94 Shares 6275 views

Jak zrobić prawidłowe obliczenie ciepłej podłogi wodą?


Podłogi ciepłe zyskał popularność jest wystarczająco dobrze zasłużony – nie tylko oni dom wygodne i przytulne, ale także opłacalne kalkulacja: ciepło ogrzewania podłogowego wody jest na tyle w każdym pomieszczeniu, a nie tylko często z nim związane łazience. Technologia ta jest równie skuteczna dla wszystkich typów budynków i budowli. System ten jest uniwersalny, czyli może być budowanie zarówno w trakcie budowy i zamontować już gotowy obiekt. W ten sposób straty ciepła znacznie zminimalizowane tak, że cyrkulacja ciepłej wody pod podłogą tak skutecznie podgrzewa powietrze i daje komfortu ulubionego domu. Obliczanie ciepłą podłogę wodą, zrobione poprawnie, pozwoli zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, nie marnować. Jest to najbardziej skuteczny do systemu grzewczego data mieszkanie lub dom. Wśród jego zalet można jeszcze przypisać z całą pewnością, że nie bierze się użyteczną przestrzeń, a nie tworzyć pól elektromagnetycznych (jak w elektrycznym ogrzewaniem podłogowym), który jest szczególnie niebezpieczny dla ludzi.

Istotą układu ogrzewania podłogowego wody jest pokryta kilku położeniach:

  1. Łącznik zamontowany do głównej sieci rurociągów do obiegu wody, a następnie płytkę wykończeniową, a górna – posadzka.
  2. Gorąca woda ogrzewa podłogi, który z kolei rozdziela się na ciepło równomiernie, bez obecności obszarów przegrzanych (jak ma to miejsce w przypadku grzejników) i przeciągi (ruch powietrza w kierunku poziomym po prostu niemożliwe).
  3. Można utworzyć dla każdego pokoju własny klimat, ustawić żądaną temperaturę na termostacie lub klimatycznych kompensatora.

Prawidłowa konstrukcja ogrzewania wody pozwala na uniknięcie problemów (Zbyt niska temperatura przegrzania lub problemy z trybu regulacji). Będzie to wymagało, aby obliczyć obciążenie ogrzewania dla poszczególnych pomieszczeń. Aby mieć niezawodne ogrzewanie podłogowe wymaga jakościowej wydajności 3 punkty: sprzętu obliczeniowego, instalacji.

Obliczanie ciepłej podłogi wody zakłada wiedzy mieszkaniowego układ, rozmiarów i typów okien, wykładziny podłogowe, materiały ścienne, jak również ich gatunki poza generatorem ciepła oraz lokalizacja kolektorów.

Korzystny przykład wykonania do rury jest uważany za „ślimak”, które, w przeciwieństwie do „węża”, oszczędność do 15% materiału (rzeczywiste rury) i bardziej korzystnych cech hydrauliki.

Podłoga wody może być używany jako dodatkowe źródło ogrzewania lub jako główny – wszystko zależy od wyników obliczeń. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę ograniczenia: dopuszczalna temperatura w pomieszczeniach powyżej powierzchni nie powinna przekraczać 26 C, a w pomieszczeniach niemieszkalnych, na przykład w wannie lub pod prysznicem – 32 C. Jeżeli obliczenie podłogi ciepłej wody będzie kompensować straty ciepła i nie wykracza poza to, że można ograniczyć ten system grzewczy. A jeśli nie, wówczas wymagane grzejniki addycyjnych. Jednakże, niezależnie od obliczeń rozsądnych kombinacji dwóch niezależnych układów – w przypadku gwałtownego chłodzenia, na przykład.