655 Shares 7693 views

kolor stolca

kał koloru zdrowych dorosłych brązowy. Wynika to z obecności ludzkich odchodów stercobilin. Jest to jeden z końcowych produktów przemiany materii pigmentów.


Kolor kału wpływa na naturę władzy, jak również odbiór poszczególnych leków. Zabarwienie kału w niektórych stanach patologicznych, ma szczególną wartość diagnostyczną.

Tak więc, gdy wypełnianie (zatykanie) żółciowych kolor stolca oddechowych się szarawy biały, gliny (aholichny). Choroba ta może być wywołane w obecności kamienia lub rozwoju nowotworu, powodując całkowite ściskanie. Ponadto, taka charakterystyczny kolor kału w ostrych zaburzeń funkcji wątroby, co prowadzi do zakłóceń alokacji bilirubiny.

Kiedy pojawia się krwawienie dolną prostą lub okrężnicy, a także hemoroidów kału się na czerwono. Często w takich przypadkach, charakteryzuje krwawe odchody zanieczyszczeń.

Czarny kolor kału, w połączeniu z ciekłej konsystencji cieczy lub pasty wyświetlane na tle krwawienia z górnego odcinka przewodu pokarmowego. Może to wynikać z tworzenia się kwasu solnego i hematyny.

Wraz z rozwojem cholery stolcu pojawia się jako „congee”, w tyfus – w postaci zupy grochowej.

Zielony stolcu często odnosi się do rozmaitych chorób żołądkowo-jelitowych. wypróżnienia często mają kolor w patologiach w małej jelit, dysbioza, jak również długotrwałe leczenie leki antybiotyczne. Oprócz zmian koloru, zapachu i kałem. Staje się to bardzo nieprzyjemne i zgniły. Zielone zabarwienie ze względu na wysoką zawartość martwych leukocytów gromadzą się w jelitach na tle stanu zapalnego.

Dysbakterioza powodować zakłócenia w normalnym trawienia pożywienia, co z kolei powoduje, że proces fermentacji lub gnicia i powstawanie substancji, które wpływają na barwę wypróżnienia. Ponadto kolor zielony stolca charakteryzuje rozwoju szeregu infekcji jelitowych, w tym czerwonki. Wraz z tym, pacjenci mają typowe objawy takich chorób: gorączka, wymioty, bóle brzucha o różnym natężeniu, osłabienie, nudności.

Inną przyczyną barwienia fotel na zielono jest opracowanie krwawienia w różnych częściach jelita lub żołądka. Może to być spowodowane na raka lub powikłań choroby wrzodowej. W takich przypadkach plamy kału związane z utleniania żelaza, które są częścią erytrocytów.

Częstą przyczyną zielonej kału choroby krwi i wątroby. Na tle stanu patologicznego jest aktywnym rozpad erytrocytów, stężenie bilirubiny powstaje w dużych ilościach hemoglobiny. Pigment wejściu do jelita, kał można nadawać zieloną lub ciemną barwę.

Podczas malowania w kale nietypowej dla normalnego, zdrowego stanu cieniu trzeba zobaczyć się ze specjalistą. Powinien on przechodzić obowiązkowe badania, w tym badania laboratoryjne.

Jak wspomniano powyżej, kolor kału ma szczególną wartość diagnostyczną w różnych stanach człowieka. Należy zauważyć, że kolor kału w czasie ciąży wskazuje na jakość czynności wątroby. To właśnie w tym okresie, doświadczenia ciała zwiększyła obciążenia. Farbowanie, zapachu i konsystencji wypróżnień może ulec zmianie w okresie prenatalnym. Często łączy się z odbioru kompleksy multiwitaminowe, które zazwyczaj zawierają żelazo. Jednak przez cały okres ciąży jest konieczna analiza kontroli państwa. Dotyczy to nie tylko z kałem, lecz także krew i mocz.