309 Shares 5769 views

Jak wyczyścić pamięć podręczną „Yandex” przeglądarka? Które są przechowywane w pamięci podręcznej i gdzie się znajduje?

Nie wszyscy użytkownicy wiedzą, jak wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki „Yandex”, zwłaszcza jeśli mówimy o ludziach, którzy nie mają jeszcze pierwsze kroki w nauce komputera i Internetu. Często zdarza się, że nie starają się zrozumieć ten lub ten problem, obawiając się zepsuć urządzenia.


Oczywiście, jest to dobra decyzja, jeśli chodzi o przeprowadzenie skomplikowanej operacji lub wyeliminowanie poważnych awarii. Taka praca jest najlepiej pozostawić do specjalisty. Jeśli jednak wykonać standardową procedurę – aby wyczyścić pamięć podręczną w „Yandex”, a następnie można łatwo poradzić sobie z tym zadaniem na własną rękę, a materiał w tym artykule pomogą Ci w tym. Więc po kolei.

Które są przechowywane w pamięci podręcznej?

Ciekaw jak wyczyścić cache „Yandex” przeglądarki, wielu użytkowników i nie starają się zrozumieć, dlaczego potrzebujemy go, jakie funkcje są wykonywane. Oczywiście, można powiedzieć, że przybysze posiadają takie informacje nie są konieczne. Istnieje jednak jedno „ale”: użytkownik, który zna cel cache jest mało prawdopodobne, aby być ślepo usunąć wszystkie dane z niego. Dlaczego? Teraz można się nauczyć.

Fakt, że pamięć podręczna przechowuje informacje o swoich wcześniej odwiedzonych witryn. Tutaj umieszczone są różne ustawienia witryny, stylizacja, zdjęcia i inne pliki.

Następnym razem, gdy otworzysz ten zasób, wszystkie dane zostaną dostarczone do pamięci podręcznej, które będą miały wpływ na szybkość wczytywania stron (na lepsze). Innymi słowy, pamięć podręczna działa jako pośrednik między serwerem, na którym znajduje się teren i przeglądarce.

Gdzie jest skrzynka „Yandex” przeglądarka?

Być może chcesz wiedzieć, gdzie cache „Yandex Browser”. W rzeczywistości uważam, że to nie takie trudne. Ale najpierw trzeba uzyskać dostęp do ukrytych plików i folderów.

Tak, przejdź do „Panel sterowania”, a następnie w rozdziale „Opcje folderów”. Przełącz się na zakładkę „Widok” i wyczyścić pole wyboru jest zaznaczone „Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego”. Ponadto trzeba zaznaczyć opcję „Pokaż ukryte pliki”.

Teraz, kiedy pojawi się folder System otwórz „Mój komputer”, a następnie wybierz napęd „C”, na którym jest zainstalowany system operacyjny. Odnoszą się do katalogu „Użytkownicy”, a następnie wybierz folder z wybraną nazwą użytkownika.

Przyszłość ścieżka będzie taka: AppData – Lokalny – Folder Yandex – Dane użytkownika – – YandexBrowser domyślnie. Ostatnim krokiem – Folder Cache. To gdzie są przechowywane informacje o stronach jesteś przeglądania Internetu. można usunąć wszystkie pliki, albo niektóre z nich, w razie potrzeby.

Dlaczego wyczyścić pamięć podręczną?

Czasami informacje, które są w pamięci podręcznej, co może mieć negatywny wpływ na pracę z przeglądarką internetową – wpływać na szybkość ładowania strony internetowej na właściwym wyświetlaniem niektórych elementów serwisu. Pliki cache zajmują miejsce na dysku twardym, a w niektórych przypadkach ich wielkość jest imponująca. Ponadto, nie można zobaczyć zmienioną zasobów projektu, regularne wizyty, jako pamięci podręcznej do załadowania starych danych.

W każdym przypadku konieczne jest, aby okresowo usuwać pliki z tego sklepu. Choć nie wszystkie, ale przynajmniej niektóre. Aby dowiedzieć się, jak wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki „Yandex”, czytaj dalej.

Wyczyszczenie pamięci podręcznej

Aby usunąć z pamięci podręcznej informacje, trzeba będzie podjąć kilka prostych kroków. Cała procedura zajmuje mniej niż minutę.

Uruchom przeglądarkę, otworzyć menu (za pomocą przycisku poziome pasy). Czy jesteś zainteresowany i sekcji „Historia” podrozdziale „Historia menadżera”. Zostanie otwarta strona, gdzie trzeba zwracać uwagę na „Clear History”. Zwracając uwagę opcję wyboru „pliki przechowywane w pamięci podręcznej”, wybrać okres, dla którego dane mają zostać usunięte. Ostatnim krokiem – Naciśnięcie przycisku „Wyczyść historię”.

Nawiasem mówiąc, szybko otworzyć okno z odpowiedniej kombinacji przycisków opcji pomoże Shift + Delete + Ctrl.

wniosek

Tak, teraz wiesz jak wyczyścić pamięć podręczną „Yandex” przeglądarkę, a tym samym być w stanie wykonać tę operację na własną rękę. Jeśli zauważysz, że Twoja przeglądarka internetowa zaczyna zwalniać lub awarii, a następnie natychmiast usunąć informacje, które są w pamięci podręcznej.