259 Shares 6567 views

Co zrobić, jeśli ból ucha u dzieci? Mama pilne działania

Nie wszyscy rodzice od razu zrozumieć, co się dzieje, gdy ból ucha u dzieci. Objawy tej choroby nie różni się od zwykłej grypy lub ostrej niewydolności oddechowej. Jeśli okruchy dość mała i nie potrafił wyjaśnić, co się stało z nim, aby zrozumieć, że jest zaniepokojony uszach, jest to dość trudne. Co zrobić, jeśli ból ucha u dzieci? Zacznijmy od tego, że dowiedzieć się, co zapalenie ucha środkowego.


Zapalenie ucha środkowego (zapalenie ucha) lub występuje jako powikłanie po przejściu na zimno, grypa, SARS. Inną przyczyną tej choroby mogą być wykończone zimno leczyć, lub raczej jego przewlekłe. Oczywiście, to nie wszystkie powody nazwaliśmy najczęściej. Według statystyk, ponad 80% z dzieci, których wiek wynosi nie więcej niż 3 lata, cierpi na zapalenie ucha co najmniej raz. Co zrobić, jeśli ból ucha u dzieci? Z pewnością to kwestia co najmniej raz matka interesuje.

Jak rozpoznać zapalenie ucha środkowego u dziecka? Aby to zrobić, trzeba znać podstawowe objawy choroby. Co do zasady, zapalenie ucha zaczyna niespodziewanie. Dziecko budzi się w nocy ostry ból w uchu. Nie zdając sobie sprawy, co się stało, on płacze i kapryśna, a nie w odpowiedzi na prośby rodziców. Zatihnuv przez chwilę, znowu zaczyna płakać. Temperatura może być bardzo wysoka i wynosi 40 ° C. Dotykając ucha na dole, przez reakcję okruchy, zdasz sobie sprawę, że dziecko ma ból ucha. Znacznie ciśnienie nie jest to konieczne, tak aby nie spowodować, że dziecko więcej cierpienia. Dziecko, które już umie dobrze mówić będzie prawdopodobnie w stanie wyjaśnić, na czym polega problem i gdzie boli.

Działania priorytetowe matki odnosi pilną wizytę u lekarza laryngologa, który wyznaczy wykwalifikowanego leczenia. W przypadku, gdy natychmiastowy dostęp do lekarza, nie jest możliwe, aby ułatwić stan dziecka pomogą leki przeciwbólowe i gorący kompres na uchu. W żadnym wypadku nie samoleczenia, nadzoru specjalistycznego niezbędne dla każdego ucha środkowego grawitacji. Najczęściej otolaryngologa powołuje antybiotyków przez 5-10 dni, specjalne ucha i zwężający naczynia krople i leki przeciwhistaminowe charakteru. Zwykle ból ucha miały miejsce niezwłocznie po rozpoczęciu leczenia.

Kompleksowe leczenie kwalifikowana – klucz do pomyślnego odzyskania. Tylko profesjonalny, by właściwie ocenić sytuację i podjąć właściwą decyzję, co robić. Jeśli ból ucha u dzieci, nie możemy polegać tylko na swoim doświadczeniu, w jaki sposób może on być bogaty. Lepszym rozwiązaniem byłoby terminowe zapobiegania zapaleniu ucha środkowego.

Środki zapobiegawcze obejmują natychmiastowego leczenia któregokolwiek wirusowych i przeziębień wpływających regionu „ucha, nosa i gardła.” Przy częstym i ARI ARI należy zasięgnąć porady pediatry, który powie ci, jak uniknąć powikłań, takich jak zapalenie ucha środkowego.

Jeśli twoje dziecko cierpi zapalenie ucha środkowego, nie zapomnij o tak ważnym momencie gdy zapobieganiu przedostawania się wody do kanału słuchowego. W tej procedurze czasie niezbędnym ucho kąpielowy zatykania wełny zanurzano w roztworze oleju (na przykład, ciekła parafina, albo konwencjonalnego słonecznika). Odzież nadaje się do pogody, również odnosi się do zapobiegania zapaleniu ucha środkowego. W wietrzne uszach pogodowych dziecko musi być pokryta czapkę.

Na tej rady i wskazówki do końca, teraz wiesz dokładnie, co zrobić, jeśli ból ucha u dzieci.