787 Shares 6846 views

Historia kredytowa i ile jest przechowywany gdzie?

Artykuł opowiada, jak wiele lat przechowywane historię kredytową, odkrywa samą koncepcję historii, gdzie można znaleźć informacje na temat dokumentu i czy dokument usług naprawczych.


Czym jest historia kredytowa?

Przed udzieleniem odpowiedzi na pytanie, ile jest przechowywany historię kredytową, niech sobie z samym pojęciem. Historia kredytowa – zbiór informacji na temat konkretnego kredytobiorcy, jego obecny i spłaty kredytu, obecność złych długów oraz zaległości. należy stwierdzić, że nawet ci podatnicy, którzy z powodzeniem płacone za pożyczkę niezwłocznie, mają również do BCH historię kredytową.

Historia zaczyna się tworzyć z pierwszego wniosku o kredyt do banku. Sekcja tytuł zawiera podstawowe informacje na temat osoby na paszportu, numer ubezpieczenia emerytalnego, numer identyfikacji podatkowej. Druga sekcja jest bardziej obszerna, ponieważ jest to miejsce gdzie informacje są przechowywane w sprawach sądowych i kontrowersyjnych momentów w relacji kredytowej z bankiem. Jakość drugiej części danych wpływa na zdolność kredytową każdego przedmiotu. Ostatni odcinek jest pod zamkiem, ponieważ zawiera ona informacje prywatne o autorów i żądanie dodatków do historii.

Gdzie mogę zobaczyć swoją historię?

Jeśli chcesz uzyskać osobistą historię kredytową, trzeba korzystać z zasobów głównego banku w kraju, w celu wyjaśnienia, w których dana instytucja jest historia kredytowa, ile dokument jest przechowywany, i tak dalej. Można również wysłać zapytanie pocztą elektroniczną, podając kod indywidualne historie. Kod przypisany jest natychmiast po zarejestrowaniu umowy kredytowej, jak większość pracowników usług bankowych po prostu milczy. Office jest obowiązek zgłosić na wniosek jednostki o statusie kredytowego państwa. Obywatel ma prawo do jednego bezpłatnego roku za uzyskanie informacji o historii kredytowej. Historia lub wysłać na adres e-mail w formie drukowanej lub pocztą elektroniczną. Czas przetwarzania zapytań wynosi 10 dni. Powtarzające się pytania są przeprowadzane na podstawie płatnego.

Nadal można stosować do dowolnego biura informacji kredytowej lub serwisowania banku. Jeżeli żądanie jest wysyłane pocztą, dokumenty muszą być potwierdzone notarialnie i czekać na odpowiedź i poczty.

Jak długo pozostanie w pamięci?

Odpowiadając na pytanie, ile jest przechowywany w biurze historii kredytowej, należy stwierdzić, że informacje od każdego klienta są przechowywane w bazie danych przez piętnaście lat od daty ostatniego wpisu, a następnie dane są usuwane. Tak długi okres ze względu na potrzeby instytucji bankowych do przestrzegania zasad minimalizacji ryzyka przy udzielaniu kredytów. Odpowiedź na pytanie, ile jest przechowywany złą historię kredytową, będą takie same – co najmniej 15 lat. Po zakończeniu okresu piętnastoletniej informacji historycznych aktualizowana, co daje szansę zgrzeszył wnioskodawcę do pozytywnej decyzji z banku.

Dane na kliencie jest dostępna tylko dla instytucji kredytowych, jak również organy ścigania prowadzenie niektórych procedur w odniesieniu do tematu.

Co jest biuro informacji kredytowej?

Biuro jest instytucją z prawowitej władzy do pracy działań i manipulacji w stosunku do historii kredytowej osób fizycznych. Istnieje kilka oficjalnych agencji reprezentowanych w rejestrze stanu.

Kredytobiorcy często zastanawiam się, gdzie BCH informacji o ich dobrej wiary w odniesieniu do wypłaty kredytu, a nawet zacząć, aby skargi dotyczące rozpowszechniania informacji prywatnych. Jednak zapominają, że sami umieścić kleszcza w odpowiedniej umowie kredytowej. Dane o kredytobiorcy wdał się w bazie danych, należy wyrazić zgodę na gromadzenie, przetwarzanie i rozpowszechnianie danych osobowych. Klient nie może zgodzić się, ale w tym przypadku jego szanse na uzyskanie zatwierdzenia pożyczki są niewielkie.

Osoba fizyczna może również złożyć wniosek do Centralnego Katalogu pod nadzorem Banku Centralnego w celu uzyskania informacji, które przechowuje i przetwarza Biura swoich danych. Jeśli kredytobiorca zapłacił dobrze zobowiązania, powinien być zainteresowany w tym informacji o kredyty zamknięcia przyszedł w bazie danych Biura. Bank kredytodawca zobowiązany jest do dostarczenia informacji przechowywanych w biurze, na wszystkich zamkniętych produktów detalicznych, na życzenie.

Czy jest możliwe, aby pozbyć się zbędnych wpisów w historii?

Wielu mieszkańców błędnie uważają, że jeśli agencje ratingowe są struktury handlowe, a następnie z nich określonej cenie, można uzyskać w dotyku i wyczyść historię przed niekorzystnym zdarzeniem. Ale to nie jest przypadek. Na żądanie nie może stać się biały historii kredytowej. Ile informacje są przechowywane w bazie danych, a wiele pozostaje do 15 lat. System jest tak skonstruowany, że nie ma żadnej okazja, aby w jakiś sposób zmienić informacje historyczne. Jeśli kredytobiorca i oferują takie usługi, to znaczy do czynienia z oszustami, którzy chcą zarobić na niewiedzy nieszczęsnego klienta. Jest tylko jedna szansa, aby zmienić historię – jeśli fakty nie są prawdziwe.

Jeśli dane zostały dostarczone dokumenty negatywne rozstrzygających (takie jak nakaz sądowy), kredytobiorca ma tylko czas oczekiwania – okres piętnastu lat, po upływie których informacje zostaną usunięte. Jeżeli istnieją wątpliwości co do ważności wyświetlania danych, konieczne jest, aby odnosić się do zmian danych źródłowych i dodatkami, na przykład, w sądzie w przypadku jej zakwestionowania.

Jak mogę poprawić historię kredytową?

Jeżeli dana osoba ma niezaprzeczalny arguments błąd w bazie danych, należy zgłosić go do biura informacji kredytowej. Instytucja wyznaczy czek usług w ciągu trzydziestu dni od daty otrzymania prywatnego. BCI w trakcie dochodzenia, wysyłając wniosek do banku o dostępności i poprawności złych długów. Po zakończeniu skanowania, informacje zostaną zaktualizowane, a nieprawidłowe elementy zostaną usunięte. Na wniosek powinien otrzymać pisemną decyzję o szczegółowym uzasadnieniem.

Kredytobiorca może również zwrócić się bezpośrednio do banku, jeśli wie, że błąd wkradł się w tej konkretnej instytucji kredytowej. Aby to zrobić, należy dostarczyć pismo z wnioskiem do szefa nazwy banku.

Kredytobiorcy powinni pamiętać, że dla banku, oczywiście, ważną historię kredytową. Ile przechowuje historię, poznać potrzeby, ale to nie znaczy, że jeśli nie ma najmniejszego opóźnienia w banku następnie wysyła negatywną opinię w ZDM. Bank do niedawna otrzymywać przypomnienia długu bez żadnych dodatków. Ponadto przed paniki zadać pytanie „ile historia kredytowa jest przechowywane?” Wiesz, że banki mają swoje własne parametry dla „białego” okres, w celu zatwierdzenia kredytowej. Na przykład, jeśli potencjalny kredytobiorca nie było kredytów problemowych w ciągu ostatnich trzech lat, jest prawdopodobne, że Bank jest zadowolony.