433 Shares 1634 views

Podstawową formą origami, „trójkąt”, „kwadrat” i „żaba”

Jeśli Sprawdziliśmy niektóre z filmów w Internecie, lub origami widząc piękne rzemiosła z przyjaciółmi, jesteś zainteresowany, nadszedł czas, aby spróbować na własną rękę, aby opanować podstawowe elementy.

Jak nazwać główne formy origami?

Origami sztuka jest znalezienie nowych fanów. Wielu ludzi na całym świecie rozwijać tę sztukę i opracowywanie nowych programów, rozszerzając możliwości. I systemy dla rękodzieła wykonane z papieru staje się większe z każdym rokiem. Na samym początku rozwoju tej sztuki tworzą podstawowy kształt origami były następujące nazwy:

 • drób;
 • żaba;
 • ryba;
 • latawiec.

Teraz wiele elementów, w tym tych, które zostały już pochodzić z Zachodu, a nie w ojczyźnie origami w Japonii. Ważne jest, aby nauczyć się najprostszych kształty: trójkąt, kwadrat, naleśniki, podwójne kwadratowych, ryba, żaba. Jeśli iść dalej, trzeba będzie nauczyć półwyrobów „katamaran” i „ptak”, skąd większość Kusuda (kule).

Aby wykonać formę „naleśnik”, na przykład, po prostu trzeba zginać środku kwadratowego arkusza 4 rogach. Kształt podobny do płynnego koperty. Zbioru „ptak”, to jest „kryształ”, odnosi się także do podstawowych form.

Oto gotowy formularz „ptak”.

Kształt „ptak”, podobnie jak „Frog”, począwszy od prostych placu. Przypomina to również sprawne diament. Od jej wykonywania rzemiosła „Żuraw” – bardzo dobrze znaną i jedną z najstarszych.

Jak zrobić formę „trójkąt”?

Aby utworzyć dowolny obrabiany potrzebują tylko tyle papieru gęstości kolor, linijka i nożyczki. A poza tym, trzeba trochę cierpliwości.

Z głównych form powstają wszystkie znane w świecie rzemiosła w technice origami. Są one również przydatne podczas wykonywania modułowych (prefabrykowany) origami. Podstawową formą „trójkąta” to najprostszy i najczęściej.

Do jego produkcji musi wyciąć tylko płaską kwadratową kartkę papieru i zgiąć go wzdłuż przekątnej. Dla każdego krotnie posiadające dobrą palec tak, że papier nie wybrzuszać.

Z pustego „trójkąta” made kwiaty, proste zwierzęta z papieru, które z pewnością zachwyci dzieci.

Ponadto pożądane jest, aby uczyć się formularz o nazwie „double trójkąt”, niektóre z nich nazywany jest również „bomby”.

Postać „kwadrat” ( „podwójnego kwadratu”)

Jak można zauważyć, proste, podstawowe formy mistrza origami nawet uczeń. Każda zainteresowana osoba może zrozumieć budowę danego obiektu. Zaleca się, aby kupić książkę i spojrzeć w kolorach wszystkich wykonywanych w technice origami podstawowych form. „Kwadrat” – jedna z tych form. I tak jak w „trójkąt”, jest tworzony jako pozycja dla wszystkich rodzajów kształtów jest trudniejsze.

„Double Square” służy do tworzenia pól i różnych kolorach. Aby zrobić kwadrat, należy wykonać następujące czynności:

 • cięcia równe pola;
 • zakręt na przekątnej 2 razy w obu kierunkach;
 • na przecięciu linii przekątnej utworzonej przez końcówkę, aby zagiąć papier tak, że wierzchołek ten był całkowity kąt dwóch płaszczyznach kwadratowych.

Jeśli zadarty bezpłatne rogach kwadratów, masz inną podwójnego trójkąta.

Im szybciej ludzie uczą się złożyć origami podstawowe formy, tym bardziej interesujący, że aby dalej rozwijać się w tym kierunku.

„Żaba” do zbioru

Aby utworzyć pusty, trzeba wykonać kilka prostych ruchów i spędzić kilka minut. Ale kiedy będzie podstawową formą „żaby”, origami, może stać się ulubionym hobby.

Wykonuje się ją w następujący sposób:

 • przygotować formy „podwójnego kwadratu”;
 • ślepy kąt kwadratu psychicznie narysować linię prostą w dół z tej linii prasy 2 wolny kąt;
 • dokonywania koryta, usunąć narożniki w kieszeniach tak, że nie mogą być widziane z góry.

Na tym etapie, gotowy 1-ci ucieleśnieniem tego obwodu. To wygląda jak na zdjęciu poniżej.

Jest bardziej skomplikowana wersja, dla zespołu, który chcesz wykonać kilka czynności:

 • obrócić kształt i „Tuck” dokładnie 2 kwadratowego kąta do drugiego samolotu;
 • Zmiany te powinny być powtarzane z dolnych stronach arkusza;
 • Obszar, który został pozostawiony w środku placu i był szczyt najpierw wyciągnąć góry;
 • blank „żaba” jest wykonany.

Tworząc tak zwane, ponieważ opiera się ona na to prosty rysunek – papier skoki żaby.

Istnieje kilka ważnych formularzy niezbędnych dla początkujących. Nie daj się czas na naukę modułową dodekaedron, ale elementy, takie jak „ptak” ( „Żuraw”) lub „pancake” master proste. Inne podstawowe formy origami dokonał na podstawie powyższych.