812 Shares 9522 views

45 Pułk powietrzu. 45 Pułku Airborne Special Forces. Airborne Troops rosyjskie

Rosyjscy spadochroniarze honorowane nie tylko w ich własnym kraju. Ich szanuje całym świecie. Wiadomo zestawienie jednego amerykańskiego generała, że gdyby miał firmę rosyjskich spadochroniarzy, byłby podbił całą planetę. Wśród legendarnych rosyjskich jednostek wojskowych – 45 Pułku Airborne Special Forces. Ma ciekawą historię, której środkowa część jest zajęta przez bohaterskich wyczynach.


Jesteśmy dumni z naszych spadochroniarzy, cześć ich odwaga, męstwo i chęć za wszelką cenę bronić interesów ojczyzny. Chwalebne stronice historii militarnej ZSRR, a potem Rosji pojawiła się, w dużej mierze ze względu na bohaterskich czynów żołnierzy-komandosów. Żołnierze służący w powietrzu, bez obaw wykonywać najtrudniejsze zadania i operacje specjalne. spadochroniarze – jednym z najbardziej prestiżowych rosyjskich jednostek wojskowych. Żołnierze stają się tam, chcąc czuć się zaangażować w tworzenie wspaniałej historii militarnej kraju.

45-ty Airborne Regiment: Fakty

45 Airborne Special Forces Regiment powstał na początku 1994 roku. Jego podstawą jest liczba niezależnych batalionów 218 i 901. W połowie roku pułk został wyposażony w broń i myśliwców. W swojej pierwszej operacji bojowej 45. pułku rozpoczęła się w grudniu 1994 roku w Czeczenii. Marines wzięli udział w walkach aż do lutego 1995 roku, a następnie powrócił do Moskwy regionie na podstawie dyspozycji na bieżąco. W 2005 roku pułk otrzymał walki Banner Guards numer 119 Order Aleksandra Nevskogo.

Od powstania formacji wojskowej stał się znany jako Airborne Reconnaissance Regiment 45. Ale na początku 2008 roku, został przemianowany na Pułk specjalnego przeznaczenia. W sierpniu tego samego roku wzięła udział w gruzińskiej operacji specjalnej walki o pokój. W 2010 roku liczba Task Force 45 pułk zapewnić bezpieczeństwo obywateli rosyjskich w trakcie zamieszek w Kirgistanie.

prehistoria

Podstawą do tworzenia 45-th oddzielnych strażników 218 TH 901 th czołgów szczególnego celu. Żołnierze pierwszego batalionu w tym czasie brał udział w trzech operacjach wojskowych. W lecie 1992 roku batalion służył w Naddniestrzu, we wrześniu – w miejscach, gdzie istnieje konflikt pomiędzy Osetii i Inguszetii grupy bojowego, w grudniu – w Abchazji.

Batalion nr 901 był w 1979 roku jako część wojsk radzieckich w Czechosłowacji w 1989 roku, przeniósł się do Łotwy i przeniósł się do struktury Okręgu Wojskowego Bałtyckiego. W 1991 roku, 901 TH Siły Specjalne batalion została przeniesiona w Abchazji ASRR. W 1992 roku została ona przekształcona w powietrzu batalionu. W 1993 roku formacja do wykonywania zadań związanych z ochroną obiektów celów państwowych i wojskowych. Na jesieni 1993 roku batalion został przeniesiony na przedmieściach. Potem przyszedł 45 pułk rosyjskich wojsk powietrznodesantowych.

wyróżnieniem

W 1995 roku, 45 Airborne Pułk otrzymał list prezydenta Rosji za zasługi dla kraju. W lipcu 1997 roku formacja została przekazana Banner Airborne Pułk numer 5, który uczestniczył w walkach w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. W 2001 roku z Ministrem Obrony rosyjskiego pułku otrzymał Pennant – za odwagę, umiejętności bojowych i dużej odwagi rzeczywistym uczestnictwem w walkach w Czeczenii. 45 Straż Airborne posiada Order Kutuzowa – Odpowiedni dekret został podpisany przez prezydenta Rosji. formacja wojskowa został uhonorowany tą nagrodą za doskonałość w wykonywaniu operacji wojskowych bohaterskich pokazane przez żołnierzy i dowódców heroizmu, odwagi. Pułk był pierwszym zwiastunem Kutuzowa Zakonu w najnowszej historii naszego kraju. W lipcu 2009 roku formacja otrzymała w posiadaniu flagi Św.

Tytuł Bohatera Rosji otrzymało dziesięciu ludzi, których obowiązkiem jest stacja 45 Pułku Airborne. Kolejność Courage 79 spadochroniarzy zostały przyznane. Medal Orderu „Za Zasługi” drugiego stopnia przyznano dziesięć pułk żołnierzy. Order „Za Zasługi Wojskowej” i „Za Zasługi” były odpowiednio siedemnaście i trzy spadochroniarzy. Medal „Za Odwagę” dostał 174 żołnierzy, Suworow medal – 166. Siedem osób zostało przyznane medale Żukow.

rocznica

Kubinka pod Moskwą – 45 pułk Airborne oparta tam – w lipcu 2014 roku był miejscem, gdzie spędził obchody jubileuszowe poświęcone 20. rocznicy powstania. Impreza odbyła się w otwartym formacie domu – spadochroniarze gości pokazał swoje umiejętności walki, jednostki spadochronowe wykonywane zejście z flagą niebo Airborne i słynnych pilotów zespołu „Russian Knights” akrobacyjne pokazują cuda na bojowników.

Legendarny pułk jako część VDV

Branża usług, który obejmuje 45 pułk – Airborne (wojskowe Oddziały szturmowe) Rosja. Ich historia trwa odliczanie od 02 sierpnia 1930. Wtedy w naszym kraju dokonały lądowania spadochroniarzy z pierwszych na spadochronie Moskwa Rejonowy Air Force. Był to rodzaj eksperymentu, który pokazał teoretyków wojskowych jak obiecujące może być podziałów lądowania spadochron w kategoriach walki. Pierwszy formalny podział wojsk powietrznodesantowych ZSRR pojawiły się dopiero w przyszłym roku w Leningradzie Okręgu Wojskowego. Struktura obejmuje tworzenie 164 osób, wszystkie – aviamotodesantnogo oddziałem wojskowym. Na początku Wielkiej Wojny Ojczyźnianej w ZSRR było pięć budynków Airborne, z których każdy służył 10.000 bojowników.

Airborne w II wojnie światowej

Od początku wojny, wszystkie radzieckie Airborne Corps udał się do walki, odbywających się na terytorium ukraińskim, białoruskim, litewskim Rzeczypospolitej. Główne operacje dotyczące spadochroniarzy podczas II wojny światowej uważana jest za walką z grupą Niemców w Moskwie na początku 1942 roku. Następnie 10000. Marines wygrał ważną zwycięstwo przodu. część Airborne podłączony do walk o Stalingrad i.

Spadochroniarzy Armii Radzieckiej honorowo spełniony obowiązek obrony miasta. VDV wojska radzieckie udział w walkach po klęsce hitlerowskich Niemiec – w sierpniu 1945 roku, walczyli na Dalekim Wschodzie przeciwko cesarskich japońskich sił zbrojnych. Ponad 4 tys. Airborne żołnierze pomogli wojska radzieckie wygrał ważną zwycięstwo na tym froncie kierunku.

po wojnie

Szczególna uwaga, spostrzeżenie analityków wojskowych, w strategii rozwoju powojennym ZSRR poświęcono organizacji Airborne walczą za linią wroga, poprawy zdolności bojowej żołnierzy reakcji z jednostek wojskowych z zastrzeżeniem ewentualnego użycia broni jądrowej. Oddziały zostały wyposażone w nowy typ statku powietrznego „AN-12” i „an-22”, który, dzięki ciężkich, mogą być dostarczane do pojazdów silnikowych, pojazdów opancerzonych za liniami wroga, artylerii i innych środków walki.

Wzrasta liczba ćwiczeń wojskowych z udziałem żołnierzy Airborne prowadzone co roku. Wśród największych – odbyła się wiosną 1970 w Białoruskiej SRR. W ramach „Dźwiny” ćwiczenia było spadochron więcej niż 7 tys. Żołnierzy i ponad 150 pojazdów wojskowych i broni. W 1971 roku zdał nauki „Południe” o porównywalnej skali. Pod koniec 1970, po raz pierwszy przetestowane zastosowanie w operacjach desantowych, nowe samoloty „IL-76”. Aż do upadku ZSRR Airborne żołnierzy w każdym z ćwiczeń wielokrotnie wykazały najwyższą szkolenie wojskowe.

Wojskowe oddziały szturmowe z dzisiaj Federacji Rosyjskiej

Teraz Airborne uznać strukturę, która jest przeznaczona do posiadania (lub jako część sił lądowych) do wykonywania misji bojowych w konflikty różnych skalach – od lokalnego do globalnego. Około 95% części VDV są w stanie ciągłej gotowości. Formacja amfibia jest uważana za jedną z najbardziej mobilnych porodowych wojsk rosyjskich. Są one również przeznaczone do wykonywania funkcji walki na tyłach wroga.

Jako część rosyjskich wojsk powietrznodesantowych – cztery dywizje, własnym centrum szkoleniowym, instytutu, a także dużej liczby struktur, które wykonują pracę w celu zapewnienia, podaży i konserwacji.

Hasłem rosyjskich Airborne Troops – „! Nikt oprócz nas” Marine Service jest powszechnie uważany za jednego z najbardziej prestiżowych i zarazem trudnym. Według danych za rok 2010, w VDV były 4000 oficerów, 7000 żołnierzy kontraktowych, 24.000 poborowych. Kolejne 28 000 osób cywilnych – formacja personelu.

Marines i operacja w Afganistanie

Najbardziej rozległe spadochroniarze udział w walkach dzieje się w Afganistanie po Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej. W walkach brał udział 103 Division, 56 szturmowego Brygady 345 amfibia pułku dwa batalion, straż motorowe. Wielu analityków wojskowych uważa, że szczególny charakter działań wojennych w Afganistanie nie miał pojęcia, czy użyć do lądowania ze spadochronem jako metoda przenoszenia siły bojowej armii. To, według analityków, ze względu na górzysty teren kraju, a także wysokie koszty takich operacji. Pracownicy z wojsk powietrznodesantowych, co do zasady, aby wyrzucić z pomocą helikopterów.

Największa operacja Airborne ZSRR w Afganistanie Panjsher była bitwa w 1982 roku. Wzięło w nim udział ponad 4 tys. Marines (z ogólnej liczby żołnierzy uczestniczących w operacji 12 tys. Osób). Wojska radzieckie w walkach był w stanie przyjąć większą część Panjsher wąwozie pod kontrolą.

Airborne Troops walcząc po upadku ZSRR

Marines, pomimo trudnych czasach, które nastąpiły po upadku mocarstwa, w dalszym ciągu bronić interesów swojego kraju. Były one często sił pokojowych w byłych republikach radzieckich. Rosyjscy spadochroniarze zgłosili się do całego świata podczas konfliktu w Jugosławii w 1999 roku. Rosyjscy żołnierze sił Airborne rozsławione obsady Prisztinie, po nieudanej próbie wyprzedzenia wojskowych NATO.

Rzucać do Prisztiny

W nocy z 11 na 12 czerwca 1999 roku rosyjscy spadochroniarze byli na terytorium Jugosławii, rozpoczynając ruch od sąsiedniej Bośni i Hercegowiny. udało im się wziąć lotnisku, położony w pobliżu miasta Prisztinie. Tam, kilka godzin później, nie było żołnierzy NATO. Niektóre szczegóły tych zdarzeń. W szczególności, US Army General Clark nakazał jego kolega z brytyjskich sił zbrojnych w celu zapobieżenia rosyjski mistrz lotnisko. Powiedział, że nie chce, aby wywołać trzecią wojnę światową. Jednak główną część informacji na temat istniejących operacji w Prisztinie nie jest – to wszystko jest tajemnicą.

Rosyjscy spadochroniarze w Czeczenii

wojsk powietrznych Federacji Rosyjskiej brali udział w dwóch wojnach czeczeńskich. Jeśli chodzi o pierwszy – większość danych jest nadal tajemnicą. Wiadomo na przykład, że wśród najbardziej znanych operacji drugiej kampanii z udziałem VDV – Argun bitwy. Armia rosyjska miała za zadanie – do blokowania strategicznie ważne szlaki komunikacyjne ziemia przechodzących przez Argunie Gorge. Separatyści niej przygotowane jedzenie, broń i lekarstwa. Marines dołączył operację w grudniu w ramach 56. Pułku Airborne.

Wiadomym jest dla bohaterskiego wyczynu skoczków biorących udział w walce o wysokości 776 koło czeczeńskiej Ulus-Kert. W lutym 2000 roku 6 Spółka z Pskowa Airborne weszła w walce z grupą Khattab'a i Basajewa, dziesięciokrotnie większej wielkości. W ciągu dnia, bojownicy zostały zamknięte wewnątrz wąwozu Argunie. Wykonując to zadanie, żołnierze spółek Psków Airborne oszczędzić sobie. W życie 6 żołnierzy w lewo.

Rosyjscy spadochroniarze i konfliktu gruzińsko-abchaskiego

W ciągu 90 lat rosyjskiej Dywizji Powietrznodesantowej przeprowadzane w miejscach, gdzie konfliktu gruzińsko-abchaskiego, głównie funkcje pokojowych. Ale w 2008 roku Marines wzięli udział w operacjach bojowych. Kiedy armia gruziński atak na Osetię Południową, w strefie wojny wysłano do jednostek armii rosyjskiej, w tym 76 Dywizji Powietrznodesantowej z Pskowa, Rosja. Według niektórych analityków wojskowych, to specjalne działanie nie było duże wyładunki amfibie. Jednak, jak eksperci uważają, część rosyjskich spadochroniarzy popełnił efekt psychologiczny – szczególnie na przywództwo polityczne Gruzji.

Czterdzieści Piąty pułk: zmiana nazwy

Ostatnio, istnieją dane, że Airborne Regiment 45 może otrzymać honorowy tytuł pułku „Przemienienia”. formacja wojskowa o tej samej nazwie został założony przez Piotra Wielkiego i stał się legendą. Istnieje wersja, że inicjatywa o tym, że 45 z Airborne Pułku zostać przemianowany na podstawie wypowiedzi prezydenta Rosji, który wyraził pogląd, że armia rosyjska powinna pojawić formacji o nazwie po słynnych pułków, takich jak Semyonov, Przemienienia. Na jednej z rad wojskowych rosyjskich wojsk powietrznodesantowych, jak wskazano w niektórych źródeł, propozycja prezydenta uznano, i wskutek osoby odpowiedzialne zostały poproszone o przygotowanie informacji o początku prac nad tworzeniem historycznych pułków armii. Jest możliwe, że tytuł Przemienienia otrzyma 45 Pułku Specjalnego z Airborne Wojsk Federacji Rosyjskiej.