281 Shares 4259 views

Wstrząs: leczenie, opis i diagnoza

Wiele osób błędnie uważa, że mózg – jest to najbardziej chronione narządów w organizmie człowieka. Wydawałoby się, że jest bezpiecznie pokryte czaszki i kilka pocisków w głowie. Mimo to myje specjalny płyn, który pomaga absorbować wstrząsy. Niemniej jednak dość łatwo dostać wstrząsu mózgu! Leczenie odbywa się w tym samym czasie nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać. W medycynie, wszystkie urazy głowy są podzielone na otwarte i zamknięte. Pierwszy wariant charakteryzuje uszkodzenia tkanek miękkich i kości. Druga kategoria jest uważana za mniej niebezpieczne, ale nie mniej nieprzyjemne. Zamknięte urazy mogą być podzielone dodatkowo na kilka odmian: stłuczenie, kompresja i udarowych. Leczenie będzie zależeć od rodzaju pacjentów poszkodowanych. Nawiasem mówiąc, według lekarzy, powinno Wstrząs na liście w pierwszej kolejności. Ponadto, u kobiet jest bardziej powszechne niż u mężczyzn.

możliwe przyczyny

Jeśli spadnie i uderzyć głową, boli ją lub po prostu wykonał nagły ruch, wynik może być wstrząs. Leczenie jest w dużej mierze zależy od jego kontuzji. Według statystyk, najczęściej jest to spowodowane przez wypadki samochodowe, walki, sport i wypadków przy pracy.

opis

Co się dzieje w tej chwili w naszych głowach? Na to pytanie, współczesna medycyna jest trudno odpowiedzieć. Badania uszkodzony mózg za pomocą tomografii komputerowej nie daje żadnych wyników. Dlatego historia choroby „wstrząs” jest napisany głównie ze słowami pacjenta. Większość lekarzy stosować z teorią, według której wiele warstw tkanki mózgowej rugowane, co prowadzi do pogorszenia żywności i w konsekwencji do Niezgody komunikację pomiędzy ośrodkami mózgu. Ponadto, istnieją przypadki pęknięcia naczyń krwionośnych. Głównym problemem, który może pojawić się w wyniku wstrząsu mózgu – jest krwawienie wewnątrzczaszkowe. Krew ściska struktury mózgu i zapobiega ich normalnie.

diagnostyka

Skąd wiesz, że masz oczy mężczyzny był wstrząs? Leczenie, oczywiście, można rozpocząć dopiero po podjęciu właściwej diagnozy. Co do zasady, ofiara na kilka minut mdleje. Im dłużej przebywał nieprzytomny, tym bardziej poważne szkody. Po osoba przychodzi do swoich zmysłów, nie był możliwy natychmiast przypomnieć sobie, co się stało i gdzie jest. „Dzwonek alarmowy” jest utrata pamięci: może całkowicie zapomnieć o wszystkich najnowszych wydarzeniach.

Wkrótce zaczyna odczuwać chory otwiera wymioty. Ilustracyjne są takie objawy, jak bladość, duszność, przyspieszony puls. Źrenice może być rozszerzony lub, alternatywnie, w punktach zwężone. Wynika to z faktu, że większość urazów głowy naruszają dróg nerwowych, które są odpowiedzialne za działanie oczu. Dlatego uczniowie dotknięte zazwyczaj nie reagują na światło. Aby to sprawdzić, można świecić latarką twarz, a nawet telefon komórkowy.

pierwsza pomoc

konieczne jest zapewnienie natychmiast gdy wstrząs, przed przybyciem „ER”. Co można zrobić osobiście? Umieścić osobę na łóżku. Podnieś głowę i nałożyć zimny kompres. Dając wodę do ofiary i więcej alkoholu jest surowo zabronione! Maksymalna – słodka herbata.

leczenie

Ofiara kładzie się do łóżka. Na tej zasadzie cały zabieg. Zazwyczaj głównym rehabilitacja odbywa się przez 1-2 dni. Jeżeli pacjent wymaga hospitalizacji, okres odzyskiwania może trwać do pięciu lub nawet siedem dni. Przebieg leczenia zależy od lekarza prowadzącego. Jeśli po tym okresie pacjent nie obserwuje komplikacji, to są odprowadzane do leczenia ambulatoryjnego, który średnio trwa około dwóch tygodni.