287 Shares 9214 views

Dlaczego i kto zniszczył Kartaginę

Każdy z nas jeszcze w szkole znanego łacińskiego wyrażenia „Kartagina musi zostać zniszczona”. Jej najstarszy senator powiedział, zachęcając inne szlachta umieścić krawędź rywalizacji Wiecznego Miasta i niezwykle pięknej miejscowości w Afryce. Zwrot ten polityk zawsze zakończył swoją mowę, i wreszcie osiągnął pożądany.

Dlaczego i kto zniszczył Kartaginę, oczywiste jest, że aby zrobić małą wycieczkę w przeszłość. W świecie tej epoki, były dwa wielkie i potężne państwa, które były kompletne przeciwieństwa. W Apeninach Rzymianie mieli dobrze rozwinięty sektor rolniczy, gospodarka, system prawny, armię. W Carthage kwitła jak handel, wszystko decyduje pieniądze i status, a potęga militarna byli najemnicy. Jeśli Rzym oparł swoją władzę na ziemi afrykańskiej miasto było potęgą morza. Na Apeninnskom Półwysep czcili panteon bogów, protekcjonalny, a po drugiej stronie Morza Śródziemnego krwiożerczego Molocha przyniosła wiele ofiar. Te dwa supermocarstwa, prędzej czy później musiał zmierzyć ich czoła, a które doprowadziły do licznych wojen punickich.

Przed udzieleniem odpowiedzi na pytanie, kto zniszczył Kartaginę, należy stwierdzić, że rywalizacja między dwoma cywilizacjami trwała ponad sto lat. Żadne państwo nie było korzystne, aby zniszczyć wroga, a ich interesy terytorialne nie są w kontakcie. Rzym walczył na rozbudowę swoich granic kosztem słabszego wroga, Kartagińczycy także dostarcza swoje produkty do wszystkich zakątków imperium i potrzebny przepływ niewolników.

Gildia Carthage prowadził działania przeciwko Imperium Rzymskiego , z różnym powodzeniem. Takie kampanie zawsze zakończył się rozejmem. Ale wszystkie umowy naruszone pierwszej stronie afrykańskiej, że może nie podoba dumną Wieczne Miasto. Naruszenie traktatu Rzym był obrazą, więc ponownie wdrożony wojna. W końcu postanowił Senat wybrał ten, który zniszczył Kartaginę do ziemi.

Gdy legiony przyszedł do ścian Kartaginy, byli pewni, pokojowego zakończenia wojny. Rzymianie wiedzieli również, że kara śmierci została już podjęta. Rzymski generał, który zniszczył Kartaginę, został odczytany cierpliwie i stopniowo wszystkie wymagania Senatu. Obywatele sumiennie wykonywali swoje nadzieję, że znakomity armia wkrótce opuścić. Mieszkańcy legendarnego afrykańskiego miasta mogli zabrać ze sobą swoje bogactwo i wyjść z domu. Po tym, że została zrównana z ziemią, ciężki pług zaorane i zasiał sól, przeklinając tych miejsc zawsze. Główną przyczyną tych środków, kto zniszczył Kartaginę, zwany brak zbywalności. Po tym wszystkim, są one dając obietnice, oczywiście wiedział, że nie będą wykonywać.

Nawiasem mówiąc, mieszkańcy Kartaginy później sobie z tego sprawę, ale rzymskie legiony więcej nie wierzą. Historia przechwycone heroiczną oblężenie pereł afrykańskich przed jego całkowitym zniszczeniem. Atak w Scipio 146 umieścić punkt tłuszczu w historii tego pięknego miasta nad Morzem Śródziemnym i wielkiego państwa. Pomimo rzymskich obrzędów, życia powrócił do tego obszaru po pewnym czasie. Żyzne gleby, łagodny klimat i korzystne położenie geograficzne przyciąga nowych kolonizatorów. Ale były wielkość miasta nie dotarły.