299 Shares 9508 views

Krokusy w domu – jak uprawiać szafran na parapecie

Krokus lub szafranowy – bulwiasta roślin, który należy do rodziny tęczówki. Kwitnące krokusy w naturze rosną w Azji Środkowej i Europie i jest bardzo piękny widok.

Zazwyczaj krokusy kwitną w domu w czasie, gdy reszta kwiatów wyblakłe lub jeszcze nie zaczęły kwitnąć – to jesienią i wiosną rodzaje szafranu. Wraz z innymi fiolkami, rozpoczynają sezon wiosna lub jesień towarzyszyć, miłe w jasnych kolorach.

Krokusy preferują otwarty teren, ale, podobnie jak inne rodzaje żarówek, są one poddawane destylacji i może zadowolić osoby w każdym okresie roku, stojąc na parapecie.

Te niskie rośliny do 25 cm, które rosną wraz z kwiatów i liści bezpośrednio od cebulek. Stem dno pokryte przezroczystymi łuskami. Kwiaty są jednopłciowy kolorowe corolla okwiatu. Wewnątrz pąków ukryte stygmaty z pręcików, które mają jasny pomarańczowy, czerwony lub żółty. Zapylenie odbywa się przez owady. Jajnika utworzonych podziemnych formacji wyniki w postaci pudełek z nasion, które są wyprowadzane na powierzchni, a nie dojrzałe.

Kształt kwiatów Crocus przypomina tulipana. Kwiaty mają różne kolory, od chłodny fioletowy i niebieski do ogrzania żółte odcienie, jak istnieją gatunki biały.

W Hiszpanii, krokusy są bardzo częste. Uprawy tych kwiatów tam umieścić na strumieniu. Ale najtańsze odmiany przywiezione z Iranu czy Indii.

Krokusy rosną w domu – jest to bardzo ekscytujące. Celem jest uzyskanie destylacji roślina kwitnąca w okresie zimowym lub w określonym terminie. W tym celu szeroką doskonałe holenderska wiosna kwitnienia odmian. Cebul destylacji odbieranej z tej samej wielkości i gatunku, umożliwia równoczesne i identyczne wielkości roślin kwitnących rosnącego w doniczce.

W ogrodzie krokusy na zmuszanie wykopane z ziemi w sierpniu. Następnie bulwy dla dwóch tygodni utrzymywano w temperaturze pokojowej i usuwa się do przechowywania w chłodnym miejscu. Nie zawsze robi krokusy kwitną w domu do pewnej liczby. To w dużej mierze zależy od wielkości żarówki (im więcej, tym szybciej kwitnie), różnorodność i kryteriów zewnętrznych, ale szacowany czas kwitnienia, aby określić możliwe.

Aby uzyskać szafran kwitnienie, konieczne jest, aby zachować żarówki samodzielnie na 6 … 9 stopni, nie umieszczając je w ziemi. Około 3 miesięcy przed planowanym czasie kwitnienia krokusy w domu posadzone w niskiej wydajności surowego oddychającego ziemi. W tym przypadku, żarówka nie powinny dotykać się nawzajem i brzegów garnka. Potem cebulki posadzono w zimnej piwnicy Wyślij lub lodówce. Tam przez 2 miesiące, korzenie i pędy roślin rozruchu. Kiedy sadzonki osiągnąć 5 cm, kwiaty obejmują pomieszczeniu o temperaturze 11 … 15 ° i umieszczone na parapecie okna, w którym więcej światła. Jeżeli pokój będzie cieplej, krokusy rosną szybciej i ottsvetut. Kiedy można wyciągnąć w braku jasnych pędów i kwiatów będzie słaby. Podlewania roślin powinno być umiarkowane, ponieważ górna część gruntów jest sucha.

W optymalnych warunkach, 2 tygodnie, po czym umieszcza się w pomieszczeniu crocuses kwitną w domu, a nawet o tym samym drzewa trwa. Po zakończeniu kwitnienia roślin nadal podlewania aż liście odpadają wszyscy. Następnie wyjąć żarówki i umieścić je w pamięci, a wszystkie można powtórzyć. Dopiero po wielokrotnych destylacji kwiatów produkowane są mniejsze i słabsze.

Nawiasem mówiąc, cebulki krokus można spożywać: są pieczone, gotowane lub gotowane w inny sposób. Szczególnie cenne są stygmaty rośliny, które produkują drogie leki i środki opatrunkowe.