815 Shares 1668 views

Ból twarzy

Nerwoból jest stanem, w którym występuje strata nerw obwodowy (nerw). Choroba ta charakteryzuje się ekspresją atakami bólu bez naruszania funkcji motorycznych oraz utraty czułości.

Neuralgia nerwu twarzowego charakteryzuje się występowaniem podrażnienia, jednostronnej intensywnego fotografowania typu ból w jego unerwienia. Często ból przy dotykaniu skóry brwi, ust, nosa. Neuralgia nerwu twarzowego występuje częściej u kobiet. Ponadto, jak pokazuje praktyka, choroba jest często obserwowane u pacjentów w wieku powyżej 40 lat.

Funkcja trójdzielnego (nerwu twarzowego) wchodzi za zadanie zapewnić czułość twarzy. Znajduje się po obu stronach, posiada trzy oddziały. Pierwszy oddział jest odpowiedzialny za wrażliwość skóry na czole, górnej powieki i oka. Drugi oddział jest odpowiedzialny za wrażliwość nozdrzy, policzków, dziąseł, górne powieki górnej wardze. Trzecia gałąź funkcji obejmują zapewnienie wrażliwość niektórych z mięśni żucia, dziąseł, szczęki i usta.

Typowo, neuralgii nerwu twarzowego wyrażone w ściśnięciu wywołane przez zaciśnięcie jej żył lub tętnic tylnego dołu czaszki. Zaciskowa może wystąpić ze względu na pętli krążenia, które odnosi się do zaburzeń naczyniowych. Jako inny specjalistów przyczyny zwane oddziały kompresji nerwu trójdzielnego poprzez przepuszczenie ich przez kanał kostny u podstawy czaszki. Kanały ograniczenie może być wrodzona lub występować z uwagi na występowanie przewlekłego zapalenia w przylegających strefach. W rzadkich przypadkach, sprężania z powodu nowotworu w strefie mostomozzhechkovogo.

Nerwoból nerwu twarzowego. objawy

Na ogół choroba nie ujawnia się dlatego spontanicznie. W niektórych przypadkach, neuralgii nerwu twarzowego występuje po zabiegu dentystycznego, urazy i inne czynniki. Choroba charakteryzuje się bolesnymi atakami bardzo silny ból. ból lokalizacja pojawia się w obszarze unerwienia gałęzi. podrażnienie bolesne może trwać kilka sekund lub minut. Przestają tak nagle. W przerwach między napadami bólu nie są przestrzegane. Zazwyczaj, choroba towarzyszą autonomiczne niektórych objawów. Należą zaczerwienienie twarzy, zwiększone łzawienie i ślinotok. Ponadto obserwowana redukcja charakter odruchu mięśnia naśladować i żucia.

Nasilenie ataków sprawia, że pacjenci podejmują wyjątkowe postawy w celu łagodzenia bólu, trudności z oddychaniem lub, wręcz przeciwnie, wstrzymaj oddech.

Ból może być sprzątana, palenie, lub kłujący. W niektórych przypadkach, drgawki występują jeden po drugim w odstępie kilku minut.

Nerwoból nerwu twarzowego. leczenie

Należy zauważyć, że pozbycie się choroby nie występuje we wszystkich przypadkach. Jednakże, z wykorzystaniem nowoczesnych metod i środków napadów bólu, który towarzyszy można znacznie złagodzone.

Przede wszystkim pacjent jest przepisywany jest przeciwdrgawkowe. Terapia polega na wykorzystaniu fenytoina, karbamazepina. Dawka leku dobiera się indywidualnie przez lekarza. Działanie przeciwdrgawkowe amplifikację uzyskuje się przeciwhistaminowymi. Ponadto, leczenie polega na stosowaniu leków rozszerzających naczynia i przeciwskurczowe. Jest to bardzo skuteczne w nerwoból korekcyjnej (prądy diadynamicznych ionogalvanizatsiya z amidopirinom, prokaina, itp). W celu poprawienia trofizm stosować witaminy z grupy B oraz witamin.

Jeśli bez wpływu na złożonych efektów farmakologicznych przepisanych operacji. W wielu przypadkach terapia polega mikrochirurgiczny dekompresję gałęzi nerwowych.