535 Shares 5175 views

Co oznacza nazwa: od początków do chwili obecnej

Większość ludzi, często myślę o tym, że nazwa oznacza. Niektórzy ludzie po prostu z ciekawości, podczas gdy inni chcą znaleźć związek z ich przodków i ważnych wydarzeń historycznych. Nazwa każdego człowieka wskazuje, że należy do określonej rodziny, rodzina – historycznie uformowane nazwę klanu. Ale nie zawsze i nie wszyscy mają podobną nazwę – Wszystko zaczęło się trochę inaczej.


W Rosji proces tworzenia nazw bierze przyzwoitą ilość czasu – od końca XIV do XIX wieku. Wynika to z faktu, że podczas gdy przywilej odnieść się do znanych rodzaju byli tylko przedstawiciele klasy wyższej, konkretne książąt i bojarów przypisane nazwę tytuł miasteczek, ich posiadaniu (na przykład, Witebsk, Smoleńsk). Tu staje się jasne, że nazwa oznacza. Książęta są bardzo dumni, broniliśmy i pogłębiany swoje ziemie.

Kolejnymi właścicielami nazw rodzajowych bogać, znanych kupców i szlachtę zasłużył coś, ale często po prostu kupił go w prawo. Nazywali ich zawodu lub dostępnych pseudonimów (tkacz, Rybnik Lihachyov). Kupcy zamierzają wykorzystać uzyskaną nazwę poszerzyć bazę klientów, klienci wolą pracować z domów osobowe posiadające własny znak towarowy. Szczególne prawa był kler. Przy okazji nazwa była osobą duchową, można ustalić, w którym pełnił funkcję parafii (Nikolskiego, Kazansky i tak dalej.).

Reszta populacji – plebsu. Byli Besfamilnov, miał tylko imię i nazwisko rodowe. Archiwa są często spotykane rekordy „Piotr, syn Iwanowa” Oczywiście, na Na podstawie tego zróżnicowania uzyskano przez nowoczesne nazwą pochodzenia, których wykracza daleko w przeszłość. Ponadto, zwykli ludzie byli zbyt pseudonimy, które zostały podane do nich zawodu lub dla niektórych cech indywidualnych. Taka nazwa może być łatwo utracone przez zmianę swojego zawodu lub cechy charakteru, z powodu którego pseudonim został uzyskany.

Następnie, imiona oraz byłego chłopa. Na pierwszy rzut oka nie jest jasne, co dokładnie nazwa oznacza w tym przypadku. Ale, zrozumiawszy, staje się jasne, że są one przypisane nazwę dawnego właściciela, dlatego w jednym obszarze może być dużo imienników, którzy nie mają powiązań rodzinnych. W 1888 roku wydał dekret, który wymaga, aby wszystkie mają nazwy, które mają być zawarte w dokumentach. Wielu rolników, jak te ostatnie weszły patronymic.

Co oznacza nazwa? Ona ma dwuznaczne znaczenie. Ktoś mógłby dostać z powodu posiadania terytorium lub z powodu swojego rzemiosła, podczas gdy inni – z powodu jego niskiego wzrostu, deformacji lub innych objawów zewnętrznych. Wtedy jego wartość informacyjna była znacznie większa niż obecnie, z powodu istniejącej nazwy mogą nauczyć się wiele na temat danej osoby. Dziś, daje nam trochę. Niektórzy przewoźnicy nie wiem, co to znaczy imię ich rodzaju, jak to zostało odebrane, kto jest ich przodków. Chociaż są tacy, którzy są zanurzone w poszukiwaniu informacji w genealogii głębokości, próbując znaleźć swoje korzenie.