103 Shares 8313 views

Rozszerzone źrenice – Powinienem się martwić?

rozszerzone źrenice – dość powszechne zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Jest możliwe, że uczniowie w określonym terminie, mogą różnić się od siebie. Jeśli oprócz tego nie ma żadnych niepokojących objawów, nic się martwić.


Wrodzone lub nabyte objaw – rozszerzone źrenice u dziecka – nie powodować problemy z ostrością wzroku. Jednak bardziej przekonujący jest lepiej zwrócić się do okulisty.

Najczęstszą przyczyną rozszerzenie źrenicy u dorosłych, jest stosowanie kropli do oczu. Takie zmiany mają żadnych negatywnych konsekwencji.

Istnieją jeszcze inne powody, które powodują rozszerzenie źrenic :

  1. Tętniak aorty.
  2. Krwawienie wewnątrzczaszkowe sprowokowany przez uraz.
  3. Rozwój guzów mózgu.
  4. Różnica ciśnienia na oczy (dla jednego – więcej, z drugiej – mniej). Powodem tego, co do zasady, jest jaskra.
  5. zakażenia wywołane przez membranę opon mózgowych i zapalenie mózgu.
  6. Stałe i długotrwałe bóle głowy.
  7. Rozwój guzów do węzłów chłonnych znajdujących się w górnej części klatki piersiowej.
  8. Leki (atropina, skopolamina, homatropinę i adrenaliny).
  9. Należy pamiętać, że jednym z głównych czynników wpływających na wielkość źrenic, jest potężnym wydzielanie adrenaliny do krwi. W ogóle, rozszerzone źrenice – miarą stanu wewnętrznego człowieka. To z tego powodu, że w trakcie operacji lekarze stale monitorować stan pacjenta uczniów do terminowego zdiagnozować zmiany. Gdy pacjent otrzymuje znieczulenie światła, jego uczniowie zakontraktowane. Jeśli głębokiej narkozie, źrenice rozszerzają się.
  10. Najprawdopodobniej znanym czynnikiem powodującym „duże uczniów”, jest stosowanie leków, alkoholu lub narkotyków halucynogennych. Pamiętaj, że nawet jeśli dana osoba nadal odmawia brania narkotyków, uczniowie nie nabywają swój dawny kształt i pozostają na zawsze rozszerzony.

Oprócz stanów chorobowych, istnieją naturalne przyczyny uczniów rozszerzeń. Dzieje się tak, gdy zmienisz oświetlenie. W ciemności źrenica rozszerza. Jeśli średnica wynosi około 35 mm, w stanie spoczynku, co zwiększa jego wielkości o połowę w wyniku reakcji w ciemności lub pół-ciemność. Różnych epok ludzkiej źrenicy reaguje inaczej. Młodzi ludzie są bardziej przystosowane do ciemności. W dorosłym życiu, rozmiar ikon jest ograniczona.

Jest to choroba, kiedy rozszerzone źrenice – zjawisko trwałe i stabilne. Jest to spowodowane spadkiem zdolności nerwu wzrokowego do reagowania na zmiany w oświetleniu. Zazwyczaj pacjenci z chorobą, w normalnych warunkach oświetleniowych zostały rozszerzone źrenice. Gdy jasność światła wzrasta, oczy mogą zacząć boleć. Ponadto, problemy pojawiają się, gdy nie ma światła w ogóle. Tacy pacjenci muszą być bardzo ostrożni podczas ruchu w nocy. Nie widzą obiektów w pełni nocy. Jest to szczególnie niebezpieczne dla kierowców.

Ciało ludzkie ulega zmianie pod wpływem czynników psychologicznych. Oczy – nie jest wyjątkiem w tym przypadku. Kiedy student, na przykład, przeżywa silny stres w wyniku badania, zbliżające się prace kontrolne lub nieuczonymi lekcje, źrenice rozszerzają się. Ponadto, rozszerzenie źrenicy obserwowano reakcję na ból bocznej fizycznej (nagłego ostrego bólu).

Kiedy stan emocjonalny osoby smutna, sfrustrowany, uczniowie, a wręcz przeciwnie, zmniejszyła się. Oznacza to, że emocje związane z melancholijnym nastroju, powodując zmniejszenie ich rozmiarów. Ostry rozrywające – ekspansji.

W każdym razie, jeśli nie zna przyczyny swojego stanu, słuszne byłoby skonsultować się ze specjalistą.