721 Shares 9023 views

Park „Sarzhin Jar”, Charkow: opis, atrakcje, ciekawostki i opinie

„Sarzhin Yar” przez wiele lat jako jedno z ulubionych miejsc Charkowie. W okresie letnim można ukryć się przed upałem w cieniu wspaniałych drzew i zrelaksować się przy dźwiękach płynącej potokiem. A zimą można chodzić, podziwiając krajobraz pokryty śniegiem. „Sarzhin Jar” – oaza w tętniącym życiem wielkim mieście. Jednak główną zaletą tego parku – źródło najczystszej wody w mieście. Przekonajmy się, co „Sarzhin Yar” (Charków), jak się tam dostać i co robić na otwartych przestrzeniach.


Historia parku

Jego historia „Sarzhin Yar” (Charków) rozpoczęła się w XVIII wieku. Potem miałem trochę Slobodka szef kamermeystra Skrypova. W 1788 roku po raz pierwszy po oznaczonych zwany „gospodarstwo Sarzhin”. Nazwa pochodzi od Sarzhinka rzeki, która przepływa od współczesnego miasta Żukowski. Źródło, znajduje się w „Sarzhin Jarze” to hydrologiczne pomnik przyrody. Charków przez cały czas byliśmy tutaj, aby zbierać najczystszej wody o właściwościach leczniczych.

W 1960 roku, był jednym z głównych źródeł symbole – kompleks pawilon betonu w kształcie gwiazdy. Projekt budowlany należy do architekta V. Wasiljew.

rekonstrukcja

W 2010 roku odbyła się kompleksową poprawę i rekonstrukcję źródła. kopuła beton zyskał nowy wygląd, ale „Sarzhin Yar” (Charków) został przekształcony w nowoczesny park. Na przytulnych uliczek zainstalowany komfortowe ławki i wzdłuż potoku – piękne mosty. Były też zrekonstruowany pokój pompy, gdzie można napić się wody, światła i zastąpione oczyszczone jezioro. A w 2010 roku, założyli się w stawie w parku, gdzie można teraz karmić kaczki.

Po rekonstrukcji Charkowie rozpoczął przyjście tutaj nie tylko na wodzie, ale po prostu na spacer. Gdzie można usiąść z ulubionej książki, pospacerować z dziećmi (plac zabaw jest również dostępna), romantyczny wieczór pod księżycem.

kolejka

Park „Sarzhin Yar” (Charków) może być także widziana z lotu ptaka, a raczej z 26 metrów. Przez źródło przechodzi się kolejką linową. Z kabin może kontemplować piękne krajobrazy i jedną z najstarszych części miasta – Pavlovo Polaka.

Nieoczekiwanie, kolejka linowa, dzięki którym dziś Charków i turyści mogą obserwować piękno Charkowie, był kiedyś tylko pojazd. Pomogła pracowników, z których większość żyła w Pauline Field, łatwo dostępne drogą powietrzną i mechaniczne robót inżynieryjnych. Ale teraz wszystko się zmieniło, a kolejka linowa, która niedawno przebudowany, jest otwarta codziennie w wielu ciekawych gości do Gorky Park i ogrodu botanicznego (punkty docelowe są w tych miejscach).

świątynia

Poniższy fragment, który jest znany z „Sarzhin Jarze” (Charków) – kościół NMP. Został on wzniesiony na cześć ikona „Radości i Temptation”, który jest obecnie w klasztorze Athos. Ikona została namalowana na cześć nieudanego napadu na kościół, który ostrzegł Najświętszej Dziewicy.

Drewniany kościół, zbudowany w „Sarzhin Jarze”, wykonany w rosyjskim stylu, główne trendy, które zostały wygenerowane w epoce bizantyjskiej. W czasach Rusi Kijowskiej, ten styl otrzymał specjalną rozwój. Pierwszy kościół zbudowany na jej słowiańska kanonów stał Klimetovskaya się w przykościelnym Una.

Świątynia została wzniesiona w parku z błogosławieństwem metropolity Nikodem i poświęcony abp Onuphrii. Jest przeznaczony dla 200 osób. Te arcydzieła architektury drewnianej na terytorium Ukrainy można znaleźć tylko w klasztorze Świętej.

chrzcielnica

Niedaleko świątyni jest czcionka – to kolejne miejsce, które słynie z „Sarzhin Jarze” (Charków). Hot zwieńczony ikona "Pictorial source" Virgin Mary. Ikona ta ma również ciekawą historię.

W V wieku w pobliżu „Golden Gate” w Bizancjum ku czci NMP został zasadzony gaj. Było to źródłem uzdrowienia. Ale z czasem, o źródle całkowicie zapomniane, było porośnięte gęstymi krzewami i trawą. Raz w gaju utraconej ślepiec, który przyszedł na pomoc dzielnego wojownika o imieniu Lev Markell. Prowadził ślepy błędne z zagajnika i udał się w poszukiwaniu wody, aby odświeżyć wypadku. Znalezienie tego samego źródła wody Markell zdobył dla niewidomych.

Nagle głos poproszony żołnierza jak doprowadzić wzrok niewidomemu przy pomocy wody. Warrior jest również spodziewa się wspaniały los, wkrótce stał się cesarzem Bizancjum. Na cześć uzdrowienie teraz cesarz Lev Markell zbudował kościół na terenie samych sprężyn i dał mu nazwę „Życiodajna Wiosna”.

W XV wieku kościół zniszczony przez muzułmanów. Pamięć o nim pozostała na ikony, napisany na cześć uzdrowieniu niewidomego mężczyzny. Dopiero w połowie XIX wieku świątynia została odnowiona i konsekrowany. Ikony ze zniszczonej świątyni przez ten czas poszedł do cerkwi na całym świecie. Zatem jedną z ikon jest teraz w Charkowie.

Epiphany kąpielowy

Czcionka parku, wielu z Charkowa korzystając na chrzcie. Tradycyjnie wykonywane jest tutaj jedną z modlitw o chrzcie. Charków żartobliwie nazywają to „źródło VIP-pielgrzymkę”, ponieważ oprócz zwykłych obywateli, żeby przyjąć chrzest tu przyjść kilka deputowanych miasta i rad regionalnych. Czcionki, w przeciwieństwie do prostego otworu, bardzo wygodne do pływania. W pobliżu znajdują się Cabanas. Wszystko bardzo cywilizowany.

czysta woda

Od źródła nie przypadek, że tak wielką starannością. Codziennie Charków odbiera z niego około 350 tysięcy litrów wody mineralnej. Każdy wie, gdzie „Sarzhin Jar” w Charkowie, ponieważ można go nazwać prawdziwym dzienny woda z miasta.

Hydrogeologicznych tworzenia się wody występuje po obu stronach cieśninie, ale przede wszystkim od prawej wzgórza. Ten obszar jest obszarem chronionym. Rośnie szereg wieloletnich drzew, które zapewniają ochronę przed stokach technogennych wpływów. Z tego samego źródła rośliny zamienił się w przepięknym parku.

Puszyste mieszkańcy parku

Spacerując po uliczkach parku, na gałęziach drzew i tuż przy szlakach można zobaczyć wiewiórki. Są przyzwyczajeni do wiadomości odwiedzających wąwozu, i bez strachu podejścia, mając nadzieję na coś dobrego do jedzenia. To jest takie ciekawe miejsce jest „Sarzhin Jar” w Charkowie. Gdzie indziej w dużym mieście, można karmić wiewiórki? Jest to, że w lesie.

Ivana Kupały

Każdego roku jest obchodzony dzień Iwana Kupały. Młodzi chłopcy i dziewczęta idą śpiewać piosenkę, hod ogromne ogniska, przez które tradycyjnie skoki młoda para sprawdzanie ich miłość na próbę. Potem niech wieńce na potoku i zastanawiasz się na jej małżonka. Nie wiadomo, czy przepowiednia się spełni, ale fakt, że święto przynosi wiele pozytywnych, to jest fakt.

Jak dostać się do „Sarzhin Jarze” (Charków)

Aby dostać się do parku nie jest trudne. Aby to zrobić, przejdź do stacji „Ogród Botaniczny” metra i trochę pospacerować. Jeśli chcesz dostać się do parku niezwykły sposób, można podjechać do niego kolejką linową z Gorky Park.

wniosek

Tak więc, „Sarzhin Jar” – to idealne miejsce, gdzie można miło spędzić czas po ciężkim dniu, zbierać czystą wodę, oddychać świeżym powietrzem, pływać w chrzest i chodzić w Ivana Kupały. Park jest piękny o każdej porze roku. W lecie, gdy jest świeże i zielone, wielu po prostu przyjść do siedzenia na ławce w przyjaznej firmy lub wybrać się na spacer w cieniu drzew. Z powodu wysokich drzew i strumieni, które zawsze oddycha świeżość komfortowe tutaj nawet w parnej pogodzie.

Wiele przyjść do parku grać aktywne lub gry planszowe. Jesień w parku młodzież przyjechać do robienia zdjęć w pięknych, złocistych liści. A w zimie, kiedy wszyscy wokół są pokryte śniegiem, byłeś zaskoczony, aby zobaczyć, jak park przyjść pobiegać i popływać morsy. To proste jak źródło wody stał się ulubionym miejscem wypoczynku wśród mieszkańców.

Teraz już wiesz, co to jest „Sarzhin Yar” (Charków), jak dostać się metrem do tego wspaniałego miejsca, co ciekawe rzeczy można znaleźć w nim. Jeśli kochasz te miejsca, a następnie przybył do Charkowa, nie zapomnij odwiedzić Park Gorkiego, który zasłużenie otrzymał tytuł Charkowie „Disneyland”.