273 Shares 8402 views

Pojawił szczawianu w moczu dziecka: przyczyny, objawy, leczenie

Organy dzieci wymaga szczególnej uwagi dorosłych. Moczu, który jest okresowo poproszony o podanie pediatrów, jest wskaźnikiem zdrowia. To pokazuje, jakie procesy zachodzą w ciele dziecka. Szczawianu w moczu dziecka – nie należą do rzadkości. Dlaczego pojawiają się one, a co to jest?


Co jest szczawian?

Są w moczu każdej osoby, ale ich liczba powinna być znikoma. Szczawian wapnia w dużych ilościach pojawia się na rozwiązania kwasu szczawiowego wymiany soli. Ich przyczyn jest wiele, począwszy od czynników dziedzicznych i kończy się błędem w diecie. Dlatego ważne jest obserwowanie jak często wykrywane szczawianów w moczu. Norma, jeśli są to pojedyncze przypadki. Ale jeśli ponownie przebadać ponownie pokazać swoją obecność, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na ten fakt, ponieważ może to wskazywać na naruszenie pracy nerek. Specjaliści odkryli, że szczawiany może wzrosnąć z powodu zaburzenia równowagi hormonalnej, stres w okresie moczu u dzieci w wieku 6-7 lat i dorastania.

Jakie są objawy choroby

Po pierwsze, mocz dziecka zostaje nasycony kolor. Czasami krwi można wykryć w nim. Po drugie, zmniejszona stawka dzienna z moczem. Po trzecie, w sole tła może pogorszyć lub pojawiają się choroby dróg żółciowych. Po czwarte, w prawie wszystkich przypadkach wykrywane i dystonia. Jednak u dzieci do pięciu lat może nie być widoczne objawy. Im starsze dziecko, tym bardziej prawdopodobne, że oxaluria objawy mogą być mniej więcej taki sam jak w kamicy moczowej. Należą do powstawania bólu brzucha, zmęczenie.

leczenie chorób

szczawian dziecko w moczu wymagają kompleksowego podejścia do leczenia, który opiera się na czterech głównych zasadach: reżim prawej pitnej, normalizacja terapii stylu życia, przestrzeganie ścisłej diety.

Posiłki w szczawiany

Jest to konieczne do uwzględnienia w ich menu żywności takie jak chleb (bez skórki), żyto, słonecznik chałwa, orzechy, kasze (płatki owsiane, gryka, pszenica), płatki owsiane, fasola, kapusta, rzodkiewka morza, morele. Są to produkty, na których powinny być opuszczone. Dotyczy to przede wszystkim te, w których duża liczba zawiera kwas szczawiowy. Oczywiście, te produkty mogą być używane, ale w małych ilościach. Jeśli pić mleko, wolę kwasową w nierozpuszczalnych kompleksów, a nie przynieść przez nerki, a przez jelita. Produkty te obejmują truskawki, pomidory, truskawki, bakłażan, figi, sałata, czekolada, kawa, rabarbar, szczaw.

Prawidłowe reżim picia

Szczawianu w moczu dziecka zazwyczaj prowadzi do tego, że rodzice są zmuszeni dać mu dużo płynów. Zmniejsza to stężenie i kwasowość moczu. Byłoby lepiej, gdyby dziecko nie będzie pić tylko wodę, ale, na przykład, herbatę, kompot, sok owocowy. Fakt, że te napoje zawierają kwasy organiczne, które są antagonistami kwasu szczawiowego. Prowadzi to do tego, że kryształy po prostu rozpuścić sole.

Jak widzimy, szczawianu w moczu dziecka nie są niebezpieczne. Ich zawartość może być regulowana za pomocą zwykłej diecie. Jednakże, jeżeli oprócz soli odkryto białka, śluz, zwiększenie liczby białych krwinek, leczenie wymaga bardziej poważne.