80 Shares 5524 views

Microsoft przygotowuje nową propozycję dla piractwa legalizacji systemu Windows 10

Klienci, którzy zmienili się windose 10 nielicencjonowanych kopii Windows 7 lub 8.1, wkrótce będzie w stanie łatwo uzyskać legalną kopię systemu operacyjnego, powiedział niedawno, dyrektor działu Windows w firmie Microsoft Terry Myerson.

Myerson uzasadnia ten krok po tym, że wielu użytkowników pirackich wersji Windows 7 lub 8.1 po aktualizacji do nowej wersji systemu operacyjnego używanego możliwość uzyskania licencjonowanej kopii systemu Windows 10 za pośrednictwem wbudowanego sklepu. W rezultacie, firma zdecydowała się uprościć ten proces, transfery windowstips.ru.

W oparciu o doświadczenia z przeszłości, wkrótce w Stanach Zjednoczonych rozpocznie eksperyment, który mógłby zostać rozszerzony na inne kraje po ocenie.

„Będziemy oferować możliwość migracji wystarczy jedno kliknięcie w Sklepie Windows lub wprowadzając klucz aktywacyjny”. W swoim blogu, firma opublikowała również fotografie przedstawiające nadchodzącą możliwość zakupu legalnej kopii, a to jest zintegrowany bezpośrednio w Panelu sterowania systemu Windows.

Firma zamierza wprowadzić aktualizację komputerów tak, jak to możliwe, ale aby osiągnąć legalizację nielegalnie uzyskanych kopii za pośrednictwem aktualizacji nadal będzie niemożliwe.

Uaktualnienie do Windows 10 jest bezpłatny dla użytkowników dwóch poprzednich wersjach systemu operacyjnego. Na pytanie, czy wniosek o akcie pirackich kopii po raz pierwszy wstał w zimie. Okazją było oświadczenie Myerson podczas podróży służbowej do Chin. Podczas konferencji WinHEC w Shenzhen, powiedział: „Będziemy aktualizować wszystkie kwalifikowane komputery, niezależnie od tego, czy będą one kontrolować 10 Windows jest oryginalny, czy nie.”

Ten krok okazał się być bezprecedensowa próba Integracja systemu Microsoft legalnych kopii swojego oprogramowania do setek milionów komputerów w kraju azjatyckim. Najnowsze badania pokazują, że trzy czwarte całego oprogramowania na komputerach osobistych w Chinach nie jest licencjonowany.

Oświadczenie Myerson zostało zinterpretowane w taki sposób, że wszyscy użytkownicy pirackich kopii będzie miał prawo, aby przejść do legalnej kopii systemu Windows 10. Później jednak firma wyjaśniła, że to prawo „piraci” nie otrzyma.

Nowa oferta Microsoft dla nielicencjonowanych kopii użytkowników może wynikać z faktu, że dystrybucja systemu Windows 10, zwolnił znacznie. Według Net Applications, we wrześniu, udział w rynku systemu Windows 10 był 6,63%. W porównaniu z osiągnięciami ostatnich miesiącach akcji wzrosła jedynie o 1,42%. W sierpniu, pierwszy miesiąc po premierze „dziesiątki” z udziałem systemu operacyjnego wykazała wzrost do 4,8%.