761 Shares 9099 views

łóżko bezlitosny: to oznacza, że jest to popularne wyrażenie?

Bezlitosny łóżko – wyrażenie, które można znaleźć w niezliczonych dzieł literackich. Oczywiście, doustna dzienna komunikacja ten idiom jest stosowany rzadko. Ale tu jest sens i historię jej występowania są dość interesujące.


Co jest łóżko bezlitosny? Aby dowiedzieć się, trzeba odwołać się do historii starożytnej, a raczej do mitów starożytnej Grecji.

Bezlitosny łóżko – trochę historii

W tym czasie prokrust została uznana za jedną z najbardziej znanych złodziei Grecji. Brutalność jego zbrodni dosłownie zdumiony. Nawiasem mówiąc, w pracach różnych historyków i historyków sztuki, postać ta jest określana przez różne nazwy. Historia jest on znany jako Adamaszek i jak Polipemnon. Ta sama nazwa prokrust jest tłumaczony z języka greckiego oznacza „rozciągnąć”.

Ten rabuś mieszka w Attyce i ludzi polowanie na drodze między Atenami i Megara. Aby rozpocząć prokrust oszustwo zwabił samotnych podróżnych w ich domu. Oto on zaproponował im obfite kolacje i ciepłe łóżko.

Ale zamiast obiecanego był oddanie swojego gościa na łóżku. Dalsze jego zbrodnia zależała od ofiary. Jeśli jego łupem stał mały człowiek, którego łóżko było zbyt wysokie, a następnie związali go, a następnie pokonać ogromny młot, zrywając z kości i stawów rozciąganie dopóki wzrost ludzki nie zacząć komponować się z wielkością złoża.

Dzięki wysokiej ludzie, dla których łóżko bezlitosny był zbyt mały, łotrzyk traktowane zupełnie inaczej. Odciął wszystkie części do wyspać dopóki ktoś nie pasuje na łóżku.

Prokrust zakończył swoje życie, jak i jego ofiary. Bohater z mitologii greckiej, Tezeusz położył go na łóżku i odciął mu głowę.

W rzeczywistości, starożytne greckie mity nie są całkowicie dokładne w tym zakresie. Istnieje inna legenda. Niektóre źródła podają, że w prokrust był synem Silei, który został nazwany Sinis. On również podniósł okrutny człowiek, który zaatakował ludzi w lesie, na terenie Przesmyk Koryncki.

Sinis to skręcone dwa drzewa i przywiązanie ich do ludzkiej kończyny, a następnie puścić. Tak więc, jego ofiary po prostu pęknie. Uważa się, że Sinis został zabity przez Tezeusza również, a zmarł w taki sam sposób jak zabija swoje ofiary.

Do tej pory nie wiadomo, czy syn Sinis z prokrust, czy jest to jedna i ta sama osoba. Cokolwiek to było, ale bandyta zginął z rąk Tezeusza – kosztem wszystkie źródła są jednoznaczne. Ale wyrażenie „łóżko bezlitosny” pozostało do dnia dzisiejszego

łóżko bezlitosny: wartość skrzydlatego wypowiedzi

Tak, my zorientowali się, jak nie było samo wyrażenie. Ale oto, co to znaczy? Bezlitosny łóżko – idiom z bardzo głębokimi korzeniami. Odnosi się to do pewnego rodzaju kryterium, za pomocą którego próbuje coś zrobić, aby dostosować lub przystosowania się gwałtownie.

Jest to popularne wyrażenie stosowane, gdy chcą podkreślić chęć na siłę dopasować coś pod ścisłym ograniczeniom, rezygnując jednocześnie coś naprawdę ważne i istotne.

Często jest to popularne wyrażenie stosowane w tej dziedzinie. Zatem twórcy starali się podkreślić, że dopasowanie irracjonalny charakter sztuki pod pewnym ograniczonym koncepcji jest po prostu niemożliwe. Gwałtowne próby mogłoby to prowadzić tylko do nieporozumień lub utraty pierwotnej wartości. Kreatywnych ludzi całkiem zasadnie sądzić, że jest to niemożliwe, aby dopasować lub dostosować wszystkie zjawiska nieskończonej pod pewnym uprzednio wykonanej teorii konserwatywne.

łóżko bezlitosny tylko odnosi się do tych samych granicach, ograniczenia systemu jest zbyt sztywne wzory i sztucznie wymyślonych standardy.

Oczywiście, w życiu codziennym, to wyrażenie nie powinny być stosowane zbyt często. To nie zawsze jest właściwe, a nie każdy jest w stanie zrozumieć jego prawdziwe znaczenie.