643 Shares 8267 views

Co jest lepsze – kąpiel lub prysznic? Wszystkie wady i zalety

Łazienka – to miejsce jest nie tylko sugerują, czystość i zmyć zmęczenie, negatywne i złe samopoczucie, relaks i odpoczynek nie tylko ciało, lecz duszy. Ktoś, kto lubi się moczyć w głębokiej wannie, niektórzy wolą ożywczy prysznic, ale każdy stara się pokonać ten pokój był jak najbardziej komfortowy. Najlepiej, oczywiście, aby ustanowić siebie i to, a inny, ale, niestety, nie wszystkie powierzchnia pozwala odwrócić. Tak często właściciele musieli dokonać trudnych wyborów i zatrzymują się na jednej rzeczy. Aby zrozumieć, co jest lepsze – kąpiel lub prysznic, aby zacząć rozważać rodzaje i zalety każdego z nich indywidualnie.


Jakie są kąpiele

Wanny mogą być organizowane na kilka sposobów: materiał, kształt, wielkość kosztów, a nawet kolor. Jednym z głównych wskaźników będzie produkcja materiału, a mianowicie:

 • żeliwa,
 • stal
 • akryl,
 • KVAR.

Obsada wanny żeliwne – klasyczną erę naszych rodziców. Były bardzo popularne w czasach Związku Radzieckiego, a wciąż mają fanów ze względu na szereg zalet. Kąpiel żeliwny jest bardzo mocna i trwała, długo utrzymać ciepło, ale nie gorąco i szybko, mają wysoką izolację hałasu w zestawie wody. Razow wadą można nazwać dużo masy, ale go ustawić i zapomnieć, może zdecydować, aby ponownie rozpocząć naprawę. Ale prawdziwą wadą jest kruche emalii, która jest usuwana dość szybko, zwłaszcza pod wpływem nowoczesnych detergentów. Po tym, powierzchnia staje się szorstka i nieprzyjemna może nawet zadrapać skóry. Oczywiście, obecnie istnieje wiele firm oferujących ponowne poszycie kąpieli żelaza i stali emaliowanej, ale jak pokazują doświadczenia, druga warstwa jest również krótkotrwałe, a jeśli źle określone, można go szybko uruchomić skórki. W rezultacie, sanitarne staje się bardzo brzydki wygląd.

Wanny ze stali – opcja budżetu. Być może jest to tylko ich względna łatwość można nazwać zalety. W przypadku tych wyrobów stalowych są bardzo niestabilne w zewnętrznej obudowie, oraz powłoki szkliwa (podobny do żeliwa), dodatkowo szybko ostygnięcia i zestalenia się w bardzo głośny wody.

Akryl i KVAR – zaawansowane materiały, przewrócił pojęcie kąpieli

Nowoczesne materiały stosowane obecnie w produkcji wanien, można by rzec, wykonane mini-rewolucja w tej dziedzinie. Dzięki nim, odszedł od standardów identycznych modeli prostokątnych, był tam ogromny wybór do wyboru.

Wanny akrylowe są najbardziej popularne dziś są one szeroko stosowane, i istnieje kilka powodów. Takie modele są na tyle lekkie, trwałe, łatwe do czyszczenia, dobrze utrzymują ciepło i mają niski poziom hałasu. Jednak może być łatwo uszkodzona przez bezpośrednie trafienie silnie, na przykład, jeśli coś metaliczny, ciężki lub ostry spadek w wannie. Ale i przywrócenie w tym przypadku jest proste i nie drogie. I jeszcze jedno: wanny akrylowe produkowane różnorodnych kształtach i rozmiarach, które także podniosły renomę.

Quaryl hydraulik można uznać za nowość. Kąpiele te, które niedawno weszły na rynek i nie jest jeszcze tak popularny jak akrylu. KVAR – i akrylowe związek jest piasek kwarcowy. Ze względu kwarcowe są one bardziej trwałe, ciepłe i waga wynoszą od akrylu i żelaza. Minus – dość wysoki koszt.

Istnieje również kąpiel z kamienia, marmuru, szkła, porcelany, drewna. Ale to jest dla wyższego budżetu, są zazwyczaj robione na zamówienie.

Kształty i rozmiary

Uprzednio, kąpiel często klasyfikowane według wielkości, która w rzeczywistości nie było trudne, ponieważ w celu określenia standardowych wymiarach kilku modelach – nie jest problemem. Dziś, ze względu na obecność lżejszy materiał, produkt wyprodukowany różnorodne formy i ujednolicenie ich więcej. Wybierając wannę, konieczne jest wzięcie pod uwagę wielkość pokoju sama, a nawet elementarna asymetryczny model powinien pasować i nie mają wystających boków. I nie zapomnij o parametrach członków rodziny. Mimo wszystko, jeśli średni wzrost gospodarstw domowych – jest powyżej średniej, ale w łazience pozwala tylko ustawić małą kanalizacji, ma sens, aby zmienić wannę na prysznic. Na temat zalet i wad najnowszej Dyskusja trochę niższy.

Jakie są formy kąpiele można teraz znaleźć, a co jest popularne? Do niedawna problem wyboru tej opcji nie została wybrana z prostokątny lub kwadratowy …. Dziś jednak odmiana jest tak wielka, że pasuje i się mylić. Kształt kąpieli są:

 • prostokątne,
 • kwadrat,
 • okrągły
 • owalny
 • kątowe,
 • asymetryczny.

Najważniejsze – aby wziąć pod uwagę wielkość i wygodę lokalizacji. Wewnętrzna temperatura kąpieli jest także zmieniana. Aby konsumenci wykonane zagłówki, podłokietniki, uchwyty, zbiornik może powtórzyć kształt ciała i m. P.

Co jest lepsze – kąpiel lub prysznic? Zalety i wady kąpieli

Próbując odpowiedzieć na pytanie, co jest lepsze, to najpierw trzeba rozważyć wszystkie użyteczne punkty i ewentualne akcesoria, pozwalające na poprawę kąpiel. Niewątpliwą zaletą: wpisując pełną łazienkę, dodając aromaveschestv można całkowicie zrelaksować, zmyć stres poprzedniego dnia. Niektórzy ludzie mogą być przeprowadzane w taki odpoczynek do kilku godzin. Dusza nie może tego zrobić. Ponadto, gorąca kąpiel ma wiele właściwości lecznicze, to jest wymagane w niektórych chorób. Tak, i do kąpieli dzieci potrzebują dużo przestrzeni, a prysznic zamiast kąpieli w tym przypadku nie pomaga.

Mniej kąpiele – dość duży obszar zajmowany przez nich. A jeśli dla dużych łazienkach nie jest problemem, a następnie w małych pomieszczeniach (dość częste w starszych domach), istnieją pewne wady. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest, aby wymienić wannę na prysznic. No i jeszcze jeden czynnik negatywny jest duże zużycie wody potrzebnej do napełnienia zbiornika. A jeśli idziesz do wygrzewania się kilka osób, to konkluzja jest oczywista …

Akcesoria do wanien

Aby uzyskać więcej obiektywizmu powinien być nazwany i nowoczesne urządzenia. Mówimy o funkcji hydromasażu. Wcześniej dostępne tylko w uzdrowiskach i specjalnych wnętrz, dziś przyszedł do naszego domu, wraz ze specjalnymi wanien spa. Oczywiście, modele te są znacznie droższe niż zwykle, ale przyjemność jest tego warta. Co więcej, producenci oferują wykupić specjalne zaczepy jacuzzi, które są znacznie tańsze i może być zainstalowany nawet na starej kanalizacji.

Dla fanów duszy są obecnie sprzedawane doskonały panel prysznicowy z większą ilością funkcji i może być dostosowany do kąpieli. Oczywiście, nie zastąpi pełnej kabiną prysznicową, ale znacznie bliżej do niej zgodnie z jej przeznaczeniem.

różnice prysznice

Niedawno, prysznic nie powodują tak wiele pozytywnych emocji, jak są dzisiaj. Jej fani byli tylko ludzie, którzy nie lubią spędzać czas biorąc kąpiele ponieważ jedyną funkcją duszy był prysznic …. Ale teraz wiele nowoczesnych technologii, które coraz częściej wiele rodzin, gdy na pytanie „Co jest lepsze? – kąpiel lub prysznic” odpowiedź: zdecydowanie prysznic!

Klasyfikacja prysznicami jest nieco różni się od kąpieli. Na podstawie materiałów odróżnić to nie ma sensu, bo teraz zrobić w zasadzie wszystko z akrylu i plastiku, z wyjątkiem, że w tańszych modelach może być pan stalowych. Podzielony zasadniczo w postaci (zewnętrznej i obrót) oraz drzwi (przesuwne na zawiasach). Ponadto, są prysznice na zewnątrz, tylko z drzwiami (bez góry) i zamknięte – kabiny prysznicowe. Ale główna różnica pomiędzy tego typu sprzętu – liczba funkcji.

prysznice funkcyjne

Kabina prysznicowa w łazience może być bardzo prosta i z wieloma funkcjami – od małego spa do całych skrzynek panelowych. Niektóre obecne modele zastąpić gabinet masażu i prysznic z hydromasażem razem. Najpopularniejsze funkcyjne kabiny prysznicowe są następujące:

 • Hydro (poziomo i pionowo);
 • „Łaźnia”;
 • deszcz;
 • aromatyczny (inhalacja);
 • Bicze ;
 • chromoterapia;
 • sterowanie głosem, i inni.

Ilość i jakość tych funkcji zależy od wartości tych prysznice. Droższe modele są zainstalowane najnowsze Soup, listy, która może być długa.

Korzyści z prysznicem przed kąpielą

Jaki jest najlepszy prysznic? Po pierwsze, jest to dość zwarte i nie zajmuje dużo miejsca. Wystarczy ekonomiczne, ponadto oszczędza wodę i czas, który nie musi tracić aż woda leje. Szeroki wybór kształtów i wzorów pomoże ustalić nawet najbardziej wymagającego klienta.

I, oczywiście, ogromna różnorodność funkcji, z których wiele ma charakter terapeutyczny, pozwala na taki sprzęt, aby wygrać miłość coraz większej liczby ludzi. Ponadto, prysznice, w zależności od ich ustawienia, są dość szeroki zakres cen. W ten sposób, każdy może odebrać model do Twojego gustu i budżetu.

małe łazienki

Jak już wspomniano, jeśli masz dużą łazienkę, można zainstalować wannę i prysznic. Niestety, ten idealny obraz nie zawsze ma. Dlatego jest zawsze trudny wybór w projektowaniu urządzeń i pomieszczeń o bardzo małym obszarze: co jest lepsze – kąpiel lub prysznic?

Po rozważeniu wszystkich zalet obu, ale biorąc pod uwagę niewielkie rozmiary pomieszczenia, zwykle zatrzymują się pod prysznicem. Oczywiście, fani „pomoknut” może być trochę zdenerwowany, ale jak wiele osób zauważy, dobry prysznic jest lepszy niż malutką wannę, która nie może nawet rozciągać się na całej długości.

Ale co zrobić, jeśli masz małe dzieci do opieki nad duszami, że On nie pasuje? W tym przypadku, alternatywny wybór może być pole prysznic (Whirlpool), który posiada zasobnik z dość wysokimi zderzaków. Oczywiście, osoba dorosła, nie będzie wymienić wannę, ale odkupił jego wymiary pozwalają dziecku całkowicie. Że dzieci faktycznie iz wielką przyjemnością.

Dogadzający sobie

Więc co jest lepsze? Kąpiel? Czy prysznic? Opinie na temat tej okazji można usłyszeć różne. Ktoś woli napełnić zbiornik z ciepłą wodą, dodać sól lub pianki morskiej i zapomnieć o zgiełku i problemów z godziny reklam na poziomie 1,5. Ktoś, wystarczy, aby naładować swoje baterie chłodnym prysznicem. Wwozić trzeci jacuzzi … Jak mówią, ilu ludzi – tyle opinii. I, dodajmy możliwości finansowych. Dlatego trzeba ciągle polegać na swoich osobistych preferencji, a następnie od czynników, takich jak powierzchnia łazienki, materiałów produkcji, funkcje i dodatki design. Jeśli aktywnie mieszka osoba, która nie lubi spędzać czas w uzdatnianiu wody, najlepiej jest wybrać prysznic. Jeżeli jesteś miłośnikiem i rozkoszować porelaksirovat w przyjemnej atmosferze, byłoby lepiej zastąpić prysznicem w wannie. Najważniejsze jest, aby zakupić proszę was i przynieść przyjemność.