738 Shares 4419 views

Dom-muzeum Rasputin, wsi Pokrovskoye

Trasa z Tiumeń do głównego centrum turystycznego regionu – Tobolsk leży na starym miejscu syberyjskiego oddechowych. Jadąc wzdłuż tej drogi, należy zajrzeć do wsi Pokrovskoye znajduje się w okolicy. Na początku XX wieku, jest znana na całym świecie, ponieważ tutaj urodził się i wychował „Siberian proroka”, jest najbardziej tajemniczych osobistości wieku. Teraz, tu w swojej ojczyźnie, uruchamiając dom-muzeum Rasputin, opowiadający o życiu tego człowieka, legendzie. Na tej historycznej osoby możemy dużo nauczyć dalej od artykułu.

życiorys

Grigori urodził się w 1869 roku. Pierwsze dwadzieścia osiem lat swojego życia spędził we wsi Pokrovskoe, który obecnie jest muzeum Rasputina. Potem udał się do podróży w przestrzeniach zdecydowana rosyjski i tak kilka lat wędrował w poszukiwaniu duchowego spokoju.

Trochę przeżywszy w Wierchoturie Prorok postanowił zachować swoją drogę do stolicy, gdzie udało mu się zbliżyć do ustawy w czasie dynastii Romanowów, ze względu na fakt, że pomógł wyleczyć młodego księcia hemofilii. Tak więc, ostatnie jedenaście lat swojego życia spędził z rodziną królewską. Gregory ma ogromny wpływ na Romanowów, więc często są one konsultowane z nim na wiele ważnych kwestii narodowych, które nie jest całkiem tak jak niektóre z sądu.

Z tego powodu jego wrogowie postanowili usunąć znienawidzonego uzdrowiciela. W 1916 roku, to oszukańczy wabiąc je do spotkania, wrogowie brutalnie zamordowany Rasputina. Wiele opowieści mówią nam, że przemoc na nim było brutalne. Od tego czasu obraz słynnego rosyjskiego człowieka i proroka porośnięte legend i tajemnic.

Historia Fundacji Muzeum w domu

Wiele osób ma mieszane opinii o osobie, jak Grigorij Rasputin. Muzeum, znajduje się w regionie Tiumeń, powstała w 1990 roku, kiedy byli przy życiu jeszcze niektórzy ludzie, którzy znali osobiście tego legendarnego Syberii. W związku z tym, że były one w stanie podnieść zasłonę tajemnicy i powiedzieć kilka ciekawych faktów z jego życia.

Rasputin Museum (Pokrovsky) to prywatna instytucja, która została założona przez małżeństwo Smirnowa. W tym czasie jego żona jest bardzo zainteresowany tą tajemniczą osobą i chce cały świat, aby dzielić się swoją wiedzą na temat „syberyjskiego Proroka”. W ciągu ostatniej dekady, Marina i Vladimir mógł znaleźć wiele ciekawych informacji na temat Grigorij Efimoviche, jak również dużą liczbę artefaktów związanych z danym okresie jego życia.

opis

Rasputin Muzeum Pokrowski wygląda zwykłego wiejskiego domu. Ale ten budynek nie jest miejsce, gdzie Grigori żył. Jednak, gdy jego budowa została całkowicie zgodne ze stylem domu Rasputina: to jest urządzone z autentycznymi wykończenia, który ma więcej niż sto lat.

Na dziedzińcu przed drzwiami stoi pomnik w kształcie kamienia w pamięci dynastii Romanowów, który przebywał w tych miejscach na długo przed ich wykonaniem. perepryagali oni tutaj swoje konie, wyciągając je do Kalwarii Ipatiev domu. Rodzina królewska odwiedziła tę wioskę, jak przepowiedział Gregory, po jego śmierci. Jest z tego monumentalnego kamienia Marina Smirnova zawsze rozpoczyna swoją historię.

Muzeum Grigorij Rasputin (Pokrovsky) może zaskoczyć odwiedzających z wycieczek i ciekawych faktów, które rozwiać wiele mitów na temat człowieka, legendzie. Małżonkowie Smirnov są w ciągłym poszukiwaniu nowych i nieznanych wcześniej każdemu publikowanie dzieł „proroka” syberyjskiego, a także zbierają się, aby pokazywać różne dokumenty archiwalne oraz inne unikalne przedmioty. W tym przypadku są one wspomagane wielu kolekcjonerów krajowych.

Co zobaczyć?

Główne eksponaty są osobiste rodziny Rasputin. Tutaj możesz zobaczyć swoje pozycje dań, różnorodne meble, ikony i inne przedmioty gospodarstwa domowego. Ponadto muzeum Rasputin uważnie śledzi w jego murach stare fotografie, osobiste notatki i listy, należał kiedyś do proroka. Punktem kulminacyjnym wystawy jest uważany antyczne krzesło George Efimovich. Według legendy, przedmiotem ma właściwości lecznicze i mogą leczyć różne choroby u mężczyzn. Wiele osób przyjeżdża do muzeum Rasputina specjalnie usiąść na nim.

Główną część tej kolekcji została zmontowana w czasach sowieckich. Obecnie ekspozycja jest stale aktualizowana o nowe pozycje. Najnowszy które przedstawiają się następująco: wyciąć z królem płaszcza Mikołaja Portret Rasputin, napisany przez znanego rosyjskiego artysty Igora Ryazantsev i płytą koronacji z wizerunkiem pary Romanowów wykonane we Francji na cześć ich zaangażowania. Ponadto, tutaj można zobaczyć wiele towarów dopuszczonych pod marką „Rasputin” i zbiór wspaniale Kolekcjonerów książek poświęconych „syberyjski uzdrowiciel”.

działalność muzeum

Ponadto do jego głównych tras, które spędzają sami małżonkowie Smirnov, nadal wchodzić w interakcje z wieloma innymi instytucjami kultury w kraju. Na przykład, w muzeum regionalnym, położony w Tiumeń, kilka lat temu odbyło się spotkanie, na którym powiedziano wiele unikalnych faktów o życiu Rasputina. Również z wystawy poświęconej Sybiraków, dotarli do stolicy i innych miastach Rosji. Ponadto, Marina i Vladimir napisać książki o tej tajemniczej osoby i artykułów, które są następnie drukowane w wielu publikacjach naukowych, historycznych i lokalnych.

Wybitni goście w domu

To prywatne muzeum Rasputina jest interesujący nie tylko zwykli obywatele i goście regionu Tiumeń. Nadchodzą znanych biografów „Siberian proroka” z Austrii, USA, Francji i innych krajach europejskich. Istnieje nawet odwiedziła legendarny zespół „Bonnie M”, śpiewane jako piosenka poświęconej Grigoriyu Efimovichu. Ten dom jest również muzeum odwiedzane przez wielu znanych wytwórni filmowych operatorów, wśród których byli: BBC TV Monachium, NTV, krajowy francuskiej telewizji, ORT, Brazylii i innych studyjnych.

Częstymi gośćmi instytucji więcej polityków, dziennikarzy, sportowców, aktorów, ambasadorów z różnych krajów i rosyjskich pop gwiazd. Raz było nawet postrzelony jeden z odcinków programu „Historii państwa rosyjskiego”, który jest wiodącym Leonid Parfenov. Ale najbardziej pamiętny wizyta do odwiedzenia wystawy sama wnuczki Rasputina – Laurence, który nadal utrzymuje kontakt z założycieli tej ekspozycji.

wrażenia zwiedzających

Poprzez tego cudownego domu stało się znane na całym świecie wioska Pokrovskoye (region Tiumeń). muzeum Rasputina jest popularny wśród turystów ze względu na jego wyjątkowość i wielu ciekawych historycznych eksponatów. Ludzie przychodzą do tego miejsca, nawet z innych krajów jedynie w celu siedzieć w nietypowym krześle, które przynosi szczęście.

Objechać sobie, według licznych opinii odwiedzających, również to robi wielkie wrażenie. Jedynym minusem tego miejsca jest to, że jest wyjątkowy, więc podobnie jak w dzień powszedni nie dostanie bez powoływania i porozumieniu z jej założycieli. Ale to niewielka wada obejmuje wszystko to, co można zobaczyć i usłyszeć na trasie. Z nim można dowiedzieć się wiele nowych faktów z życia Rasputina, a jego wygląd w lustrze i czuje cały ducha tej legendarnej rosyjskiej tożsamości. Przez wzgląd na ten unikalny informacji, być może, jest tu z innych sąsiednich regionów Rosji.

Wiele osób uważa, że w innym mieście jest muzeum Rasputina (Irkuck). Jednak opinia ta jest błędna. W tym zaludnionym obszarze znajduje rosyjski establishment, poświęconej rosyjskiego poety i imiennik „syberyjskiego Proroka”. Zatem muzeum Valentina Rasputina ma nikogo do zrobienia w domu, znajduje się w miejscowości wstawiennictwem.

przydatne informacje

Każdy jest mile widziany do udziału w tej instytucji w regionie Tiumeń na weekend, jak to działa tylko w soboty i niedziele. Chet Smirnov prowadzi wycieczki dla swoich gości od 09:00 do 11:00. Cena wstępu jest dwieście rubli. Prowadzenia filmowania i robienia zdjęć tylko po zakończeniu opowieści przewodnika, i są płatne dodatkowo. Obywatele, którzy nie osiągnęli wieku szesnastu lat, Acces vospreschon domu.

Co należy wiedzieć przed wyjazdem?

Oprócz zwykłych wycieczek można również zamówić oddzielnie. To może być przeprowadzona dla zwiedzających jedynie w drodze powołania co najmniej jeden dzień przed datą przyjazdu. Koszt tych usług umowy i będzie zależała od liczby osób. Można również zarezerwować wycieczkę grupową, w której musimy się zgodzić co najmniej dwa dni. W tym przypadku minimalna liczba turystów jest piętnaście.

dane kontaktowe

Jest to prywatne muzeum, jak wspomniano wcześniej, w regionie Tiumeń, w miejscowości Pokrovskoe na Sovetskaya Street 79. oddalenia od miejsca dużych miastach rosyjskich przedstawia się następująco: od Barrow – 290 km, Jekaterynburg – 410 km, Czelabińsk – 495 km, Tiumeń – 85 km, Perm – Ufa 770 km – 920 km.

Wstępne wejście do muzeum można dokonać takich numerów telefonicznych: +7 (9044) 14 – 03 – 94 lub +7 (9044) 92-58-39.

Jak się tam dostać?

Z Tiumeń do wsi przyjść dość łatwe, jak tam iść różne autobusy. Jeśli podróżujesz na własnym samochodem, trzeba budować swoją trasę na autostradzie P-404 i iść na nawigatorze, stawiając te współrzędne: N 57 ° 14,418 „; E 66 ° 47,482”. W przedniej części wsi będzie wskaźnik, na którym jest napisane informacji na temat tego domu-muzeum.

To miejsce z pewnością można uznać za jedną z głównych atrakcji regionu Tiumeń. W 2006 roku muzeum nawet otrzymał nagrodę imienia słynnego Senkevich za ich entuzjazm i wkład w rozwój spraw muzealnych. Ponadto, praca tej instytucji kultury został oznaczony przez nominację w konkursie międzynarodowym „Eurasia 2006”.

Twórcy muzeum i wykonywać swoją pracę badawczą w tym dniu i zebrać wszystkie okruchy informacji o takich postaci historycznych jak Grigoriy Efimovich Rasputina. Dlatego klienci, którzy już byli w muzeum, przybył tam ponownie na wycieczkę z pewnością może znaleźć wiele więcej nowych i ciekawych rzeczy o tym wyjątkowym i tajemniczym mężczyzną.