606 Shares 9883 views

Wyspa Canvu – realistyczna fikcja

W kwietniu 2016 r. W roli głównej pojawił się rosyjski film "The Crew" z Danilo Kozlovsky'm i Władimirem. Od tego czasu liczba fanów remake'a wzrosła tylko. Słynna skręcona fabuła utrzymuje w napięciu w całym filmie. I spektakularne sceny katastrofy i profesjonalnych sztuczek fascynują publiczność. Film został nakręcony w najlepszych tradycjach Hollywood.

Zagubiona Wyspa

W filmie, załoga samolotu musi dotrzeć na wulkaniczną wyspę Kanwu. Piloci muszą wziąć na pokład wszystkich obywateli rosyjskich, którzy tam spędzają wakacje. Faktem jest, że wyspa Kanwu jest na krawędzi zniszczenia. Wulkan, długi przez długi czas, obudził się. Według prognoz specjalistów, lawa powinna zalać całe terytorium, a żadna żyjąca istota nie będzie miała szansy przetrwać. Dzięki bohaterskim działaniom pilotów wszystko może zostać uratowane, samolot wystartuje z już upadającego pasa startowego z zakłopotanego ognia lotniska Kanwu (KANWOO).

Mityczna wyspa

Wielu widzów, wychodzących z sali kina, zadawało się pytania: czy w rzeczywistości można wykonać sztuczki wykonywane przez bohatera Danilę Kozłowską i czy rzeczywiście jest wyspa Kanwu i lotnisko, w którym miała miejsce taka tragedia. Najciekawsze zaczęły poszukiwania na mapie i Internecie.

Film wskazuje, że niewłaściwy kawałek ziemi jest jedną z wysp Aleutów, ma pochodzenie wulkaniczne. Jest zamieszkały – jest niewielka osada i lotnisko.

Ale na mapie wśród wysp Aleutów nie ma obiektu o podobnym lub spółgłoskowym imieniu. To pisarze fikcji, którzy wymyślili historię. Żeby nikt nie pojechał na wyspę Kanwu. Zdjęcia, które można znaleźć w internecie to klatki z popularnego filmu.

Tajemnice filmowania

Na zdjęciu, stolica lotniska, pojawiająca się w ramce, to Vnukovo. Ale dekoracje elewacji terminala Kanwu zbudowano na terenie LII. Gromov w Żukowskim. A wewnętrzne pomieszczenia zostały utworzone w studio Glavkino na przedmieściach Moskwy. Ekipa filmowa pracowała w pięciu pawilonach.

Twórcy filmu mówią, że sceny erupcji i trzęsienia ziemi zostały kręcone w ciągu kilku tygodni. I trzeba było pracować tylko w nocy, aby osiągnąć realistyczny obraz.

Bohaterowie taśmy podczas pracy nad zdjęciami musieli wziąć kilka lekcji pilotażu powietrznego, aby pracować nad symulatorami. Wszystkie urządzenia w ramce są prawdziwe, a ich odczyty są prawdziwe. Specjalny program komputerowy ustawia parametry "lotu".

Dekoracje samolotu, używane w filmie, zbudowano na wysokości 6 metrów. Były one trzymane i napędzane przez urządzenia hydrauliczne, które w warunkach ekstremalnych imitowały zachowanie się wykładziny.

Twórcy filmu odpowiedzieli na pytanie: "Wyspa Canvu gdzie jest?" Powiedziałem, że strzelanie mitycznych gruntów przeprowadzono w górzystym terenie Krymu. "Afryka" została sfilmowana w listopadzie.

Nie odwracaj kuli ziemskiej i nie przeglądaj mapy szkłem powiększającym w poszukiwaniu wyspy Kanwu – tu nie ma.

Podobne imię

Na Morzu Żółtym znajduje się niewielka wysepka o podobnej nazwie Kanghwado. W języku rosyjskim brzmiącym nazwisko jest wymawiane jako "Ganghwado", ale wielu ludzi nazywa to "Kanva", co jest podobne do wspomnianego w filmie. Ale poza nazwiskiem, nie ma innych podobieństw z kinem. Nie ma wulkanu. Nie ma lotniska, ponieważ droga startowa nie może być położona z powodu poważnego złamania terenu.

Na tym małym kawałku ziemi w pobliżu Seulu, kilka atrakcji chronionych przez UNESCO. W szczególności jest najbardziej starożytna budowla buddyjska – Świątynia Chonsu. Lokalna legenda mówi, że w czasach starożytnych wielki Wang Tangun przyniósł bogu tu ofiary. Krew została przelana nie tylko na ofiarne zwierzęta, ale także na ludzi.

Nawet na wyspie Kanva jest wiele kościołów, których specjaliści odnoszą się do epoki brązu. To właśnie te struktury zostały chronione przez UNESCO od drugiej połowy XX wieku.

Więc możemy powiedzieć z całą pewnością, że wyspa Kanwu jest figurą pisarzy. Podobną nazwę obiektu geograficznego na mapie można znaleźć na drugim końcu Ziemi. Ale lotnisko Kanwu w ogóle nie istnieje.

Pomimo faktu, że scena jest fikcyjna, film jest bardzo popularny wśród fanów tego gatunku.