436 Shares 973 views

13 lat ślubu

Symbolem 13-lecia małżeństwa jest ślub koronkowy. Dzięki tej nazwie nasi przodkowie chcieli uratować rodzinę z nieziemskiego, demonicznego numeru "13". Przecież te koronki tkają, nici nawzajem splątają się w specjalny sposób, tak że nie mogą być rozdarte i nieskrwawe. Więc los ludzi, którzy żyli do 13 lat małżeństwa, są ściśle połączone, przeplatane przez resztę życia.


Aby uzyskać piękny wzór w koronce, musisz uważnie podejść do jego dziania. Tak więc ze stosunkami małżeńskimi. Jeśli małżonkowie starannie i starannie wyplatają "koronkę" swojej miłości przez całe życie, wzór ich przeznaczenia będzie piękny i trwały, jak stara koronka.

Istnieje przekonanie, że liczby wpływają na losy ludzkie, dlatego od niepamiętnych czasów istniały między wszystkimi ludami amulety, w tym w imiennych rocznicach ślubu i innych świętach. W trzynastą rocznicę ślubu powiedzieli, że sprawdza małżonków o siłę i chroni ich przed demonami, którzy spierają się z mężem i żoną, mylą myśli, uczucia i czyny. Gdyby para dokładnie przekroczyła próg trzynastego roku życia razem, łatwiej im było chodzić obok siebie przez wiele lat.

Jako znak twierdzy więzi małżeńskich, w dawnych czasach, mąż i żona w dniu 13 ślubu zasadzili brzoskwinie w pobliżu domu i zawiązali ją wstążką koronkową. Wokół chaty powstała aura ochronna, która chroniła członków rodziny przed złymi duchami. Dzisiaj drzewo brzozowe można wybrać w lesie i wiązać z koronką, przez co rodzina jest chroniona przez dobre humory przez długi czas.

W trzynastą rocznicę ślubu weszły do domu domy z osiki i dębu. Produkty z tego drewna miały również siłę ochronną, a poza tym miały charakter użyteczny – były one używane w artykułach gospodarstwa domowego. Dzieci dorastające w rodzinie otrzymały dziś prezenty z dębu, osiki. W chwili obecnej można kupić do domu dowolny mebel lub meble z tych ras, tak że, podobnie jak w dawnych czasach, czyszczono nasze domy demonów i innych wyzwań.

Małżonkowie, przyjmując gratulacje z okazji 13 rocznicy ślubu, nosili strój z koronką. A teraz rzeczy z koronką są uważane za ekskluzywne i dają każdą, nawet męską, wyrafinowanie odzieży i elegancję.

Na ozdobnym stole trzeba umieścić naleśniki, cienkie jak koronka. W kręgu krewnych, krewnych i znajomych ma ślub z koronek.

Tego dnia, na brownie żyjące w domu, przygotowano prezent – koronkową chusteczkę, aby nadal chronić rodzinne szczęście. Umieścili go na piecu, gdzie, zgodnie z legendą, ten patron kominek lubi siedzieć. Dzisiaj, przy braku pieców, taka chusteczka może być umieszczona w pobliżu baterii lub innego ciepłego miejsca w domu.

Od 13 lat wesela są zazwyczaj podawane w pamięci czegoś, co przypomina imię rocznicy. Na przykład rzeczy z wykończeniem koronek: tiul, serwetki, obrusy, pościel. Oryginalnym prezentem będzie starodawna koronka, otoczona piękną ramką. Możesz przedstawić "lacy young" wszelkie dzianiny lub ciepłe rzeczy: dywan, narzuta, kratę, poduszki z pięknymi dzianinami lub tkanymi poduszkami . Małżonkowie obchodzący 13 rocznicę ślubu będą zadowoleni z pożaru elektrycznego, lampy, lampy podłogowej, lampy, pary świeczników projektantów. Najważniejsze, że Twój prezent podkreśla ciepłą atmosferę rodziny, która oznacza trzynastą rocznicę ślubu.

Dla żony, miłą niespodzianką będzie szlafrok lub bielizna z koronką, przedstawiona przez męża, a żona będzie zdziwiona prezentem kochanym przywiązanym przez żonę.

Rocznica ślubu 13 lat nazywana jest również lilią w dolinie, aby uczcić dotykanie delikatnych kwiatów, uosabiając miłość, którą małżonkowie uratowali i doprowadzili do tej daty. Jeśli uroczystość przypada na wiosnę, mąż prezentuje na pół delikatny bukiet lilii w dolinie.