865 Shares 9448 views

Temperatura Słońca i inne ciekawe informacje o tej gwiazdy

Na przestrzeni wielu małych i wielkich gwiazd. A jeśli mówimy o mieszkańcach Ziemi, gwiazda najważniejsza dla nich jest słoneczny. Składa się ona z 70% wodoru i 28% helu o rachunkach metalowych do mniej niż 2%.


Gdyby nie słońce, być może nie byłoby życia na Ziemi. Nasi przodkowie wiedzieli, ile ich życie i życie zależy od ciała niebieskiego, czcili i wielbił go. Grecy nazwali słońca Helios a Rzymianie nazywali go Sol.

Słońce ma ogromny wpływ na nasze życie. Jest to ogromny impuls do badania, w jaki sposób odbywa się zmiana w tym „kula ognia”, i jak te zmiany mogą wpłynąć na nas teraz iw przyszłości. Liczne badania naukowe dają nam wgląd w odległej przeszłości planety. Sun 5 miliardów lat. Do 4 miliardów lat, to będzie świecić znacznie jaśniejsze niż jest teraz. Oprócz zwiększenia jasności i wielkości przez miliardy lat, zmiany słońce i na krótsze okresy czasu.

Znany jako taki okres modyfikacji cyklu słonecznej, w którym to czasie obserwowaną minimum i maksimum aktywności słonecznej. Dzięki obserwacji przez kilka dziesięcioleci wykazały, że wzrost w świetle słonecznym działalności i wielkości, która rozpoczęła się w odległej przeszłości, istnieje do dziś. W ciągu ostatnich kilku cyklach działania światła wzrosła o około 0,1%. Te zmiany, czy szybki lub stopniowy, na pewno mają ogromny wpływ na Ziemian. Jednak mechanizmy tego efektu nie jest jeszcze w pełni zrozumiałe.

Temperatura Słońca w środku gwiazdy jest bardzo wysoka, około 14 miliardów stopni. Planeta jądro pojawia się reakcja syntezy, to znaczy Reakcję rozszczepiania pod ciśnieniem jąder wodoru, przy czym przydzielone jedno jądro helu i wielkich ilości energii. Z pogłębiania wewnętrznej temperatury słońcu powinna gwałtownie wzrosnąć. Definiowanie możliwe jest tylko w teorii.

słońce temperatura w stopniach jest:

  • Temperatura korona – stopień 1500000;
  • temperatura rdzenia – stopień 13500000;
  • Temperatura Celsjusza słońce na powierzchni – 5726 stopni.

Ogromna liczba naukowców z różnych krajów uczynić strukturze badań Sun, próbując odtworzyć proces syntezy jądrowej w laboratoriach naziemnych. Odbywa się to z celem, aby dowiedzieć się, jak zachowuje się w osoczu w realnym świecie, aby replikować tych warunków na Ziemi. Słońce w rzeczywistości ogromnym laboratorium naturalne.

Atmosfera Sun około 500 km grubości nazywany photosphere. W procesach konwekcyjnych w atmosferze planety przepływów ciepła z niższych warstw są przenoszone do sferyczne. Słońce obraca się, ale nie tak jak Ziemia, Mars … słońce jest w zasadzie non-ciało stałe.

Podobne efekty obserwowano rotacji słoneczne są w planet gazowych. W przeciwieństwie do Ziemi, warstwy na Słońcu mają różne prędkości obrotowe. Najszybszy przędzenie równik obracając na jeden obrót trwa około 25 dni. Wraz ze wzrostem odległości od równika prędkość obrotowa zmniejsza się, a gdzieś na biegunach rotacji Słońca trwa około 36 dni. Moc Słońca wynosi około 386 miliardów megawatów. Co druga część na 700 milionów ton wodoru jest 695 milionów ton helu 5 milionów ton energię w postaci promieniowania gamma. Ze względu na fakt, że temperatura słońca jest tak wysoka, z powodzeniem przejść reakcję wodoru w hel.

Słońce emituje również niską gęstość naładowanych cząstek (zwykle są protonami i elektrony). Strumień ten jest zwany wiatr słoneczny, który jest rozproszony w całym układzie słonecznym na około 450 km / sek. Prądy płynące w sposób ciągły od słońca w przestrzeni, odpowiednio, i ku Ziemi. Wiatr słoneczny niesie śmiertelne zagrożenie dla wszelkiego życia na naszej planecie. Może mieć dramatyczne skutki na Ziemi, od linii energetycznej przepięcia, zakłócenia radiowe do pięknej zorzy. Jeśli nasza planeta nie istnieje pole magnetyczne, to życie będzie zatrzymany na kilka sekund. Pola magnetyczne tworzy nieprzepuszczalną barierę dla szybko naładowanych cząstek wiatru słonecznego. Na terenach na północ biegun pola magnetycznego jest skierowany do ziemi, bo z tego, co przyspieszenie cząstek wiatru słonecznego wnikają znacznie bliżej powierzchni naszej planety. Dlatego na biegunie północnym, widzimy polarne zorze. Wiatr słoneczny może również powodować ryzyko interakcji z magnetosfery Ziemi. Zjawisko to nazywa się burz magnetycznych. burze magnetyczne mają silny wpływ na zdrowie ludzi. Zwłaszcza te reakcje zauważalne u osób starszych.

Wiatr słoneczny – to nie wszystko, co może zaszkodzić nam słońce. Większe niebezpieczeństwo stwarzane przez rozbłysków słonecznych, często występujące na powierzchni luminary. Lampy emitują duże ilości ultrafioletowym i promieniowaniem rentgenowskim, które jest skierowane w stronę ziemi. Promieniowanie to jest w pełni zdolny wchłonąć atmosferę ziemską, ale są wielkie niebezpieczeństwo dla wszystkich obiektów w kosmosie. Promieniowanie może być szkodliwe sztuczne satelity, stacje i inne technologie kosmiczne. Promieniowanie również niekorzystnie wpływa na zdrowie astronautów pracujących w przestrzeni.

Ponieważ z nadejściem słońca już używany około połowy wodoru w rdzeniu, a nadal będzie emitować nawet do 5 miliardów lat, stopniowo zwiększając rozmiary. Przez ten okres czasu, pozostały wodór w jądrze gwiazdy zostaną całkowicie wyczerpane. W tym czasie słońce osiąga swój maksymalny rozmiar i wzrost średnicy około 3 razy (w porównaniu do aktualnej wartości). Będzie ona przypominać gigantyczną czerwoną świecące piłki. Część planety usytuowane blisko słońca spalić w atmosferze. Są wejdzie Ziemię. W tym czasie ludzkość będzie musiała znaleźć nową planetę zamieszkują. Po tym, Słońce zacznie spadać, a temperatura stygnie, stanie się z czasem w „białym karłem”. Jednak w tym wszystkim jest to bardzo odległa przyszłość …

Wielcy matematycy i ich odkrycia
834 shares 5095 views
547 shares 1172 views
764 shares 4622 views
146 shares 5457 views