721 Shares 8237 views

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Objawy. Leczenie.

Wrzodziejące zapalenie okrężnicy – przewlekła, podatne na częste nawrotów choroby okrężnicy o nieuregulowanym etiologii, który charakteryzuje się ropne zapalenie z krwotokami i często komplikacje wynikające układowym i miejscowym. Dokładny obraz statystyczny rozprzestrzeniania się tej strasznej choroby nie można uzyskać, a często nie jest uważany bezobjawowe i łagodnych przypadkach, szczególnie we wczesnej fazie choroby. Tacy pacjenci zwykle poddawane są obróbce w specjalistycznych szpitalach i statystyki nie są wliczone w cenę.


Najczęściej choroba ta dotyka ludzi w wieku od dwudziestu do czterdziestu lat. Drugi od liczby pacjentów w wieku grupy – osób starszych niż pięćdziesiąt pięć lat. Najwyższe wskaźniki zgonów występuje w pierwszym roku choroby ze względu na stosunkowo częste rozwój jest bardzo ciężka postać choroby błyskawica, a także dziesiątym roku, ze względu na rozwój w niektórych pacjentów z rakiem jelita grubego.

To nie jest w pełni wyjaśniona rola poszczególnych czynników środowiska ludzkiego, na przykład, ten sam dym. Zgodnie z wynikami licznych badań epidemiologicznych, jest oczywiste, że to patologia jest bardziej powszechne u osób niepalących. Te informacje mogą zacząć używać do leczenia wrzodziejącego zapalenia jelita grubego nikotyny. Także zmniejsza ryzyko zachorowania na tę chorobę – operacje wyrostka robaczkowego i stałą ćwiczenia.

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego. objawy

Od miejscowych objawów tej choroby charakteryzuje się naprzemienne zaparcia i biegunki, uporczywe parcie i ból w jamie brzusznej, najstraszniejsze manifestacji – krwawienia jelitowego. Częstym objawem – stopniowy spadek ciała pacjenta powtarzających się gorączka, nudności, wymioty, przechodząc do, słabości i słabości. W zależności od długości uderzył okrężnicy wrzodziejące zapalenie jelita grubego, objawy mogą znacznie się różnić. Na przykład, w całkowitej ciężkiego uszkodzenia praktycznie całego jelita grubego występuje biegunka, obfity kału – zanieczyszczeń krwi, co w niektórych przypadkach jest uwalniany w postaci pęczków. Przed stolca pacjent cierpi na skurcze bóle brzucha. Wyrażone niedokrwistość, objawy zatrucia, takie jak utrata masy ciała, uporczywe uogólnione osłabienie. Wrzodziejące zapalenie jelita grubego, objawy, które zostały opisane powyżej, mogą być często towarzyszą komplikacje bezpośredniego i oczywiste zagrożenie dla życia pacjenta: perforacja jelit, okrężnicy, masywne krwawienie lub toksyczne rozdęcie okrężnicy. Najczęściej takie jest dla pacjentów, u których piorunujące postaci wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.

Diagnoza „wrzodziejące zapalenie jelita grubego” jest ustawiony, na podstawie ogólnego obrazu klinicznego choroby, na podstawie danych uzyskanych w wyniku metod rektoromanoskopicheskogo, radiologicznych i endoskopowych.

Cokolwiek działa wrzodziejące zapalenie jelita grubego, objawy, leczenie zależy od wielu czynników: Sprawy i lokalizacji procesu zapalnego, a jego długość i nasilenie ataków oraz obecność różnego rodzaju powikłań. Leczenie zachowawcze są przede wszystkim na szybkie zwolnienie wystąpił napad, jak również do profilaktyki choroby i postęp procesu chorobowego. Wrzodziejące zapalenie jelita grubego, objawy są łatwiejsze, często zlokalizowane w dystalnej (niższe) Jednostki okrężnicy, na przykład Proctosigmoiditis lub odbytnicy. Leczenie takich pacjentów jest prowadzona ambulatorno.A są pacjenci, którzy zostali zidentyfikowanej lub całkowite zmiany lewostronne mają znacznie bardziej nasilone objawy, a zatem podlegają bezwzględnej hospitalizacji.

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego, dieta, która jest dostatecznie wysoka kalorii, bogate w witaminy i białka, ale ogranicza się do stosowania grubych włókien roślinnych i tłuszczów zwierzęcych ulec leczenie jest o wiele szybciej niż w przypadku nieograniczonego diety.