369 Shares 1938 views

Nietrzymanie moczu u dziecka: przyczyny i leczenie

Co to jest nietrzymanie moczu u dziecka? Ta utrata kontroli nad pęcherzem, co prowadzi do przypadkowego oddawania moczu.

Dzieci nie mogą pozostać suche w ciągu dnia lub w nocy. Czasami moczu u dziecka mogą być spowodowane przez problemy zdrowotne, takie jak:

– cukrzyca;

– zakażenia dróg oddechowych;

– zaburzenia czynności nerek;

– Problemy z nerwów;

– zaparcia;

– obturacyjny bezdech senny, stan, w którym oddech jest przerwany podczas snu, często ze względu na stan zapalny lub powiększonych migdałków ;

– problemy konstrukcyjne z dróg moczowych.

W większości przypadków dokładna przyczyna nietrzymania moczu nie jest znana, ale często jest to wynik więcej niż jednego z powyższych czynników.

Mimo że zazwyczaj znika naturalnie w miarę upływu czasu, większość dzieci dzienne przypadkowe oddawanie moczu może prowadzić do dużych kłopotów i wstydu.

Wiek, w którym dzieci zatrzymać na mocz, jest różna. Nietrzymanie moczu u dziecka młodszego choroby nie jest uznawany aż do wieku 5 lub 6 lat.

moczenie mimowolne

Inna nazwa dla nietrzymania moczu – moczenie. Występuje w następujących formach:

  • Podstawowym moczenie – Systematyczne nietrzymania moczu u dziecka, które nigdy nie była sucha.
  • Wtórne moczenie zaczyna się po upływie co najmniej 6 miesięcy od daty kontroli pęcherza.
  • Moczenie nocne – spontaniczne oddawanie moczu występuje zwykle podczas snu.
  • Dobowe moczenie – dzienne moczu u dzieci.

Jak często występuje choroba?

Przez 5 lat, ponad 90 procent dzieci może kontrolować oddawanie moczu w ciągu dnia. Nietrzymanie moczu jest bardziej powszechne niż nocą dzień, i jest o 30 procent od 4-latków około 10 procent 7-latków 12 procent 3 roku i 1 procent 18-latków.

Co powoduje nietrzymanie moczu u dziecka?

Dokładna przyczyna większości przypadków jest nieznana. Czasami zdarza się, w wyniku problemów konstrukcyjnych w drogach oddechowych, jednakże, w większości przypadków – jest wynikiem kombinacji pewnych czynników, które obejmują powolny rozwój fizyczny, nadprodukcję moczu i niezdolność do rozpoznawania napełniania pęcherza. Może to być również spowodowane zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi i zaburzenia lub niepokoju. Ponadto moczenie mogą być przekazywane genetycznie.

leczenie moczenie

W większości przypadków, nietrzymanie moczu dziecka znika naturalnie, w czasie jego wzrostu i rozwoju i nie wymaga leczenia. Jeśli potrzebne jest leczenie, opcje obejmują:

1. Nauka kontroli pęcherza

Szkolenie składa się z ćwiczeń wzmacniających mięśnie pęcherza, aby lepiej kontrolować oddawanie moczu. Stopniowe wydłużanie czasu pomiędzy wycieczki do łazienki może również pomóc w rozciągając go. Dodatkowo, można spróbować:

  • Harmonogram oddawanie moczu (co 2 godziny);
  • Unikaj pokarmów ani napojów z kofeiną;
  • rozluźnienie mięśni, aby całkowicie opróżnić pęcherz.

2. Wilgotność Alarm

Nocą, alarm ten może obudzić dzieci, jeśli zaczną oddawać mocz.

3. Leki

Hormonalny lek „Desmopressin” jest przeznaczony do stosowania u dzieci w celu zapobiegania moczu.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu można wyleczyć „oksybutyninę” (Ditropan) – lek, który pomaga uspokoić mięśni pęcherza i łagodzi skurcze mięśni.