230 Shares 3315 views

Piękne słowo „nieruchomości”. Ta sprawa z przeszłości, albo powrót do korzeni

Jest to bardzo interesujące, aby zrozumieć terminologię, zwłaszcza jeśli nie jest zbyt pilna, a słowa są rzadko stosowane.

Co jest zagroda

Słowniki powiedzieć, że nieruchomość – kompleks różnych budynków (mieszkalnych, biznes, park), a także parku dworskiego, które razem tworzą jeden zespół. Termin ten ma swoje korzenie od słowa „ogród”, i aż do 16 wieku w odniesieniu do majątku używane słowo „Usadische”, „Seat”. W słowniku VI Dahl zwrócił uwagę, że majątek – dwór z różnymi budynki gospodarcze, ogród i ogrodu. Jednak to sens kultury termin jest znacznie szerszy niż tylko zespół architektoniczny. Na terenie tych budynków było życia rosyjskiego społeczeństwa, kultura pochodzi myśl. To tu zostało zakorzenione w rozpowszechnianiu wiedzy. Rosyjski nieruchomości – to stężenie historii, kultury i przyrody.

rodzaje osiedli

Powszechnie określa się jako kategorie takich osiedli, które mają wiele funkcji:

  • Bojar dwór. Obejmują one zwykle kamienicy, budynki gospodarcze, stajnie dla gości, trener, stodoła, szklarni, Human chacie. W parku znajduje się projekt krajobrazu: projektowanie były stawy, ścieżki, pawilony, groty. Często na terenie dworu miał swój własny kościół.
  • osiedla City. Ten typ jest charakterystyczny dla Moskwie, Petersburgu i miastach wojewódzkich. Na terenie osiedli miejskich były Masters House, stajnie, budynki gospodarcze, pokoje dla służby, ogród. Miejskie nieruchomości ogród był publiczny i otwarty dla publiczności.
  • Farmy różniły się tylko w przypadku braku Karetnaya i park. Ale obecność ogrodzie było koniecznością. Również w gospodarstwach chłopskich były chaty i stodoły.

Granges dzisiaj

Teraz słowo „nieruchomości” jest stopniowo wraca do użytku. W społeczeństwie coraz większe zainteresowanie tym tematem, są publikacje w prasie, prac naukowych, które podkreślają zagadnienia historii i kultury dworu rosyjskiego. Istnieje wiele różnych funduszy, które przeznaczają swoje prace przywrócenia starych osiedli i tworzenia muzeów.

Granges interesuje ludzi, a nie tylko jako pomnik historii i kultury, ale również jako szczególny sposób życia. Dom na wsi – nie jest synonimem słowa rezydencji. Maleńkie domki na sześciu akrów lub typowych domków nie są już w modzie. Manor – obudowę, dysponujące na indywidualizm. To przyczynia się do członkostwa, a lokalizacja, architektury i projektowania krajobrazu. Dziś zainteresowanie ludzi na farmie – powrót do tradycji, która została przerwana po rewolucji 1917 roku, kiedy została zniszczona przez pojęcie własności prywatnej i życia prywatnego, które zostały zastąpione przez społeczeństwo.