468 Shares 8563 views

Nie są aktualizowane nod32

Po przeczytaniu tego materiału, to pytanie „dlaczego nie są aktualizowane NOD32 na moim komputerze” – nie daje spokoju. Problemem jest to, że większość ludzi nie są psychicznie gotowi na to, co jest na komputerze, który jest chroniony przez Antivirus, mogą istnieć wirusy. Ale w większości przypadków dobrze znane specjalistom, Kaspersky Anti-Virus lub nod32 nie uaktualnili go z tego prostego powodu, że ta akcja jest zablokowany przez złośliwe oprogramowanie. Oprócz bezpośredniego blokowania aktualizacji, to zakażenie może przejawiać silne hamowanie systemu operacyjnego, wszelkiego rodzaju usterki podczas pracy, może zatrzymać przeglądarkę pracy. W ciężkich przypadkach, komputer rozpoczyna wysyłanie spamu, lub tworzy ogromną liczbę połączeń do innego komputera (ataki DoS i DDoS z komputerów „zombie” kontrolowanych pojedynczy Center).

Jeśli Twój program antywirusowy onieśmielona przed atakiem, komputer jest zainfekowany, i nie jest już aktualizowany NOD32, Avast, ani żadnego innego oprogramowania antywirusowego, nie martw się, to nie jest koniec świata. A dla tych, którzy dopiero zaczynają przygotowania do ponownej instalacji systemu operacyjnego, Rada – nie w pośpiechu, to zawsze dużo czasu.

Pierwszą rzeczą, aby sprawdzić, czy wszelkie zmiany, które blokują dostęp do strony, na której podstawa, plik hosts znajduje się na dysku C: w folderze systemu operacyjnego (zazwyczaj w folderze Windows, ale nazwa może być dowolna inna) System32 Drivers Etc. Ten plik nie powinien być niczym innym niż 127.0.0.1 localhost linia.

Jeśli ten plik usuwa wszystkie niepotrzebne, ale to nie pomogło, a nie masz jeszcze zaktualizowane NOD32 dlatego trzeba używać dodatkowego narzędzia antywirusowego. Istnieje wiele z nich, ale w tym artykule przyjrzymy się zaledwie kilka.

Pierwsza opcja – Kaspersky Virus Removal Tool, przydatny program, który dość szybko skanuje komputer i usuwa go z większością znanych szkodliwych użytkowników. W przypadkach, gdy nie zaktualizowanych nod32, można spróbować pobrać KVRT, o ile, oczywiście, ten sam wirus nie będzie kolidować ze sobą zrobić. Ale nawet w tak trudnym przypadku, mieć przyjaciół, do których można przejść z dysku flash USB i ponownie napisać program w taki sposób, który jest rondo na komputerze.

Gdy program jest zainstalowany na komputerze, wystarczy tylko nacisnąć przycisk testu, program skanuje urządzenie automatycznie wyświetla monit o ponowne uruchomienie, oczywiście, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jeśli operacja tego narzędzia nie jest ciągle aktualizowany nod32, będzie musiał spróbować kolejną opcję.

Drugi program – to nie jest tak dobrze znane i popularne, ale mimo to bardzo skuteczny produkt oprogramowania z firmy Dr Web CureIt nazywa. Raz masz go pobrać, albo przyniósł go na dysku, pamięci flash lub wysyłane za pośrednictwem sieci, należy uruchomić go w celu wykonania. Po uruchomieniu, program wymaga, aby potwierdzić wykonanie samo w trybie chronionym, tylko dać jej to, co chce, jak mówią na stronie producenta – pomoże to narzędzie działać bardziej efektywnie. Więc nacisnąć przycisk „OK” dwa razy, gdy pojawi się okno skanowania kliknij przycisk Zatrzymaj, kliknij na pozycję „pełną kontrolę”, a po tych wszystkich manipulacji, ponownie czeka na uruchomienie.

To wszystko miłość, po sprawdzeniu dwóch czołowych programów w swojej klasie, komputer jest bardzo prawdopodobne, będzie musiał pracować w trybie normalnym i rozpocząć pracę jak wcześniej. Idealnie, badania najlepiej wykonać spod Live-CD, ale ponieważ niewiele osób wie, co to jest, że te wskazówki nie dadzą. Jeśli jesteś zainteresowany tym, co to jest – Live CD, to zapraszamy do Google.

Zaletą tej metody badawczej jest to, że w wysoce zainfekowanym środowisku, gdy komputer jest już ledwo indeksowania, kontrola może być bardzo przewlekły, a wszystko stanie się znacznie szybciej pod Live CD, ponieważ system operacyjny nie uruchamia się z zainfekowanego dysku i DVD lub CD-ROM, które zresztą jest o wiele bezpieczniejsze.