551 Shares 8868 views

Kompresować na gardle: dlaczego wybraliście go?

Wszelkie choroby powoduje uzasadnioną obawę o zdrowie i potrzebuje leczenia. Ból gardła, bez względu na powód, dla którego nie miał, wymaga szczególnej uwagi, ponieważ ludzie w tym samym czasie nie można nawet jeść.


Co do zasady, ból gardła spowodowane przez zakażenie wirusowe lub bakteryjne, a to może być oznaką bólu gardła lub grypy. Istnieje kilka sposobów, aby pozbyć się tej choroby:

  • płukania sody i roztworem soli, a jest to konieczne, dodać kilka kropli jodu. Może być również stosowany do płukania herbaty szałwia rumianku;
  • zrobić okład na szyję;
  • stosowane w leczeniu specjalnych sprayów lub środków ludowej.

Nasz artykuł poświęcony będzie bardziej szczegółowy opis jak zrobić okład na gardle. Przede wszystkim zauważmy, że istnieje kilka jej gatunków, które są zależne od wyboru głównych elementów składowych: alkohol kompresować na gardło ściska z liści kapusty, sera, ziemniaków lub sody. Pamiętaj, że należy najpierw skonsultować się z lekarzem w sprawie wyboru konkretnego typu.

Kiedy lekarz określić opieki potrzeba wybierając jedną z paczek, uzbrojony suchą tkaniną z włókien naturalnych (lub bandażem), zajmuje dużo bawełny, polietylenu i szal. Następnie zawartość powinna być odpowiednio przygotowana.

Istnieje pewna technika, jak gotować gorący kompres na gardle i jak go umieścić:

  1. Jest to konieczne, ze produkt zawierający alkohol (na przykład, wódka) sok z aloesu i miodu (odpowiednio 3: 1: 2). Następnie trzeba wziąć bandaż, moczyć je w roztworze i stosuje się do gardła. Następnie należy to wszystko zakasać ciepły szalik. Ten rodzaj kompresu na gardle jest używany kilka razy dziennie. 3-4 kompres muszą być usunięte. A jeśli czujesz silne pieczenie w szyi, to lepiej, aby ją usunąć natychmiast. W tym przypadku prawdopodobieństwo uzyskania skórę spalić.
  2. Wziąć wódki i rozcieńczyć olej (dostępny kamfory, albo może być dowolnym innym słonecznik). Następnie mieszanina musi być ogrzewana, a także kąpiel w nim pieluszki, ściereczki lub bandaża. Spręża zastosowane do powierzchni dolnej szczęki, od góry umieścić warstwę waty bawełnianej, a następnie owinięte szal.

Częstotliwość, z jaką położyć kompres na gardle różni się w zależności od stopnia skomplikowania choroby. Tak więc, na zaostrzenie umieścić kompresuje 3-4 razy dziennie. Gdy ból ustępuje, to wystarczy jeden raz (w nocy).

Pomiędzy przykrywający jest ściskana w gardle może być zastosowany opatrunek z gazy bawełnianej do szyjki (górna część) i nosić go w kilka godzin.

Gdy masz wzrost i zapalenie węzłów chłonnych, lekarz może przepisać kompres na gardło roztworem Dimexidum. Aby to zrobić, trzeba wziąć dimexide i furatsilin (1: 3). Taki okład nakłada się na okres od 30 minut do kilku godzin, w zależności od indywidualnych tolerancji elementów, wieku i wrażliwości skóry. Czas trwania leczenia – od 3 do 7 dni, co jest określone w zależności od stopnia bólu gardła i od stopnia ciężkości choroby.

Może być stosowany do kompresji gardła bez stosowania składników zawierających alkohol. W ten sposób stosuje się w gardle liści kapusty (lub skrzep), to stosuje się do suchej tkanki i owija się ciepło, korzystnie z wełny szal. Ten okład może być w szyjce przez długi czas, ale co najmniej kilku godzin. Ma to zapewnić, że gardło podgrzać.

W ogóle, ściska w gardle istnieje wielka różnorodność. Wiele osób nawet niektóre z ich tajemnic do ich wytwarzania i układania. Jednakże, ważne jest tylko, że zastosowanie odpowiedniej opcji przygotować kompres z właściwego leczenia daje pacjentowi możliwość odzyskania znacznie szybciej.