778 Shares 1918 views

Jak wyczyścić muszlę klozetową z kamieni moczowych?

Sanitarny ulega agresywne działanie. Szczególnie dotkliwy odnosi się do toalety. tablica wygląd pomarańczowych plam, nieprzyjemnych „smakach” – problemów, które można spotkać, jeśli nie natychmiast przemywa się hydrauliką. Jak czyścić toalety – bliższe spojrzenie.

Dlaczego nie ma kamień moczowy?

Depozyty te są uważane za najbardziej stabilny. Ich pojawienie się na powierzchni ceramiki sanitarnej mówi, że nie działa śliwki lub właściciele zapomnij zmyć do toalety po procedurach. Tak, a woda zawiera dużo minerałów.

Podczas operacji ich interakcji z kamieni moczowych, tworząc trwałą, twardą powłokę szaro-pomarańczowy kolor. Tak jak do czyszczenia toalety nie można mechanicznie (wysokie ryzyko sanitarno-split), następnie przemyciu go stosować rozwiązania kwasowo-zasadowej.

Niebezpieczne tworzenie płytki?

Powstawanie kamieni moczowych ostatecznie sanitarny zmniejsza drenażu zagrażające całkowite zatykanie. Usunięcie takiego nalotu musi być cały problem, konieczne jest, aby zmienić wodno-kanalizacyjnych. Jest to o wiele tańsze niż w kilku etapach czyszczenia za pomocą różnych środków.

Należy pamiętać, że jeśli kamień moczowy powstaje szybko, co oznacza, że instalacje są przestarzałe, a powierzchnia stała się szorstka. Sanitarne taka zmiana lub umyć częściej.

Bezpieczeństwo i higiena pracy

Tak jak do czyszczenia muszli klozetowej z kamienia moczowego jest możliwe dzięki współpracy z kwasów, zasad, należy stosować ochronę. W niektórych przypadkach można stosować rękawice, a podczas pracy z substancjami niezwykle niebezpiecznych wykorzystywanych respiratory i gogle. Pozwoli to uniknąć oparzenia dróg oddechowych. Tak jak do czyszczenia muszli klozetowej z kamieni moczowych w domu (w załączeniu zdjęcie) mogą sposoby ludowe, to zacznie się z nimi.

soda oczyszczona

Proszek wlewa się na 12 godzin w skażonych (korzystnie przez noc). Pozwala to na zwiększenie skuteczności tej metody. Rankiem pędzla powinny być czyszczone, a następnie spłukać wodą. Jeśli zanieczyszczenia nie jest całkowicie zniknęły, trzeba powtórzyć procedurę.

Typowo, soda oczyszczona jest stosowane z innymi środkami do czyszczenia, takie jak ocet, kwas cytrynowy.

ocet

Jak czyścić miskę WC na nietrzymanie kamienia octu? Najbardziej skuteczną metodą jest użycie octem z sody kaustycznej. Aby zastosować tę metodę, aby być w nocy, ponieważ silne zanieczyszczenie osiągnąć ideał czystości wymagane 8 godzin.

Podjęte ocet szkło ogrzewa się do temperatury 40 ° C, dodaje się 2 łyżeczki sodę wszystko miesza się do całkowitego rozpuszczenia. Otrzymany roztwór musi być stosowana do pędzla obszarów problemowych. Po 12 godzinach, przemyć gorącą wodą. Największy efekt można osiągnąć poprzez wstępne pompowanie wody z całkowicie sanfajansa i wlano do roztworu. Nie zapomnij o ochronie dłoni, układu oddechowego, oczu.

kwasu cytrynowego

Wiele gospodyń domowych w obliczu tego proszku do czyszczenia skalę.

I od razu pojawia się pytanie, jak do czyszczenia muszli klozetowej na nietrzymanie kamienia bez ciepłej wody? Po prostu, kwas cytrynowy obficie spryskuje skażonych obniżył pokrywy odstawić na 2-4 godzin, w zależności od stopnia zabrudzenia. Następnie przemyć gorącą wodą, oczyszczony szczotki w razie potrzeby.

Dla większego efektu, woda z instalacji wodociągowej jest usuwany, delikatnie wrzącej wody przelewa się. I dodano kwas cytrynowy 2-3 pakietu. Zezwala na czas reakcji, przemywa, jak w pierwszym przykładzie wykonania.

importu sody

Napoje te zawierają duże ilości kwasu cytrynowego. Na przykład, "Coca-Cola", "Fanta", "Sprite". Dlatego wielu gospodyń domowych zaczęli używać ich do czyszczenia porcelany, jednocześnie pokazując dzieciom, jak „pożyteczne” soda. Tak jak do czyszczenia muszli klozetowej z kamieni moczowych w domu w ten sposób? zajmie około 2 do 3 litrów sody. Należy wypełnić noc. Rano trzeba będzie zdać pędzla na skażonych przemyć wodą.

kwas szczawiowy

Nowoczesna gospodyni ledwie słyszał o sprawie. W rzeczywistości jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów. Jeśli udało się dostać to czystsze, a następnie przejść do przodu i używać go. Jak czyścić toalety to znaczy? Będzie to wymagać za pomocą wilgotnej ściereczki lub gąbki do stosowania pastylek skażonych, pozostawić na 1-2 godziny, w zależności od stopnia zaniedbania. Następnie należy wcierać szczoteczką, opłukać wodą. W ten sposób łatwo jest wrócić białą hydrauliką.

Kwas solny, kwas ortofosforowy

Taki sposób nie jest odpowiedni dla systemu hydraulicznego z rur z tworzyw sztucznych koroduje spustowy. Tak jak do czyszczenia toalety z tej metody trzeba będzie z użyciem kwasu, to konieczne jest stosowanie sprzętu ochronnego: rękawice, maski, gogle. Roztwór 33% stosowane.

Ciecz stosowana do serwisu zanieczyszczeń. czas reakcji – 15 minut. Po tym, wszystko jest starannie zmyć za pomocą szczotki i wody. Sposób ten jest bardzo skuteczny, ale prace kwasem solnym należy uważnie. Kwas fosforowy stosuje się w taki sam sposób.

elektrolitu

Niewielu słyszało, że elektrolit może być wykorzystywane do prac domowych. Na przykład, nadaje się do rozwiązania problemu, jak do czyszczenia muszli klozetowej na nietrzymanie kamienia. ludowym taki plan wystarczająco skuteczne. Elektrolit zawiera kwas solny, wodę destylowaną. Można ją kupić w każdym sklepie motoryzacyjnym. Środki wylewa się zanieczyszczonych. Po trzeba czekać 10-15 minut i środki do płukania przez szczotki, wodę.

wyspecjalizowane narzędzia

Rynek chemii gospodarczej oferuje szeroką gamę produktów gotowych do kanalizacji. Odczynniki te struktury mają różnego rodzaju kwasy i zasady. Rozważmy najpopularniejsze sposoby:

  • Proszki. Ściernych. Takie środki mechaniczne stosuje się do sprzężenia. Stosuje się je za pomocą pędzla lub gąbki. Mogą one zawierać związki chloru. Najsłynniejsze proszki „Pemolyuks”, „Comet”.
  • Ciecz. Takie środki stosuje się do zanieczyszczonych, to podano czas na reakcję, a następnie są myte. Na przykład, "zielony", "Sanoks".
  • Żeli. Są bardziej skuteczne ze względu na jego plastyczność. W odróżnieniu od cieczy, powoli spływają ścianach ceramiki sanitarnej, która pozwala im na maksymalizacji korodować płytkę nazębną. Żele są stosowane pod obrzeżem muszli klozetowej. Zgodnie z instrukcją stosowania, biorąc pod uwagę czas reakcji. Następnie za pomocą szczotki i wody są myte. Najbardziej znanym: „Domestos” „Opatrunek Kaczątko” i inni.
  • Kremy. Naniesione na zanieczyszczenia przestrzeń ewentualnie dodatkowego zastosowania gąbki ze środka ściernego do ucierania i czyszczenia. Biorąc pod uwagę podczas reakcji zmyć. Jednym z przykładów – "Seth".

Co ciekawe gotowe środki? Czas reakcji z odrobiną wynosi 30 minut. Dlatego ich popularność jest uzasadniona. Ale jeśli gotowe odczynniki się skończyły i konieczne jest pilne czyszczenia kanalizacji, a następnie przyjść do środków ludowej pomoc.

Każda metoda będzie bardziej skuteczne, jeśli cała woda z toalety, a środki będą stosowane bezpośrednio do zanieczyszczenia są usuwane.

Zapobieganie tworzeniu się płytek

Tak jak do czyszczenia muszli klozetowej z kamieni moczowych w domu – nie jest łatwym zadaniem, to lepiej do przeprowadzenia konserwacji prewencyjnej w odpowiednim czasie. Producenci chemii gospodarczej oferuje szeroką gamę takich funduszy:

  • Tabletek. Umieszczony w zbiorniku. Natychmiast zmyć zanieczyszczenia, w tym pod obrzeżem. Jednocześnie są też smaki.
  • Bloki żel. Przymocowane pod obrzeżem ceramiki sanitarnej. To stosuje się również do zapobiegania zanieczyszczeniu, zapobiegają tworzeniu bakterii.

Należy również okresowo myć hydraulicznych, utrzymać je w dobrym drenażem. Kapanie wody powoduje tworzenie łysinek. Brak drenażu będzie katastrofą dla czystości w toalecie.

opinie

W licznych odpowiedziach najbardziej skutecznym środkiem jest kwas cytrynowy. W zależności od poziomu zanieczyszczenia jest wybrany czas reakcji. może być od 2 do 12 godzin. Stosowanie kwasu solnego jako jeden z najbardziej skutecznych sposobów, jak do czyszczenia muszli klozetowej kamieni moczowych. Opinie użytkowników powiedzieć, że wolny rynek nie jest czynnikiem, dzięki czemu można korzystać z elektrolitem, w której jest częścią. Stosując kwas, należy chronić skórę, oczy i drogi oddechowe. Takie środki mogą powodować oparzenia. Jak można zauważyć, usuwanie kamieni pęcherza główne złoża nawet związane z zagrożeniami dla zdrowia, dlatego najlepiej, aby uniknąć takich problemów za pomocą prewencji. Stwarza to nie tylko trudności w czyszczeniu, ale także znacznie przedłużyć żywotność kanalizacji. Nie należy również zapominać, że związki kwasowe niekorzystnie wpływać tworzywa sztucznego, uszczelki gumowe. I problemy z czyszczeniem toalety nietrzymania kamienia można dodawać kłopotów w postaci kanalizacji przeciek.