204 Shares 7986 views

Instytut Medycyny Doświadczalnej Petersburgu: opis, opinie

Jeden z najstarszych placówek medycznych i naukowych w Rosji jest Instytut Medycyny Doświadczalnej (St. Petersburg). Założona w 19 wieku, to nadal działa i poszerzyć możliwości.


Historia powstania

Historia, która doprowadziła do powstania Instytutu Badawczego Medycyny Doświadczalnej, Polska Akademia Nauk Medycznych (St. Petersburg), rozpoczęła się w 1885 roku z ukąszenia wściekłe psy. Został ranny żołnierz z organizmu, który dowodzony przez księcia A. P. Oldenburgsky. Kosztem kontuzjowanego dowódca wysłał do leczenia w laboratorium Lui Pastera, z którą książę osobiście zapoznał. W uzasadnieniu do pacjenta został przydzielony lekarz wojskowy Kruglevskogo NA, który został pouczony do – dowiedzieć się, jak przygotować szczepionkę. Wtedy po raz pierwszy pierwsze eksperymenty na królikach, które były leczone szczepień przeciwko wściekliźnie zostały przeprowadzone w Rosji. Celem eksperymentu było zbadanie mechanizmu infekcji i uzdrowienia, aby następnie rozszerzyć doświadczenie kraju.

Pierwsza stacja dla zapobiegania wściekliźnie został otwarty w sierpniu 1886 roku i znajdował się w szpitalu weterynaryjnym. Badania widma rozszerzony metody badano w celu zwalczania chorób zakaźnych patogenów zostały zbadane. Laboratorium zawierały osobiste fundusze A. P. Oldenburgskogo, ale nie były one na tyle zorganizować pełnoprawnym ośrodka badań i budynków medycznych.

Zwracając się do Aleksandra III, książę udało się uzyskać finansowania ze środków publicznych, a na początku listopada 1888 roku otwarto instytucję, jak Paris Institute Lui Pastera. Założyliśmy ją w kobiecych pielęgniarek środowiskowych. Po uzyskaniu zgody Najwyższego Księcia Oldenburg nabył działkę na wyspie Aptekarza. W grudniu 1890 roku, nowa placówka została otwarta i otrzymał nazwę – The Imperial Instytut Medycyny Doświadczalnej (St. Petersburg).

Pierwsze odcinki Instytutu Imperial

Wraz z rozwojem Instytutu tworzą główne kierunki badań i działalności medycznej nowych instytucji w Rosji. Szefowie działów stały utalentowanych lekarzy swoich czasów, miały ogromny wkład w rozwój medycyny i myśl naukowa uwielbiony kraj na całym świecie.

Nowe biura instytucji zostały zorganizowane:

 • Pod kierunkiem I. P. Pavlova wydziału fizjologii pracowała.
 • Kwestie związane chemii pod kierownictwem M. V. Nentskogo.
 • Podział ogólny bakteriologii czele S. N. Vinogradsky.
 • Anatomia patologiczna dział nadano pod kierunkiem N. V. Uskova.
 • Sifilidologii problemów występujących w dziale pod kierunkiem E. F. Shperka.
 • Zakład Epidemiologii czele Gelman K. Ya.
 • Dział szczepienie pracował pod kierunkiem Krayushkina V. A.
 • Kierownik Biblioteki Naukowej został mianowany VG Ushakov.

W całej jej historii Instytutu Medycyny Doświadczalnej (St. Petersburg) pozostał wierny swojej tradycji zapewniając kompleksową opiekę zdrowotną. Na terenie obiektu wielokrotnie rozmieszczone pola i szpitale wojskowe. Pracownicy walczył na froncie pierwszej i drugiej wojny światowej, wraz z blokada Leningrad doświadczony i świętować.

osiągnięcia

Instytut Medycyny Doświadczalnej Akademii Nauk Medycznych (St. Petersburg) na działalności podstawowej – Badania instytucji medycznej, aw tej dziedzinie zdobyły główne nagrody. Wyniki ponad stu lat historii zostały uznane na poziomie globalnym. Prace Nagrodę Nobla, siedemnaście nagród państwowych i Lenina, jedenaście nagród akademickich i osobowe zostały otrzymane. grupa naukowców wielokrotnie stał się laureaci nagrody imienia A. P. Oldenburgskogo ponad sześćdziesięciu naukowców wybranych do Związku Radzieckiego jako członek Akademii Nauk i Akademii Medycznej, a później w Rosji.

urodziła aktywne prace badawcze owoce w nowych odkryć, za te siedem pracownicy otrzymali dyplomy, było więcej niż cztery patenty i certyfikaty prawa autorskie unikalnych innowacji.

nowoczesność

Instytut Medycyny Doświadczalnej w Petersburgu na obecnym etapie jest jednym z wiodących ośrodków medycznych i naukowych Rosji. instytucja badawcza prowadzi badania na wszystkich poziomach systemów żywych od całościowego zachowania organizmu do pewnych cząsteczek. Instytut zorganizowane i działają dwanaście wydziałów, które są działania siedmiu akademików, odpowiadające członków Rosyjskiej Akademii Nauk, a stu pięćdziesięciu lekarzy z dwóch kandydatów nauk.

Instytut Medycyny Doświadczalnej (St. Petersburg) u jego podstawy otworzył kilka nowych kierunków badań. W 2014 roku założył Laboratorium patogennych wirusów, został również utworzony i aktualizowany zbiór szczepionek przeciwko wielu szczepom grypy.

Klinika instytutu

Jednym z pierwszych obszarów, które miały praktyczną wartość medyczną, w 1890 roku były dział szczepień i sifilidologii, późniejszy warunkach klinicznych. Powstawanie oddzielnej konstrukcji w Instytucie była w 1906 roku. Do kliniki wybudowany oddzielny budynek, który otworzył konieczne, w tym czasie, oddzielenie skóry i chorób syfilitycznych. W latach po rewolucji personel IEM brał czynny udział w kształtowaniu systemu opieki zdrowotnej fundamenty państwa młodych. Instytut podjął wiodącą pozycję w dziedzinie nauk medycznych ZSRR.

W czasie wojny i oblężenia Leningradu Szpitala Wojskowego został wdrożony w okolicy. IEM jest członkiem Akademii Nauk po wojnie. Własna działalność kliniczna została reaktywowana w 1981 roku. Dziś Instytut Medycyny Doświadczalnej (St. Petersburg) na podstawie działu klinicznego świadczy usługi medyczne dla mieszkańców Petersburga i wszystkich regionów Rosji, a także do pomocy udzielanej obywatelom państw obcych.

Dzięki współpracy i interakcji dwóch kierunkach – badań teoretycznych i praktycznej medycyny, opieki świadczone przez kliniki jest jednym z najbardziej skutecznych i zaawansowanych.

separacja szpital

IEM Clinic (St. Petersburg) jest wyposażona w nowoczesny sprzęt technologiczny. Działania terapeutyczne i diagnostyczne wykonywane są u pacjentów poddawanych szpitalnych lub leczenie ambulatoryjne. Przychodnia jest czynna główne działy:

 • Chirurgia.
 • Diagnostyczne i terapeutyczne sekcji, znamienny tym, że sposób prowadzi się postępowanie wewnątrznaczyniowego.
 • Kardiologia.
 • Neurologicznych.
 • Rehabilitacja.
 • Konsultacyjna-diagnostyczny.
 • Psychoterapia.
 • Resuscytacji.
 • Anestezjologia.
 • Okulistyka.
 • Laboratoryjne (klinicznych testach diagnostycznych)

W ostatnich latach, głównym tematem badań i działań medycznych IEM jest opracowanie nowych metod profilaktyki różnych chorób, doskonalenie metod diagnostyki i leczenia istniejącej choroby. Podstawą zasad medycyny teoretycznej związku z praktycznym wykorzystaniem opracowanych metod, zasad diagnostyki i leczenia koniec pacjenta.

biblioteka

Instytut Medycyny Doświadczalnej (St. Petersburg) został założony w budynkach wybudowanych przed rewolucją. Niektóre z nich przetrwały do dnia dzisiejszego. Kompleks jest najbardziej uderzające budynek mieszczący bibliotekę. Zbudowany w latach 1911 i 1913 przez architekta GI Lyutsedarskim, stało się uosobieniem rosyjskim stylu modernistycznym. Głównym objętość jest składnica książek i czytelnia przestrzeni owalu.

Park fasada budynku zaprojektowanym przez architekta Pokrowski VA, ale nie do biblioteki i do pawilonu rosyjskiego, stworzony do higienicznego Paryż Międzynarodowy wystawowego. Pod koniec elementów ekspozycji fasada budynku została ozdobiona biblioteki majoliki. Przez długi czas budynek popadł w ruinę i wymaga renowacji, niedawno została przeprowadzona. Z zespołem wejściowym przywrócony Imperial duży herb, który jest obsługiwany przez aniołów. Został odrestaurowany i innych części elewacji, dostaje drugie życie do unikatowych drewnianych drzwi z płyt z kutego żelaza.

Unikalny zbiór literaturze

IEM fundusz Biblioteka powstała w 1891 roku, jest on oparty na 500 woluminów z biblioteki osobistej Nauki Księcia AP Olderburgskogo. Kolejne akwizycje książek odbyło według instytucji profilowych i badań prowadzonych, który służył jako tworzenia unikalnej kolekcji literatury naukowej.

Sklepienia bibliotece są książki o medycynie należącego do 16-18 wieków, duży zbiór rozpraw i prac naukowych, instytucji krajowych i zagranicznych. Oprócz tych rarytasów w funduszach bibliotecznych są akty prawne związane z pracą Instytutu od pierwszych dni, korespondencji krajowych ekspertów medycznych i współpracowników.

W sali wystawowej biblioteki, można zobaczyć „Aforyzmy” Hipokratesa 1641 wydanie jego dzieł medycznych 1657 wydanie łacina teza I. P. Pavlova, napisane przez niego w 1883 roku, wydanie żywotność „Krytyce czystego rozumu” Kanta (1790) i wiele więcej.

W salach i korytarzach biblioteki starego budynku wciąż stoi mebli, który był używany przez pracowników i czytelników w ciągu życia Pavlov i wcześniejszych czasów.

Pomniki na terytorium IEM

Instytut terytorium, przez siebie, już dawno stał się zabytkowy, dzięki wydarzeń i ludzi rozwój nauk medycznych. Istnieje kilka instytucji, które skupiają się na szeregu wyróżnień od współczesnych potomków i indywidualnych naukowców, gdzie architektura budynków jest zachowane i utrzymane w dobrym stanie, a jednocześnie nadal jest oazą współczesnej nauki.

Pomniki i zabytkowych budynków IEM:

 • Popiersia Karola Darwina, Lui Pastera, D. Mendelejewa, I. Sechenov.
 • A pomnik psa. Powstała z inicjatywy I.P. Pavlova zauważa szczególne znaczenie eksperymentów, w których Psom doświadczalnych, dopuszczonych do badania szczegółowo fizjologii układu nerwowego.
 • Fontanna-poidło dla psów lub pomnik eksperymentów naukowych Pawłowa z płaskorzeźbami.
 • Muzeum-Pracownia akademika Pawłowa.
 • Pomnik założyciela rosyjski Radiobiologia ES Londyn.
 • Pomnik Lenina.
 • budynek dezynfekcji, domów wieża ciśnień (zbudowany w latach 1889 – 1890).
 • Obiekty pato-anatomiczne separacji, pojemnik fizjologicznej laboratorium chemicznym i ogólna patologia (1892-1895 zbudowany lat).
 • Główny budynek IEM (1890-1936 rok).
 • Budynek laboratorium IEM lub "Tower of Silence" (1912-1914 lat).

adres

IEM znajduje się w kilku budynkach w mieście. W budynku głównym znajduje się na ulicy Pavlova, Building 12, Instytutu Medycyny Doświadczalnej (St. Petersburg).

Maly Prospekt boku Piotrogród, budynek 13 – adres kliniki IEM.