104 Shares 4232 views

Pomnikiem Frontu Frontowego w Magnitogorsku jest ostatnia część wielkiego tryptyku

Od 30 lat w Magnitogorsku znajduje się pomnik "Front – Front". Wydaje się młodemu pokoleniu mieszkańców miasta, że zawsze nad Uralu. Znakomity pomnik, wykonywany przez utalentowanych ludzi, jest pierwszym pomnikiem poświęcenia się pracy i wyczynem tylnych pracowników.


Pierwsze dwa wielkie pomniki

Wielka ofiara ludów Związku Radzieckiego, przywieziona podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, budowała wiele zabytków. Najbardziej niezwykły i znaczący jest tryptyk, który obejmuje trzy pomniki położone w odległości tysięcy kilometrów od siebie nawzajem i połączone jednym pomysłem – walka i zwycięstwo sowieckich ludzi nad faszystowskimi Niemcami. Te zabytki, znane całemu światu, zostały wzniesione w różnym czasie i nie były początkowo pojmowane jako całość. Pomnik Wielkiego Zwycięstwa został zbudowany w 1949 roku w przepięknym pomniku "Wojownik-Liberator" w Treptow Parku nad brzegiem Spree. W 1967 r. Powstała jedna z najpiękniejszych posągów na świecie, która jest kompozycyjnym centrum zespołu Stalingradu, rzeźba "Ojczyźnianie wzywa!". Autorką tych arcydzieł był geniusz Eugene Wiktorowicz Vuchetich. Obydwie rzeźby, symbolizujące wezwanie do bitwy z wrogami, a druga – ich kompletna marszrutka i ból po urzeczywistnieniu ogromnej ceny zapłaconej za zwycięstwo, trzymaj miecz w ręku. On, rzucony w niebiosa i zmęczony spadł na swastykę, jest symbolem walki i zwycięstwa, a zarazem wiążącej idei obu zabytków.

Związany jednym pomysłem

W 1979 roku pojawił się pomnik "Front – Frontu" w Magnitogorsku. Ten wielkogabaryjny pomnik został pomyślany jako ostatnia część tryptyku, która mówi światu o wielkości ducha narodu radzieckiego – zarówno z tyłu, z przodu, jak i z okazji Wielkiego Zwycięstwa. Na świecie nie ma absolutnie nic równego temu jednolitym pomysłom pomników. Autorem ostatniej części tryptyku jest rzeźbiarz Lew Nikolaevich Golovnitsky. Architekt niezwykłego pomnika był Jakow Boriszewicz Belopolsky, który był autorem pierwszych dwóch zabytków. Fakt ten jest bardzo symboliczny i, jak to było, zamyka triptyk w ringu.

Uczucie Ocalonych

Pomnik "Front – Frontu" w Magnitogorsku nie jest przypadkowy. Oczywiście cała tylna część ogromnego kraju pracowała pod hasłem "Wszystko na froncie, wszystko na zwycięstwo". Ale udział przedsiębiorstw obrony w stolicy regionu Czelabińsk był bezprecedensowo duży: każdy drugi czołg i co trzeci pocisk trafiły na front. Ludzie pracowali w dzień iw nocy i zmarli tuż obok maszyn.

Opis pomnika Magnitogorska

Jaki jest pomnik "frontu frontowego" w Magnitogorsku? Za wzniesienie na brzegu Uralu wylano 18 metrów, wzmocnione wewnątrz żelbetowej ramy, kopiec. Bardzo dwucyfrowa kompozycja, wykonana z brązu, o wysokości 15 metrów, stanowi moment, w którym wojownik zabiera miecz zwycięstwa, kute przez pracowników z tyłu. Rzeźby stoją naprzeciw siebie – robotnik, który wręczył miecz, jest rozstawiony w stronę roślin Magnitogorsk – na wschód, a wojownik, który ją zaakceptował – w kierunku linii frontu, na zachód. Miecz, który jest szczytem kompozycji, zostanie podniesiony na boisko w Stalingrad, co było punktem zwrotnym w wojnie i spadło na pokonaną swastykę w Berlinie.

Wspaniały zespół na brzegu Uralu

Wieczny ogień pali się w kamiennej róży z granitu karelskiego. W fabryce w Leningradzie rzucano rzeźby robotnika i wojownika. Pomnik "Jedność z tyłu iz przodu" w Magnitogorsku uzupełnia dwie formy trapezowe o wysokości poniżej 2 metrów, na których rzeźbiono imiona bohaterów Magnitogorska Związku Radzieckiego, którzy otrzymali ten tytuł podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. W 2005 r. W dwóch marmurowych trójkątach dodano piękny pomnik, na którym ucichły imiona mieszkańców miasta, którzy zmarli na froncie. Łącznie około 14 000 osób. Autor pomnika "Tylny Front" w Magnitogorsku Lev Nikolayevich Golovnitsky więcej niż odpowiednio wykończył wielki tryptyk.