350 Shares 9897 views

Święto Trójcy: Co o nim wiemy?

Historia chrześcijaństwa zachowuje pamięć o wielu wielkich wydarzeń. Aby ułatwić poruszanie się i nie przegap ważny dzień, wielu chrześcijan używać kalendarza prawosławnego. Jednak tylko kilka głównych świąt, a jeden z nich – święto Trójcy. Ile wiemy o nim? Jeśli zapytać pierwszą dostępną osobę, która na cześć tego, co świat chrześcijański obchodzi uroczystość Trójcy, jest on prawdopodobnie powiedzieć, że ten dzień symbolizuje boską naturę Trójcy: Boga Ojca, Boga Syna i Boga Święty Duch. Chociaż to prawda, ale w tym samym czasie, to nie jest wszystko, co trzeba wiedzieć o tym wielkim dniu.


Ponieważ święto pochodzi Trójcę

Według Pisma Świętego, na pięćdziesiąty dzień po Chrystusie został wskrzeszony, prawdziwy cud. O dziewiątej rano, kiedy ludzie szli do świątyni na modlitwę i ofiarę, hałas powstały w ciągu Wieczerniku, jakby od gwałtownego wiatru. Ten hałas było słychać w każdym zakątku domu, w którym Apostołowie i nagle nad ich głowami pojawiły się języki ognia, które powoli opadały na każdym z nich. Ten płomień był niezwykły właściwość: jest lekki, ale nie spalone. Ale jeszcze bardziej zaskakujące było to, że właściwości duchowe wypełnione serca apostołów. Każdy z nich czuł ogromny przypływ energii, entuzjazmu, radości, spokoju i żarliwej miłości do Boga. Apostołowie zaczęli chwalić Pana, i okazało się, że nie mówią rodzime języki żydowskie i inne, niezrozumiałe dla nich. Stąd starożytne proroctwo przepowiedziane nawet Jana Chrzciciela (Mt 03:11). Kościół urodził się w tym dniu, a cześć to , i nie było święto Trójcy. Nawiasem mówiąc, nie każdy wie, że to wydarzenie ma inną nazwę – Pięćdziesiątnicy, co oznacza, że jest ono obchodzone pięćdziesiąt dni po Paschy.

Co Święto Pięćdziesiątnicy

Niektórzy ludzie uważają to wydarzenie jest tylko fantazja autorów Biblii. Jak często jest brak zaufania wynika z nieznajomości Pisma Świętego opisać to, co stało się potem. Widząc, co dzieje się z apostołami wokół nich ludzie zaczęli się gromadzić. I nawet wtedy nie byli sceptycy, którzy śmiali się i wyjaśnić wszystko, co dzieje wpływ wina. Pozostali mężczyźni byli zakłopotani, a widząc to, Apostol Petr zgłosiło się i wyjaśnił publiczności, że zstąpienie Ducha Świętego – jest spełnieniem dawnych proroctw, łącznie z przewidywaniem Joela (Joel. 2: 28-32), który ma na celu oszczędność ludzi. To pierwsze kazanie było bardzo krótkie i jednocześnie proste, ale jak serce Piotra został napełniony łaską Bożą, wiele z dnia postanowił nawrócić, a wieczorem liczbę ochrzczonych i objął wiara chrześcijańska wzrosła z 120 do 3000.

Nic więc dziwnego, że data Cerkiew uważa Dzień urodzenia. Po tym wydarzeniu apostołowie zaczęli głosić słowo Boże w całym świecie, a każdy z nich ma szansę znaleźć swoją prawdziwą drogę i znaleźć odpowiedni kierunek w życiu. Znając wszystkie szczegóły tej wielkiej imprezy, trudno jest pozostać sceptyczny i niewierzących. Pozostaje dodać, że uroczystości Trójcy w 2013 roku, obchodzone w dniu 23 czerwca, w następnym, w 2014 roku, to wydarzenie odbędzie się w dniu 8 czerwca. Tymczasem w przyszłym roku Wielkanoc przypada na 20 kwietnia.