183 Shares 3977 views

Aktor Devid Uenem: biografia, filmografia, życiu osobistym i ciekawostki

Devid Uenem jest bardzo popularnym aktorem Hollywood. Zagrał w kilkudziesięciu filmach.


Jego role są zawsze niezapomnianym publiczność, dzięki szczególnej charyzmy wykonawcy. Każdego roku aktor rośnie, nauka wszystko nowe wyżyny kinematografii. Fani znają go jako rycerza Faramira i Spartan Delia.

Biografia aktora

Devid Uenem urodził się w Australii w małej miejscowości Marrickville. Jego całe dzieciństwo spędził tam. Uczęszczał do miejscowej szkoły i był cichy dziecko. Jego rodzice byli radykalnymi katolikami. A życie Dawida była ściśle związana z wiarą. Oprócz niego, rodzina była jeszcze sześcioro dzieci: pięć sióstr i brata, wszyscy starsi. Rodzice wysłali najmłodszy syn w szkole kościelnej. Dawid był dobrym uczniem, ale nie mógł realizować swoje twórcze pragnienia. Śpiewał w chórze kościelnym i brał udział w pokazach Bożego Narodzenia.

Po ukończeniu szkoły wyjechał do Sydney, gdzie po raz pierwszy w castingu do roli w serialu. Początkowo odmówił. Ale potem została zaproszona do popularnego serialu „Heroes”. Wcześniej był bardzo popularny w Australii, ale 88-cia lat, zaczął tracić ocen. Mimo to był udział w „Heroes” był punktem wyjścia dla młodego aktora. To jeszcze nie został zauważony, ale wstąpił do kinowej życiem Sydney.

Devid Uenem: Filmografia wczesny okres

David otrzymał części bitowych w filmach niskobudżetowych, głównie australijski aż do późnych lat dziewięćdziesiątych. W „Orzeł czy reszka” dostał niemal massovochnaya jako prosty żołnierz. Potem nastąpiła długa cisza. Zaledwie cztery lata później udało mu się dostać kolejną epizodyczną rolę w „No Exit”. Wydawałoby się, że w karierze tego aktora jest skończona. Dla przemysłu filmowego świata, był inny dzielny, który czeka los gwiazdy w tłumie.

Ale Devid Uenem nie stracił serce. On nadal iść do wszystkich rodzajów odlewów i próbki. Aw roku dziewięćdziesiątego ósmego dostaje pierwszą poważną rolę. David został zaproszony do obsady filmu „Men”. On gra byłego więźnia, który próbuje przystosować się do życia poza więziennej celi.

Przez trudy do gwiazd

Po tej roli, został zauważony przez reżysera. Dawid przeniósł się do Hollywood. Bierze żonę starego przyjaciela Keyt Egnyu. Później urodziła dwie córki. Dziennikarze wielokrotnie proszony o to, czy małżonkowie nie chcą Wenham chłopca. Te problemy są spowodowane przez fakt, że Dawid ma pięć starszych sióstr. Prasa brukowa żartował, że aktor przeszedł na „przekleństwa” ojca.

Dziewięćdziesiątego ósmego roku aktor zagrał w filmie „Mroczne miasto”. Jest to pierwszy utwór literacki z udziałem Wenham. W tym samym roku był nominowany do australijskiego Nagrody Filmowej. Zaliczki te pozwalają aktor dostać role w wielu filmach. Wcześniej był strzał raz na kilka lat, począwszy od roku dwa tysiące filmów z jego udziałem wyjdzie co sześć miesięcy.

Pierwszy grał lekarza w „małej części duszy”, a następnie – gangster w „lepsze niż seks”, a ksiądz w „Historia ojca Damiana”.

Długo oczekiwana popularność

Droga do gwiazd Devid Uenem otwarty w 2001 roku z pomocą reżysera Baza Luhrmanna i jego filmu „Moulin Rouge”. Jego zaproszenie do roli Audrey przyczyniły się do udziału w filmie Nikol Kidman, z którą aktor był osobiście zapoznał. Film szybko stał się kultowym. Był nominowany do nagrody „Oscara” i otrzymała trzy „Złoty Glob”. Pomimo roli drugiego planu, widzowie zauważyli jak grał devid Uenem. Filmy, musicale są godne uwagi, że sami aktorzy wykonują swoje elementy muzyczne. Dlatego też, oprócz bezpośrednio działających gier, krytycy oceniane i zdolności wokalne.

Devid Uenem: „Władca pierścieni”

David uważał, że strzelanie w „Moulin Rouge”, a to szczyt sławy. Jednak ta popularność czekał na niego przyjść. W tym czasie rozpoczął filmowanie Piter Dzhekson powieść Tolkiena. Niemal przez czysty przypadek Devid Uenem przyszedł na przesłuchanie do roli jednego z jeźdźców Rohanu. Początkowo był traktowany jak Eomera rycerza. Ale wtedy Jackson Wenham zatwierdzony do roli Faramira, syna Denetora. W tej historii jest – jeden z dowódców Gondoru.

Wenham miał dość ciężko na planie, bo pancerz chociaż nie były one prawdziwe, ale ważyła dużo. Przed filmowanie aktora przeszedł kurs treningu fizycznego.

Również lekcje w szermierce i jeździe. postać Faramira jest dość skomplikowana. Wenham musiał pokazać wewnętrzną rycerza konfrontacji. On też chciał zadowolić ojca, który go nie lubił, i aby ich zasady moralne. Aktor doskonale przyzwyczajony do tej roli. Dlatego wentylator i środowiska w ogóle, „artah” Faramir wygląda devid Uenem. Jego film będzie z pewnością towarzyszy rysunek paralele z „Władcy Pierścieni”. Ponadto, niektórzy widzowie zauważyli pewne podobieństwa między Dawidem i Sean Bean, który grał przez historię brata. Przez pewien czas był nawet plotka, że są krewnymi.

Przybycie sławy

W 2003 roku przyszedł ostatnią część trylogii – „Władca Pierścieni. Powrót Króla” Devid Uenem został aktorem w pierwszym rzucie z Hollywood. A rok później dostaje rolę w kolejnym dużym budżecie kinowego filmu – film „Van Helsing”.

Nie grał asystenta głównego bohatera. Dyskretny i cichy Karl wciąż pamiętał przez publiczność. Obraz stał się bardzo popularny w kasie i zebrano ponad trzysta milionów dolarów.

Po „Van Helsing” aktor gra w filmie „Narzeczony mimo woli”. Ale obraz Karl mocno zatrzaśnięta na Dawida. Problem polega na tym, że obraz Faramira aktor wystąpił w peruce, więc publiczność była bardziej trudno go rozpoznać. Wielu przewidywało, że teraz będzie grać tylko Wenham zamknięte postacie komiczne. Ale nie sądzę Zack Snyder. W 2006 roku pochodzi film "300". Devid Uenem odgrywa główną postacią Diliyya. Wszyscy aktorzy wyglądają brutalny i odważnie. A sam film trafił w dziesiątkę, stając się znany na całym świecie.

różne role

W 2009 roku Wenham wystąpił w "Public Enemies". Pomimo obsadzie gwiazdy, film trafił na kasie. A w 2014 roku, Zack Snyder postanowi wycofać kontynuację historii Spartan wojen. Ale teraz bez króla Leonidasa.

Saga „Rise imperium” Dawid grał główną rolę. Film nie udało się powtórzyć sukces pierwszej części, ale to było dość popularne. Po strzelaninie, David postanowił wycofać się z walki i zbroi i wziął udział w kilku serialach.

W 2017 roku, oczekiwana światowa premiera nowych „Piratów z Karaibów”. Poinformowano, że Wenham będzie grać jeden z piratów. Pogłoski o jedną piątą wyjściu poszedł bardziej w 2011 roku, więc zespół obiecuje, że splash. Dziennikarze często próbował dowiedzieć się od aktora szczegóły na temat nowych „Piratów”, ale bezskutecznie. Wiemy tylko, że bohater imieniem Wenham Skarfild.