniania wody kosztować znacznie droższe niż filtrów ręcznych. Ten sam model firmy „piecyk gazowy” i „AQUAPHOR” szacuje się na 10-11 tys. RUB. Ale ważne jest, aby zrozumieć, że koszty te zwrócą. Po pierwsze, główny filtr do zimnej wody jest dłuższy, co wymaga mniej częstego wymiany aktywnego elementu czyszczącego. Po drugie, korzystanie z wbudowanego filtra wody oszczędza czas użytkownika poprzez wyeliminowanie go z niepotrzebnych operacji. I nie mówi o oszczędności miejsca w tej samej kuchni – filtr jest ukryty przed wzrokiem i nie stać się przeszkodą w życiu codziennym.