886 Shares 9311 views

Kondor kalifornijski: siedliska i gatunki opis

Każdy, kto ma cokolwiek wspólnego z ornitologii, doskonale zdaje sobie sprawę, że kondor Kalifornii jest nie tylko największym ptakiem na świecie, ale także jeden z najrzadszych. Niestety, ze względu na pewne okoliczności dzisiaj, to jest prawie na skraju wyginięcia. Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się, jak wyglądają i gdzie mieszkają przedstawiciele tego gatunku.


Biologia i styl życia

Condor obraz, który jest przedstawiony w tej publikacji jest zdolny do prędkości do 90 km / h. Aby ułatwić lot, on wykorzystuje prądy powietrzne. W poszukiwaniu pożywienia ptaki te zwykle odbiegają o świcie. W przypadku udanego polowania, reszta dnia spędzają w stanie cichej czuwania.

Kondor kalifornijski jest uważany za długowieczne. Średni czas życia wynosi około sześćdziesięciu lat. W tym przypadku są one seksualnie dojrzałych osobników, którzy osiągnęli wiek sześciu. Do gniazdowania te silne ptaki monogamiczne wybrać zaciszne jaskinie lub wysokie skalne półki. Samica składa tylko jeden bardzo duży biały jajko. proces wylęgania trwa sześć tygodni.

Jak rosną młode?

Pisklę rozwija się dość powoli. Dlatego następne sześć miesięcy swojego życia spędził z rodzicami. Trzymiesięczny kondor, których zdjęcia nie można dokładnie oddają piękno i moc tych ptaków od czasu do czasu opuszcza gniazdo, aby swój pierwszy lot. Rodzice nauczyć go wszystkiego, co może być przydatne w dorosłym samodzielnego życia.

California Condor jest podawany?

Ptak zjada tylko padliny, który jest w różnych stadiach rozkładu. Rosnących wysoko na niebie, to wygląda na prawo produkcji, który składa się głównie z ciał dużych zwierząt kopytnych. Pomimo faktu, że kondory są głównie zamieszkują górskie krajobrazy, można je karmić i płaski teren.

We wszystkim, co odnosi się do spożycia żywności, ścisłej hierarchii aktów w tych ptaków. Młode ptaki zaczynają posiłek dopiero po dominujących i starszych kondory. Syte, lecą z dala od dłuższego odpoczynku, na który korzystnie wybiera ustronne, ciche miejsce.

Kondor kalifornijski: Opis

Jest to potężne i majestatyczne ptaki, którego rozpiętość skrzydeł 3,4 metra. Średnia waga dorosłego – od siedmiu do czternastu kilogramów. Zewnętrznie, kobieta jest bardzo podobna do samca, jedynego wyróżnika za pomocą którego można rozpoznać tożsamość seksualną, jest wielkości ptaka.

Kondor kalifornijski, długie ciało pokryte jest czarnym upierzeniu, nagiej szyi, otoczony pięknym piór kołnierz. Pod skrzydłami ptaków to biały trójkąt. Na różowym łysej głowie jest krótki, zakrzywiony dziób i silny, który idealnie nadaje się na rozbiór świeżej, jeszcze nie miał czasu, aby rozkładać upadek.

Młode ptaki mogą być uznawane przez ich czerwonawo-brązowym upierzeniu z jasnym obręczy. Ich wirowania powlekane łuszcząca się wzór, a na skrzydłach wtórnych nie jest biały. Najciekawszym, że ostateczna zmiana w wyglądzie występuje tylko w wieku czterech lat.

Dlaczego zostały one wniesione w Czerwonej Księdze?

W XIX wieku, rozpoczął się gwałtowny spadek liczby kondorów kalifornijskich. Stało się to z kilku powodów. Główną rolę w zniknięcie tych ptaków grał bezpośredni prześladowania przez pasterzy, którzy myśleli, że niesłusznie kondor kalifornijski dziesiątkuje stada owiec. Wysoka wrażliwość tych ptaków, a spowodowane dość rozległe obszary lęgowe i myśliwskie, czasami jest około 90 km. Ponadto, ostry spadek liczby zwierząt dotkniętych aktywnego stosowania pestycydów, przeznaczone do czynienia z swistakow.

Ogół tych wszystkich czynników doprowadziło do tego, że w pierwszej połowie 1980 roku, na świecie nie było tylko 22 ptaków. W 1893 roku, naukowcy byli w stanie wybrać kilka jajek i rozwijać je w warunkach in vitro. Po pewnym czasie ludzie musieli uciekać się do bardziej drastycznych środków, aby uratować kondory. 1987, sześć zwierząt, które przeżyły były umieszczone w niewoli, który zawierał już 27 ptaki domowe. Na szczęście, wszyscy zostali bezpiecznie dostosować się do nowych warunków egzystencji, a nawet zaczęły się mnożyć.

W efekcie do 2003 roku, naukowcy byli w stanie zwiększyć całkowitą populację kondory do 223 gatunków, z których 85 zostały przywrócone do dzikiego Northern Arizona.

Obecnie przedstawiciele siedliska tego gatunku jest ograniczona do regionów przybrzeżnych Kalifornii. zamieszkują oni głównie południowo-wschodniej części powiatu Monterey i na północ od Los Angeles. Ponadto, kondory Kalifornii można zobaczyć w okolicach Tulare i Kern. Wcześniej, ptak ten mieszkał w stanach Oregon i Waszyngton.