646 Shares 1984 views

ból zęba

Jeśli masz ból zęba, to zawsze dużo zmartwień. Ból zęba pojawia się, gdy się uśmiechasz, nie pić i jeść, dekompresji, lub odwrotnie, wycisnąć szczękę, poruszać głową. Czasami ból nawet tylko z tego, co wydaje się oddychać, a zimne powietrze przepływa w pobliżu chorego zęba.


Lekarze uważają, że ból zęba może wskazywać na pewne choroby. Na przykład, mogą być zakażone gumy lub masy (nerwów) z zęba w jamie ustnej jest pęknięte lub gnicia zęba. Ponadto, przede wszystkim również towarzyszy nieświeży oddech. A sam ból może pojawić się jedynie na tym, że między zębami utknął kawałek jedzenia. Czy uważasz, że to wszystkie objawy choroby stomatologicznej? Absolutnie nie! To negatywne konsekwencje zapalenia zatok nosowych.

Ale dokładna diagnoza rozwiązanie przewidziane tylko do dentysty. Ale zanim wizyty konieczne jest w celu łagodzenia bólu. Więc co należy zrobić, gdy ból zęba?

Ostrzeżenie: metody nie zawsze są najbardziej tradycyjny.

1. Przepłukać usta.

Wpisz łyk wody. Jego temperatura powinna być taka sama jak temperatura ciała. Płukanie jamy ustnej. Jeśli ból powstał z powodu zaciętego żywności, dokładnie do płukania jamy ustnej, można ją usunąć.

2. Starannie oczyścić zęby gwintu.

Płukanie gardła nie pomaga? Następnie należy usuwać cząstki przyczepione do żywności, przy użyciu nici dentystycznej. tylko trzeba być bardzo ostrożnym, bo można uszkodzić dziąsła.

3. Alkohol „przeciwbólowy”

Staraj się trzymać na ząb, który boli, łyk whisky lub wódki. Gumy absorbuje niewielką ilość alkoholu i ząb od tego lekko zdrętwiałe. Resztę można wypluć.

4. Przemyć solanką

Za każdym razem gdy jedli, a przed pójściem do łóżka mieszanki w zlewce 200 gramów wody i łyżeczkę soli. Takie rozwiązanie trzeba wypłukać usta.

5. Masaż dłoni

Tak, to była ręka. Masaż ten w 50% przypadków, pomaga, gdy ból zęba. Rub kawałek lodu wspólnego obszaru palcem wskazującym i kciukiem. Delikatnie masować to jest miejsce na około pięć minut.

6. Masaż ucha

Jeżeli bóle zęba znajduje się z prawej strony żuchwy uchwycenie górnej krawędzi prawego ucha, wmasować go. Powinien być trochę na niego nacisnąć i przesunąć w górę. Czas trwania masażu – 3 minuty.

7. olej goździkowy

Przez wiele lat ludzie aktywnie korzystać z tej funkcji, gdy ból zęba po leczeniu. Umieścić niewielką ilość olejku goździkowego na zęba dotkniętego lub dołączyć wacikiem zamoczonym w oleju. Nawet dentystów olejek goździkowy, kiedy mają być zainstalowane substancji leczniczych podkładek w leczeniu próchnicy.

8. Nie ma nic do gryzienia

Jeśli ból pojawia się w wyniku kontaktu z zębem powietrza, spróbuj jeść po drugiej stronie szczęki. Jeśli ząb nie jest uszkodzony, to „relaks” pomoże przywrócić jej żywotności zęba.

9. kawałek lodu

Kiedy ból zęba, można traktować go jako siniak – wystarczy dołączyć do niej kostkę lodu. Można zastosować lodzie przez 15 minut do większości zębów, a może do policzka, a to powinno być wykonane co najmniej cztery razy dziennie.

10. Nie wolno otwierać usta

Ból może tworzyć strumień chłodnego powietrza, które przechodzi w pobliżu zęba. Więc po prostu trzymać gębę na kłódkę.

11. Nie zakrywaj usta

Istnieją przypadki, gdy ząb boli po naciśnięciu lub z powodu wad zgryzu człowieka. Jeśli tak, spróbuj tak często, jak to możliwe, aby utrzymać otwarte usta. Zwłaszcza przed takim czasie, gdy ząb nie wygląda dentysty.

12. Napój aspiryna

Nie wystarczy umieścić aspiryny do gumy, która rośnie z bólem zęba. To może prowadzić do oparzeń aspirynę. Lepiej jest przyjmowanie leku doustnie co 5 godzin.

Aspiryna nie należy podawać osobom, które nie ukończyły 18 lat. Faktem jest, że lek ten jest związany z pojawieniem się zespołu Reye'a – stan niebezpieczny dla życia.