408 Shares 2657 views

Metalurgia – to … Przedsiębiorstwa Gałęzie metalurgii i ich rozmieszczenie

Historia ludzkości ma ponad tysiąc lat. Przez cały okres istnienia naszej rasy oznaczone stały postęp technologiczny, ważną rolę, jaką odegrała zdolność ludzkiego kontaktu z metalem, aby stworzyć i wyprodukować. Jest zatem logiczne, że w przemyśle stalowym – to jest coś, bez czego nie da się wyobrazić sobie nasze życie, normalne wykonywanie obowiązków w pracy i wiele innych.


definicja

Przede wszystkim konieczne jest, aby radzić sobie ze sposobu w kategoriach naukowych, z technicznego punktu widzenia, nazywamy współczesną sferę produkcji.

W ten sposób, metalowa – jest dziedziną nauki, techniki, która obejmuje proces otrzymywania różnych metali z rudy lub innego materiału, jak wszystkie procesy mające związek z transformacji skład chemiczny, właściwości i strukturę tych stopów.

struktura

Do tej pory, metalurgia – to potężny przemysł. Ponadto, to jest – szerokie pojęcie, które obejmuje:

 • Bezpośredni produkcja metali.
 • Obróbka wyrobów metalowych, zarówno na ciepło i zimno.
 • Spawanie.
 • Stosowanie różnych powłok metalowych.
 • Gałąź nauki – Materiały. Kierunek ten znajduje się w teoretycznym badania procesów fizykochemicznych skupia się na zachowanie poznawcze metali, stopów i związków międzymetalicznych.

gatunek

Na świecie istnieją dwie główne gałęzie przemysłu – żelaznych i nieżelaznych. To stopniowanie opracowała historycznie.

Metalurgii Żelaza przetwarza żelazo i wszystkie stopy, w których jest obecna. Ponadto, przemysł obejmuje ekstrakcję z ziemi, a następnie opatrunek z metali zawierających żelazo , stal i żelaza odlewni walcowania kęsów, produkcji żelazostopów.

W przypadku metali nieżelaznych jest dalej pracować rudę metalu, oprócz żelaza. Nawiasem mówiąc, metali nieżelaznych jest konwencjonalnie podzielone na dwie główne grupy:

– ciężki (nikiel, cyna, ołów, miedź).

– lekkie (tytan, magnez, aluminium).

Rozwiązania naukowe

Nie ma wątpliwości, że przemysł stalowy – jest działalnością, która wymaga innowacji. W związku z tym w wielu krajach świata są aktywnie zaangażowani w prace badawcze, których celem jest poznanie i praktyczne zastosowanie rozmaitych mikroorganizmów, które mogłyby przyczynić się do rozwiązania, na przykład palenie pytanie, jak oczyszczanie ścieków, są niezbędnym składnikiem produkcji stali. Ponadto, już jako rzeczywistości procesy biologiczne, takie jak utlenianie, osadzanie, adsorpcję, i innych.

Oddzielenie procesu

zakłady metalurgiczne mogą być arbitralnie klasyfikuje się na dwie główne grupy:

– Pirometalurgii których procesy zachodzą w bardzo wysokiej temperaturze (topnienia, prażenia);

– hydrometalurgii, który składa się z ekstrakcji metali z rud z wodą lub innymi roztworami wodnymi z zastosowaniem środków chemicznych.

Wybór zasada miejsce budowy zakładu metalurgicznego

W celu zrozumienia podstawie jakich ustaleń decyzji w sprawie budowy przedsiębiorstwa w określonym miejscu, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę główne czynniki umieszczenie metalurgii.

W szczególności, jeśli pytanie dotyczy metalurgii fabryki dyslokacji nieżelaznych, nie dochodzą do głosu, takie kryteria jak:

 • Dostępność zasobów energetycznych. Produkcji związane z obróbką metali nieżelaznych, wymaga bardzo dużo energii elektrycznej. Dlatego też przedsiębiorstwa te wznoszone jak najbardziej zbliżone do elektrowni wodnych.
 • Wymagana ilość surowców. Oczywiście, im bliżej są złoża rudy, więc co za tym idzie, lepsze.
 • czynnik środowiskowy. Niestety, postsowieckim kraju nie mogą być zaklasyfikowane do kategorii gdzie Przedsiębiorstwa metalurgii są bezpieczne dla środowiska.

Zatem umieszczenie metalu – złożony problem, który należy poświęcić najwięcej uwagi, biorąc pod uwagę wszelkie wymagania i niuansów.

Aby osiągnąć najbardziej szczegółowy obraz opisać obróbki metali jest ważne, aby zwrócić uwagę na kluczowe obszary produkcji.

huta składają się z szeregu tzw wartość dodaną. Wśród nich: wielkopiecowego, produkcji stali, toczenia. Rozważmy każdy z nich w sposób bardziej szczegółowy.

wielkich pieców

W tej wersji etap prowadzi się bezpośrednio z rudy żelaza. Ma to miejsce w piecu w temperaturze powyżej 1000 stopni Celsjusza. Zatem istnieje surówki. Jego właściwości zależą od przebiegu wytopu. Poprzez regulację rudy topnienia można uzyskać w końcu jednego z dwóch rodzajów żelazo świń (dalej używany do produkcji stali), a z odlewania (z żeliwa kęsów).

produkcja stali

Łączenie węgla i żelaza, z ewentualnie różnymi pierwiastków stopowych, na skutek czego uzyskuje się stal. Jego metody wytapiania wystarczającej ilości. Zwracamy uwagę, w szczególności tlenu konwertera i elektrycznego wytopu, które są najbardziej nowoczesne i bardzo wydajne.

Charakteryzuje się on topnienia Konverternaya krótkotrwałość a tym samym uzyskując końcowy skład chemiczny stali pożądane. Podstawą procesu wdmuchiwania do ciekłego metalu z tlenem przez dyszę, przy czym żelazo utlenia się i przekształca się w stali.

Łuku – najbardziej skuteczne. To właśnie dzięki zastosowaniu pieców łukowych może pachniał najwyższej jakości stali stopowych. W takich urządzeń grzewczych załadowany metalu w nich jest bardzo szybki, a to jest możliwe, aby dodać wymaganą ilość pierwiastków stopowych. Ponadto, stal otrzymana tym sposobem ma niską zawartość wtrąceń niemetalicznych, siarki i fosforu.

stopowym

Proces ten polega na zmianie składu stali przez wprowadzenie go w obliczonych stężeń elementów pomocniczych do dalszego nadając mu określone własności. Pośród najczęściej używanych składników stopowych pojawiają: mangan, tytan, kobalt, wolfram, glin.

wynajem

Wiele fabryk i stal Składa się z ciągu warsztatów grupowych rolka. Wytwarzają one zarówno półprodukty i gotowe są już w pełni. Istotą procesu jest to, aby przejść metalu w szczelinie pomiędzy przeciwbieżnymi walcami tocznego młyna. Ponadto, Najważniejsze jest to, że odległość pomiędzy rolkami powinna być mniejsza niż grubość obrabianego pominięte. W ten sposób metal jest wciągany do światła, jest przenoszony i ostatecznie odkształca się do wcześniej ustalonych parametrów.

Po każdym przejściu szczelina między walcami jest mniejsza. Ważnym punktem – często metal jest wystarczająco zimno sferoidalnego. I dlatego w leczeniu jego podgrzana do wymaganej temperatury.

Zużycia materiałów wtórnych

W obecnych warunkach rynkowych, konsument recyklingu metali żelaznych i nieżelaznych stale się rozwija. Wynika to głównie ze względu na fakt, że zasoby rud, niestety, nie są odnawialne. Każdego roku ich produkcja znacznie zmniejsza rezerwy. Biorąc pod uwagę fakt, że popyt na stal w inżynierii, budownictwa, lotnictwa, przemysłu stoczniowego i innych sektorów gospodarki systematycznie rośnie, co wydaje się rozsądne, aby opracować rozwiązanie przetwarzanie spełniła swoją żywotność części i produktów.

Jest to na pewno powiedzieć, że rozwój przemysłu stalowego w pewnym stopniu tłumaczyć dodatniej dynamiki w segmencie przemysłu – wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu. Jednocześnie zajmuje się przetwarzaniem złomu oraz dużych i małych firm.

Globalne trendy rozwoju metalurgii

W ostatnich latach nastąpił wyraźny wzrost wolumenu uwalniania metalu, stali i żeliwa. Jest to w dużej mierze wytłumaczyć ekspansji niniejszego Chinach, która stała się jednym z wiodących graczy na rynku planetarną produkcji hutniczej.

Czynniki różnych metali dozwolony Chiny wygrać sobie prawie 60% rynku światowego. Reszta z dziesięciu największych producentów są następujące: Japonia (8%), Indie i Stany Zjednoczone (6%), Rosja i Korea Południowa (5%), Niemczech (3%), Turcja, Tajwan, Brazylia (2%).

Jeśli weźmiemy pod uwagę osobno w 2015 roku, wtedy istnieje tendencja zmniejszania aktywności producentów wyrobów metalowych. Ponadto, największy spadek odnotowano w Ukrainie, gdzie odnotowano wynik, czyli 29,8% niższa niż przed rokiem.

Nowe technologie w hutnictwie

Podobnie jak w każdej innej branży, przemysł stalowy jest nie do pomyślenia bez rozwoju i wdrażania innowacji w praktyce.

Zatem pracownicy Państwowego Uniwersytetu Niżny Nowogród opracowali i zaczął realizować w praktyce nowe odporne na zużycie nanostrukturalnych węgliki, które są oparte na węglika wolframu. Głównym kierunkiem stosowania innowacji – produkcję nowoczesnych narzędzi obróbki metali.

Ponadto, Rosja został zmodernizowany ruszt bęben ze specjalną dyszą kulowym, aby utworzyć nową technologię przetwarzania ciekły żużel. To wydarzenie zostało dokonane na podstawie zlecenia Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki. Takie posunięcie jest w pełni uzasadniona się, gdyż powoduje to w rezultacie przekroczyła wszelkie oczekiwania.

Największych przedsiębiorstw hutnictwa świata

Oceny międzynarodowe twierdzą, że czołowi producenci metali na świecie są:

 • Arcelor Mittal – spółka z siedzibą w Luksemburgu. Jego udział wynosi 10% całkowitej światowej produkcji stali. W Rosji firma posiada kopalnie Berezovskaya, Pervomayskaya Anzherskaya i „Severstal-grupy”.
 • Hebei Stal i żelazo – gigant z Chin. Jest w pełni własnością państwa. Oprócz produkcji, firma zajmuje się wydobywaniem surowców, transportu i prowadzenie prac badawczych. W zakładach spółki są wykorzystywane tylko rozwój nowych i najbardziej nowoczesnych linii produkcyjnych, które pozwoliły Chińczycy nauczyć się produkować ultra-cienkiej blachy stalowej i ultra-cienkiej blachy walcowanej na zimno.
 • Nippon Steel – przedstawiciel Japonii. zarząd spółki, która rozpoczęła swoją działalność w 1957 roku, ma na celu łączyć z innym podmiotem, o którym mowa w Sumitomo Metal Industries. Zdaniem ekspertów, taka fuzja byłaby szybko wychodzić do Japończyków na pierwszym miejscu na świecie, wyprzedzając wszystkich swoich konkurentów.