815 Shares 8506 views

Lek "Bezornil" (maść): instrukcja obsługi, opis, recenzje, analogi

Bardzo wiele osób stoi tak delikatnym problemem, jak hemoroidy lub pęcherze odbytu. Niestety, nie każda osoba traktuje ją z lekarzem. Należy jednak to zrobić, ponieważ brak właściwego leczenia tej choroby może prowadzić do poważnych powikłań.


Z reguły pacjenci używają różnych świec do leczenia hemoroidów. Jednak doświadczeni eksperci twierdzą, że ta forma leku nie zawsze jest skuteczna. Substancja leku działała bezpośrednio na stany zapalne, lekarze zalecają stosowanie maści. Jednym z najbardziej skutecznych maści "Bezornil". Analogi, skład, koszt, właściwości i przeciwwskazania tego środka zostaną przedstawione poniżej.

Opis, opakowanie i skład

Lek "Bezornil" (maść), recenzje o tym, które są w większości pozytywne, przeznaczone jest do stosowania doodbytniczego i zewnętrznego. Zawiera następujące składniki:

  • Perły;
  • Sztuczne piżmo (muskon);
  • Bursztyn;
  • Sztuczne bezoary;
  • Węglan cynku (kalamina);
  • Borneol.

Lek ten jest wydawany w postaci grubej i jednorodnej masy o brązowym zabarwieniu o charakterystycznym zapachu. Umieszcza się je odpowiednio w plastikowych tubkach i opakowaniach kartonowych. Również w zestawie znajdują się 4 wskazówki dotyczące doodbytniczego podawania leku.

Charakterystyka leku

Jaki jest preparat doodbytniczy "Bezornil" (maść)? Instrukcja obsługi informuje, że ten kompleksowy środek przeciwhematoidalny z miejscowym działaniem przeciwbólowym, ściągającym, hemostatycznym, dezynfekującym i przeciwbólowym.

Skuteczność tego leku wynika z obecności substancji biologicznie czynnych, które stanowią podstawę leku.

Taki składnik czynny, jak kalamina, usuwa tajemnicę wywołaną uszkodzeniem ścian śluzowych, a także ropnymi formacjami.

Borneo jest substancją antybakteryjną, a perły mają miejscowy efekt przeciwbólowy.

Jego silne właściwości regenerujące jest obowiązkowe do bursztynu. Jeśli chodzi o sztuczne piżmo, ma działanie przeciwzapalne.

Eksperci twierdzą, że z hemoroidów "Bezornil" pomaga lepiej niż inne leki lokalne. Skutecznie blokuje zespoły bólowe, a także eliminuje krwawienie z odbytnicy i sprzyja leczeniu pęknięć odbytu.

Wskazania dotyczące użycia

Na jakie wskazania używasz lokalnego preparatu "Bezornil" (maść)? Eksperci twierdzą, że ten środek jest bardzo skuteczny w zapaleniu hemoroidów i obecności pęknięć odbytu. Należy również zauważyć, że czasami omawiane leki mogą być stosowane w przypadku oparzeń i po ukąszeń owadów.

Przeciwwskazania

W jakich sprawach nie można wyznaczyć "Bezornil" (maść)? Instrukcja użycia mówi, że lek ten jest przeciwwskazany do wysokiej wrażliwości pacjenta na naturalne składniki, które działają jako podstawa leku.

W odniesieniu do kobiet w ciąży i karmiących, stosowanie tej maści w tej kategorii osób powinno być określone przez lekarza.

Przygotowanie "Bezornil" (maść): instrukcje użycia

Użyj danego leku do leczenia hemoroidów zapalnych powinna być zgodna z zaleceniami lekarza. Chociaż w większości przypadków pacjenci stosują to leki samodzielnie, bez konsultacji z proktologiem.

Do prawidłowego stosowania maści należy dokładnie zapoznać się z załączonymi instrukcjami. Według niej, przy zewnętrznych urazach, leki powinny być stosowane na dotkniętym obszarze dwa razy dziennie.

Aby osiągnąć lepszy rezultat, eksperci zalecają umieszczenie leku na sterylnej serwetce, a następnie nanoszenie go na zakażony obszar. Przebieg takiego leczenia można przeprowadzić w ciągu dwóch tygodni.

Podobnie jak w przypadku hemoroidów wewnętrznych należy stosować preparat "Bezornil" (maść)? Instrukcja obsługi informuje, że do podawania doodbytniczego leku konieczne jest użycie specjalnej końcówki. Jest wtryskiwany głęboko do odbytu, a następnie lekko wciśnięty na rurkę. Podczas tej procedury należy spożywać około 2 cm maści. Zaleca się przeprowadzanie zabiegów terapeutycznych wcześnie rano i przed snem, a po każdym opróżnieniu jelita.

Zdarzenia niepożądane

W większości przypadków preparat "Bezornil" (maść), którego cena podano poniżej, jest bardzo dobrze tolerowana przez pacjentów. Czasami ten lek może powodować reakcje alergiczne, ale tylko u pacjentów predysponowanych. W takim przypadku lek należy przerwać i zwrócić się do proktologa o inny lek.

Specjalne zalecenia

Po nałożeniu maści do obszaru odbytnicy pacjent może poczuć lekki mrowienie, a nawet przyjemny chłód. Jest to norma leku. Po pewnym czasie takie reakcje znikną same.

Koszt i analogia

Ile kosztuje przygotowanie "Bezornil" (maść)? Cena tego narzędzia jest dość wysoka. Jego koszt zmienia się między 370-450 rubli (na jedną rurkę).

Nie ma strukturalnych analogów tego leku. Jeśli jednak pilnie potrzebujesz, można ją zastąpić narzędziami o podobnych skutkach. Należą do nich: "Hemorron", "Proctan", "Anuzol", "Wyciąg z Belladonna", "Aurobin", "Procto-Glivenol", "Betiol", "Pileks", "Proctosan" i inne.

Opinie klientów

Bardzo wielu ludzi opuszcza tylko pozytywne recenzje o Bezornilu. Twierdzą, że tylko to narzędzie pomogło im w walce z hemoroidami lub pęknięciami odbytu.

Po naniesieniu leku na obszar odbęszczający, uczucie bólu natychmiast zanika, a po kilku dniach stan zapalny zanika całkowicie.

Wady tego leku obejmują jego wysoki koszt, a także niezbyt przyjemny zapach, który często odczuwany jest nawet przez ludzi wokół.

Należy również zauważyć, że w niektórych przypadkach maść "Bezornil" powodowała reakcje alergiczne w postaci ciężkiego pieczenia i świądu u pacjentów. U takich pacjentów stosowanie leku jest przeciwwskazane.