860 Shares 3439 views

Liczniki energii elektrycznej: Co najlepiej?

Każdy właściciel nieruchomości musi zainstalować specjalne narzędzie do odpowiedzialności za wodę, energię elektryczną, gaz i tym podobne. D. Jeśli konfiguracja narzędziem do odpowiedzialności za ciepło i wodę ma opóźnienie, instalacja miernika powinny być wykonywane w pierwszej kolejności.

Jak wybrać licznik energii?

Absolutnie wszystkie firmy produkujące takie urządzenia dać im okres gwarancyjny w wysokości szesnastu lat, a to dużo i mówi, że wymagana jest częsta wymiana.

Jednak w rzadkich przypadkach, kiedy jeszcze chodzi o zakup nowego miernika, kupujący, który nie ma wszystkich informacji może dokonać złego wyboru. Jaki jest licznik energii elektrycznej jest lepiej umieścić? Najpierw należy zapoznać się z zasadą miernika, a także do istniejącej gamy modelowej.

Indukcyjny licznik energii elektrycznej

Istnieją dwa rodzaje liczników: indukcyjne i elektroniczne. Które e-mail. licznik jest najlepiej użyć, należy wybrać, przeczytaj poniższe informacje.

Tak więc pierwszy typ urządzenia – mechaniczne. Struktura napięcia indukcyjnego zawiera licznik szpuli, płyty metalowej i prądu cewek. Ponieważ pole magnetyczne, które pojawia się na skutek oddziaływania z dwóch cewek, dysk metalu zaczyna się obracać, tak jak w przypadku obracających się kół, z numerami wykazujących wysokość wydatkowanej energii elektrycznej.

Mają takie urządzenia są plusy i minusy. Korzyści mogą być przypisane do ich stosunkowo niski koszt i długi okres użytkowania, a na domiar złego – błąd w czytaniach z około 2%. Ale obecność długoterminowa tego typu metr na rynku karły dość duży margines błędu i czyni je bardzo popularne wśród kupujących. Tak więc, aby odpowiedzieć na pytanie, co licznik jest lepiej, rozważmy drugi typ urządzeń.

elektroniczny licznik

Urządzenie elektroniczne jest zasadniczo różni się od powyższego. Jest całkowicie pozbawiony jakichkolwiek oznak mechaniki, a prąd jest dostarczany bezpośrednio do chipów i półprzewodników. Te żetony i pokazać ilość zużywanej energii elektrycznej, przynosząc numery na wbudowanej elektronicznej tablicy wyników. Główne pozytywne cechy tego miernika – mały rozmiar, bardziej dokładnych danych, wyświetlacz elektroniczny, łatwy odczyt oraz zdolność do obliczenia zużycia różnych planów taryfowych. Oraz wysokie koszty i stosunkowo krótka żywotność są niepożądane dodatki do niego.

liczniki energii elektrycznej jednofazowe

W zależności od rodzaju sieci, do której nie ma połączenia, urządzenia pomiarowe prądu są podzielone w jednofazowych i trójfazowych.

m jednofazowe są dołączone do jednofazowej sieci dwużyłowy. Całkowite obciążenie w sieci wraz z liczbą przewodów są głównymi czynnikami. Jednostka rozrachunkowa jednofazowe stosowany w przypadku, gdy pobór mocy jest mniejszy niż 10 kV. Daje to licznik 220 V.

Urządzenia trójfazowe

Liczniki te są podłączone do sieci trójfazowej, które staje się jasne po imieniu. Ponieważ trzeba dużo energii do ich funkcjonowania, zostały zastosowane do roślin lub tarczy domów mieszkalnych , liczników trójfazowych energii elektrycznej.

Który jest lepiej zainstalować w prywatnym domu? Często umieścić to jednofazowe. Mogą być podłączone do sieci trójfazowej, ale tylko wtedy, gdy każda faza będzie potrzebował takiego urządzenia. instalacja licznik trójfazowy może uzasadniać jedynie zastosowanie dowolnego urządzenia o wysokich wymaganiach energetycznych, na przykład spawarki czy coś takiego. Na wyjściu licznika wyjścia 380 i zapobiega budynku z energii elektrycznej przepięcia.

Klasyfikacja na podstawie taryfy

W sprawie taryfy i istnieją różne liczniki energii. Który jest lepszy?

 1. Jedna taryfa. Liczy się tylko jedną wybraną stawkę. Często używane w życiu codziennym.
 2. Dwie taryfy. To pozwala policzyć ilość energii zużywanej przez dwóch planów taryfowych, na przykład, jeden dzień taryfę, w nocy jest zupełnie inna. Wykorzystywane w różnych fabrykach i organizacjach, w których praca jest wykonywana w systemie dwuzmianowym.
 3. Wielu taryfowego. Oblicza energię w kilku taryfach natychmiast i zmniejsza koszty.

Klasyfikacja według rodzaju energii

Urządzenia jednofazowe mierzyć tylko energię czynną przechodzącą przez nie i trójfazowy, ale aktywny, mierzyć i biernej, biorąc pod uwagę kierunek przepływu. Pomaga to również zaoszczędzić na dużych obiektach.

Liczniki energii elektrycznej: który z nich jest lepszy?

Aby wybrać najlepszy licznik trzeba rozważyć kilka parametrów instrumentu i dowiedzieć się czegoś o sieci.

 1. Aby określić wybór jedno- lub dwufazowym licznik, trzeba znać rodzaj władzy, w którym zamierzasz umieścić licznik. Aby to zrobić, wystarczy zwrócić uwagę na starego licznika: jeśli mówi 220 / 230V, wtedy należy kupić jedną fazę, a jeśli 220 / 380V lub 230 / 400V – faza.
 2. Co metrów elektryczne lepiej wytrzymać obciążenie? Wiele z nich jest zainteresowany w tej kwestii. W budowie aparatury konwencjonalnej pracuje przy obciążeniu nie wyższą niż 60A i mocy 15 kW. Jeżeli nagle sieć przekracza te dane, to jest niezbędne dla uzyskania urządzenia przy maksymalnym obciążeniu 100A. Parametry mogą być zazwyczaj postrzegane na otwieranie maszyn budynków.
 3. Ilość ocen należy identyfikować siebie. Jeśli płacisz za bardziej opłacalne, przed zainstalowaniem specjalnych urządzeń przez odpowiednie władze konieczne jest wyjaśnienie, czy są one w stanie dać ci to. W przeciwnym razie, zakupiony sprzęt nie jest po prostu użyteczna.
 4. Przed wyborem należy również zwrócić uwagę na możliwość montażu. Mimo, że nie wpływa na jakość pracy licznika, ale może skomplikować proces instalacji. Jeśli zdecydujesz się zainstalować licznik w mieszkaniu z modułowego urządzenia i RCD w jednym pudełku z tworzywa sztucznego (HagerGolf, Volta, Vector lub energia) lub w jednym żelaza tarcza SCHRN, to trzeba jedno- lub trójfazowy licznik w modułowej na szynie DIN (nie wszystkie urządzenia na szynie DIN nieodłączne modułowej). W pojemniku z tworzywa sztucznego za pomocą trzech wkrętów lub przejściowy zespół szyny do licznika energii elektrycznej. I co lepiej umieścić miernik mocy na zewnątrz budynku, pomiaru i jednostki ochrony? Lepiej jest przystosowane BIZ CB-1 H-9 Schur-8. Przed oferują wybór: albo kupić licznik do montażu na szynie DIN lub na płaskiej powierzchni. Ale jeśli zdecydujesz się zainstalować na szynie DIN, że nadal musi być zakupione. To samo będzie montaż urządzeń pomiarowych w osłonie metalowej typu SCHURN lub SCHRUN.

 5. Powiedział najlepszy licznik ma różne dodatkowe funkcje, takie jak światła, liczyć w przypadku braku napięcia lub nadawać informacje na wyświetlaczu. Jednak te funkcje dotyczące wydajności lub efektywności urządzenia będzie mieć żadnego wpływu. Będą one, czy nie, to zależy od ciebie.
 6. Absolutnie wszystkie, bez wyjątku, urządzenie, zanim pojawi się na rynku, podlegają kontroli państwowej (efektywności i dokładności) w fabryce. Po pomyślnej weryfikacji w urządzeniu paszport opieczętowane, a na razie – gosplomba. Ponadto, paszport musi być data kalibracji, a sama uszczelka – kwartał i rok badań. Innym licznik ma być uszczelniony i ustanowienie przedsiębiorstwo energetyczne dostarcza na okres nie dłuższy niż dwa lata, a trójfazowej taki okres jest skrócony do jednego roku. Ponadto konieczne jest okresowe sprawdzanie poprawności obliczeń licznika i to działa. Dlatego takie urządzenia jest tzw przedział mezhproverochny elektroniczne urządzenia pomiarowe, które waha się od dziesięciu do szesnastu lat od daty produkcji.
 7. Przy zakupie urządzenia, które zlicza energię elektryczną, nie należy zapominać, aby spojrzeć na klasy dokładności. Wskaźnik ten pozwala wiedzieć maksymalny błąd, który może zapobiec licznik w obliczeniach. Średnio postać dla budynków mieszkalnych wynosi 2%.

Firmy, które produkują najlepsze liczników energii

Według oficjalnych firmy figury Abarcad z siedzibą w Moskwie, w 2012 roku ponad osiem milionów metrów elektryczne powstał na terytorium Federacji Rosyjskiej, z czego lwia (90%) stanowiły urządzenia jednofazowe. Mówi się, że w sferze domowej często zastępują liczniki energii elektrycznej.

Co jest lepsze w użyciu? Wiadomym jest, że ponad ¾ całej produkcji w Rosji przypada na trzech rosyjskich firm. Wśród nich są problemem „Energomer” (Stawropol), firma „Incotex” (Moskwa) i gospodarstwo „Moskwa roślin Instrumentation”. Czołowe miejsce zajmuje w tym trio „Energomer” z 40% produkcji w aktywa, bo rozliczane „Incotex” i „Moskwa roślin Instrumentation” z 29 i 7%. Cena liczników domowych jest znacznie mniejsza za granicą, ale różnica w jakości nie jest bardzo widoczny.

Liderzy rynku energii elektrycznej metr

W celu, aby zdecydować, co najlepiej jest umieścić licznik, uważamy tych spółek trochę więcej szczegółów:

 1. Koncern z Stawropol „Energomer„posiada kilka zakładów nie tylko w Rosji, ale także w krajach WNP. Specjalizuje się w produkcji urządzeń wszystkich rodzajów energii, których cena waha się od 13 do 330 jednostek w europejskiej waluty pomiaru wysokiej jakości.
 2. „Incotex” – największa organizacja krajowa z fabryki w Federacji Rosyjskiej i poza nią. Specjalnością tej firmy jest rozwój i zbiór urządzeń elektronicznych, w tym liczników energii elektrycznej oraz wszelkiego rodzaju.
 3. "Moskwa oprzyrządowanie roślin" (mzip). Stary firma zajmująca się produkcją urządzeń pomiarowych energii elektrycznej i różnego rodzaju sprzętu radiowego. Ilość wytwarzanych urządzeń są jedno i dwufazowego liczników energii elektrycznej.