191 Shares 2186 views

"Nemo" jest cudownym delfinarium w Almaty

W największym mieście Kazachstanu, stolicy Południowej, otworzył się pierwszy delfinarium. Założono go terytorialnie w Gorky Park. Wspaniałe widoki, urocze zwierzęta i świąteczna atmosfera przyciągają wielu turystów.

"Nemo" – delfinarium w Almaty

W mieście Almaty w Centralnym Parku Kultury i Wypoczynku (skrót od Central Parku Kultury i Wypoczynku), nazwanego po Gorky latem 2016 r., Otwarto delfinarium na 450 miejsc. Znajduje się on w Międzynarodowej Współpracy Dolomorowców Nemo, którego głównym zadaniem jest rozpowszechnienie wiedzy wśród zwierząt morskich wśród populacji, popularyzowanie idei ochrony przyrody.

Widzowie w każdym wieku – od młodych do starych – przyjeżdżają tu, aby zobaczyć wspaniałe występy i uzyskać wiele radości i pozytywnych emocji, gotówki zawsze były wyprzedane.

Artyści

Dolphinarium w Almaty zebrał bardzo utalentowanych i starych artystów. Są to:

  • Dolphins-bottlenose delfiny Nicole, Katya i Yumi. Są bardzo różne, każdy ma swój własny charakter. Na przykład Nicole jest lokalną gwiazdą, jest bardzo pracowita i dociekliwa, a Yumi i Katya są złośliwe, zawsze gotowi do gry w pranks.
  • Lwica morska Zlata. Bardzo aktywny i ambitny.
  • Uszczelnienia okrętowe Anfisa i Vasilisa. Doskonale radzą sobie z ich liczbą.

Profesjonalny i profesjonalny trener współpracuje ze zwierzętami morskimi. Tak, to trenerzy, a nie trenerzy, ponieważ zarówno delfiny, jak i foki wymagają specjalnego traktowania, opartego na życzliwości i uwagi. Dzięki temu sympatycznemu tandemu, delfinarium w Almaty cieszy się widzami pięknymi występami.

Pokazy i programy

Delphinarium "Nemo" (Almaty) ma jasny, kolorowy i bogaty program. Wszystkie pokoje są dynamiczne, a akcja szybko rozwija się, więc widowisko jest jednym ruchem.

Przepiękne bottlenose delfiny przeskoczą nad ringiem, tańczą i malują obrazy. Rzucają na plecy stojącego pełnego trenera i rzucają nim jak piłkę. Czasami delfiny zaczynają łamać, ćwierkać i rozpryskiwać się w basenie, zabawnie wyskakiwać z wody na śmiech i oklaski publiczności. To wygląda bardzo ładnie i dodaje łatwości do programu.

Lwica morska wszystkie liczby – spinning, salta, tańce pasowe i płetwy "ladushki" – wykonuje bardzo starannie, z pewnym stopniem łaski. Lubi oklaski widzów.

Pieczęcie są prawdziwymi wirtuozami, dobrze tańczą, uprawiają gimnastykę, precyzyjnie wykonują akrobacje kulą. Mogą zaśpiewać do akompaniamentu trenera.

Po programie pokazowym dorośli i dzieci spieszą się przywitać delfiny na płetwy, udusić ich, zabrać ze sobą zdjęcia do pamięci. Jako rozrywka zaleca się pływać i zrobić kilka okrążeń w basenie z delfinami. A dla tych, którzy cierpią na autyzm i porażenie mózgowe, zapewnia się specjalne leczenie delfinów wellness.

Podróż nigdy nie zapomni o Dolphinarium w Ałmaty!

Przydatne informacje

Dolphinarium w Gorky Park (Almaty) działa codziennie, z wyjątkiem wtorku. Program rozpoczyna się od 12-00, 15-00 i 18-00. Bilet wstępu kosztuje 3 000 tenge, dzieci poniżej 5 roku życia są bezpłatne. Oddzielnie zapłacono za zdjęcie z delfinami – 2 tysiącami, kąpiąc się w basenie z delfinami butelkowymi – do 35 tysięcy tenge.

Park jest łatwo dostępny autobusem (numery 22, 25, 58 i 118) oraz trolejbus (numery 1, 12 i 25).