694 Shares 973 views

Kiedy i jak świętować Dnia anioła?

dzień nazwisko, dzień Angel, dzień pamięci o świętych – wszystkich nazw dla tych samych świąt. Każdy z nich ma swój własny, i składa hołd świętej, na którego cześć nazwano człowiekiem.


Nasza nazwa – część z nas. Brzmi nam od urodzenia, ma pewną wartość, a nawet magiczne. Na chrzest prawosławny osoba otrzymała nazwę na cześć świętego. Następnie miał zamiar być twoim patronem i opiekunem kształcenia ustawicznego. Przez Anioła Stróża można uzyskać w trudnych chwilach życia z prośbą o modlitwę. Kiedy wszystko zostanie skorygowana, konieczne jest, aby nie zapomnieć podziękować za pomoc.

Imię wybrany zgodnie z kalendarza prawosławnego kościoła. Jeśli go otworzysz, zobaczysz, że każdy dzień jest dedykowany do konkretnego świętego, a czasem kilka z nich. W takim przypadku, osoba może zdecydować się na patrona, który najbardziej – bo to jest twój dzień, anioł! W kalendarzu jest tylko jedno zalecenie na ten temat: nazwa honorowej świętego powinno być napisane na najbliższej stronie kalendarzowym do dnia urodzenia, i iść po (nie wcześniej). Na przykład, dzień Angela Natalia obchodzi w dniu 8 września.

twoje Anioły

Kościół naucza, że każdy z chrześcijan mieć aż dwa anioły. Jeden opiekun instruuje nas na właściwą drogę, chroni przed aktami wysypka, daje cierpliwości, aby przetrwać przejściowe trudności. A drugi – Boży człowiek, to było jego imię nosimy. On nieustannie modli się za nas, wstawia się przed Bogiem. Pomimo wszystkich grzesznych rzeczy, które wszyscy popełniamy w życiu, zarówno Angela kocha nas bardziej niż ktokolwiek inny.

Chrzest i imię Twojego świętego

Jeżeli osoba dorastał w rodzinie prawosławnej, został ochrzczony w dzieciństwie, dlatego dzień anioł on od dawna znane. Jednak zdarza się, że nawet ochrzczonych ludzi, którzy nigdy nie chodzili do kościoła, na żywo dorosłe życie, nie wiedząc, co było na cześć świętego męczennika nazywano. Zdarza się nawet tak, że nazwa jest znana, ale tutaj jest problem: na kartach kalendarza są różne święci mogą nosić tę samą nazwę. John, na przykład, istnieje około osiemdziesięciu, Saint Alexander – ponad trzydzieści razy. Lub odwrotna sytuacja – ten sam patron może być obchodzony więcej niż raz. Jak zatem poprawnie zidentyfikować dzień Angel?

To proste: jeśli pamięć dni w roku nie jest jeden, ale kilka, a następnie wybrać najbliższy, ale dopiero po jego urodzinach. To będzie święto tezoimenitogo St., lub dzień swojego anioła lub swojej imprezie urodzinowej. Wszystkie pozostałe dni bieżącego kościelnej tradycji są uważane za mały imieniny.

Jednak te zalecenia są bardzo zróżnicowanie. Prawosławie pozwala dobrowolnie wybierać za tezoimenitogo żadnego świętego, niezależnie od miejsca w kalendarzu. , A zatem w tym dniu, a potem świętować swoje imieniny.

Gratulacje Angela – również opcjonalny rzeczą. Jednak zaleca się, aby zrobić to, aby pamiętać, Jego świętej, zwracają się do niego w modlitwie, aby podziękować za niewidzialnej obecności tam. Aby uczcić imię dzień kościoła przypomina zawsze z komunii i spowiedzi. Jeżeli ten dzień – szczupły, święto i gratulacje krewnym jest lepiej przenieść.