519 Shares 2986 views

raka wątroby, prognoza przerzutów wątrobowych

Medycyna od lat zaangażowany w badania w dziedzinie rozwoju raka, ale jednocześnie w pełni zbadać proces rak nie powiedzie się. Na przykład, dla których komórka może regenerować w sposób nieprawidłowy, a później stają się, które niszczą rozruchu silnika. Złośliwych guzów z przerzutami na wątrobę – prognoza jest kojący. Występują one pod wpływem różnych powodów, co prowadzi do uszkodzenia organu, w przypadku braku prawidłowego leczenia możliwych nieuchronnego śmierci.

Rak wątroby jest postać pierwotna i wtórna. Podstawowym rozprowadzany nie jest tak powszechne w kilku razy częściej cierpią z niego męskiej części ludzkości. Główną przyczyną tej postaci raka – wzrost wirusa zapalenia wątroby (B, C, D), przechodząc do postaci przewlekłej, drugi powód – alkoholowe zapalenie wątroby prowadzi do marskości wątroby. choroby wtórne – przerzuty do wątroby (w tym przypadku, rokowanie jest bardzo niekorzystna) – powstaje na tle innego narządu (guzy płuc, piersi, okrężnicy, prostaty, górnych dróg oddechowych, etc.).

Niebezpieczne przerzuty do wątroby, są w stanie rosnąć na wielkość (ponad 10 cm) i prowadzi do uszkodzenia wątroby w wyniku zatrucia najsilniejszego rozkładu odpadów. Najczęściej utworzone z przerzutami nowotworów złośliwych układu pokarmowego, ponieważ krew już „zanieczyszczone” komórki nowotworowe pierwotnie wysłany do wątroby, do naturalnej filtracji, w którym komórki osadzają się na ruszcie naczyń i zaczynają tworzyć kolonie – przerzuty. Należy zauważyć, że każdy wewnętrzny przerzutowego nowotworu do narządu wątroby.

Gdyby nie było przerzutów w wątrobie, rokowanie jest zazwyczaj niekorzystne, jednak, aby być bardziej precyzyjnym, lekarz musi przeprowadzić niezbędne kontrole. Zgodnie z przerzutami do wątroby specjalistów wykrytych 1/3 pacjentów onkologicznych, a zwłaszcza w raku płuc, żołądka, jelita grubego i raka piersi, są one bardzo rzadkie w przypadku raka jajnika i raka prostaty.

Objawy raka wątroby

Obraz kliniczny jest niemal identyczna zarówno guza pierwotnego i wtórnego w. Zazwyczaj, choroby nowotworowe, brak widocznych objawów. Na początkowym etapie rozwoju może powodować osłabienie, gorączka, szybkie zmęczenie, zmiany w stolcu, okresowe biegunki, utrata apetytu i przyrost masy ciała, ból, albo czuć się mocno w prawym górnym kwadrancie. Często te objawy są mylone z innymi chorobami dróg żółciowych: kamica żółciowa, zapalenie pęcherzyka żółciowego, pacjenci zaczynają traktować to z tych dolegliwości, począwszy od etapu onkologii.

Ból po prawej stronie może być zwiększona przy zachowaniu guz o znacznej wielkości, w tym przypadku, to przerywa się wokół organów i w konsekwencji, kapsułki wątroby silnie rozciągnięte. W bardziej zaawansowanych stadiach silniejsze postępu nowotworu i powoduje zaburzenia funkcji wątroby – Recykling żółci wchodzi jelita, to jest widoczne na kolorze skóry i błon śluzowych (białek oczu, doustnie) – nabywają może wystąpić żółty kolor, suchość i swędzenie. Zauważono również, iż podwyższenie temperatury (aż do 39 ° C).

Wykrywanie nowotworów i przerzutów do wątroby

Nawet duże przerzuty w wątrobie, co jest bardzo niekorzystne rokowanie, może tymczasowo utrzymać funkcjonowanie narządów i spowodować żółtaczkę. Żółć jest w tym przypadku uzyskane poprzez zdrowych kanałów, ale poziomu bilirubiny we krwi wzrośnie o kilka razy. Dla diagnoza wymaga szeregu testów i badań, główne z nich to:

  • USG jamy brzusznej – ułatwia identyfikację rozmiaru i charakteru istniejących guzów i przerzutów.
  • SKT MR lub – dokładniej zdiagnozować choroby nowotworowej.
  • Kolejny krok – przebicie guza. Zrobione próbka tkanki zostanie wysłany na studia do histologii, aby określić jego kształt.
  • Moczu, krew z palca i żyłach.

perspektywy

Około 52% pacjentów przeżycia (w ciągu 5 lat po zabiegu chirurgicznym), mający jeden złośliwy zespół 38% nadal żyją w obecności 2 jednostki. Jeśli pacjent ma 3 węzłów i więcej, nawet mniejsze szanse – mniej niż 18%. Nawet po udanym zabiegu wskaźnik przeżycia wynosi 40%. Najkorzystniejszą rokowania nowotworów okrężnicy i odbytnicy.

W każdym przypadku konieczne jest zapewnienie leczenia, aby spowolnić lub zatrzymania wzrostu guza i zapobiec powikłaniom rozwijać. W przypadku interwencji chirurgicznej wątroby, raka i przerzutów prowadzi narządów resekcji, – usuwanie formacji nowotworowych. Operacja ta pozwala całkowicie wyeliminować, strefy niebezpiecznej, jak wiemy, wątroba może zostać zmniejszone – to trwa około sześciu miesięcy.