104 Shares 7189 views

Ile snu obudzić się wypoczętym i mieć dobry sen? Jak nauczyć się iść do łóżka na czas?

Wiele osób do czynienia z takim problemem, jak brak snu. Wstawać codziennie rano do pracy – to piekło. Jeśli jesteś zainteresowany na pytanie, jak nauczyć się iść do łóżka wcześniej, to ten artykuł jest dla Ciebie. Dla ponad połowy ludzkości wcześnie, aby pójść do łóżka – to prawdziwy problem. Mieszkańcy planety pogoni za duże pieniądze, poświęcając swój sen i zdrowie. Dodatkowo, całe ciało ładowania dostaje tylko podczas snu. Brak sesje jogi, masażu lub relaksacji nie pomaga przywrócić całą energię.

Jeżeli dana osoba idzie spać każdej nocy, ale przez długi czas nie może spać – jest zaniepokojony pytanie: „Jak nauczyć się spać wcześnie” Zanim jednak odpowiedzieć na to pytanie, konieczne jest, aby wyjaśnić pewne szczegóły. Istnieje kilka typów ludzi. Były mogą spać 4 godziny, a drugi – tylko 8. Aby rozpocząć, należy określić, jaki typ Ciebie. Oczywiście, musimy pamiętać, że człowiek jest zaprogramowany do około 8 godzin czasu czuwania. Jednak ludzie są podzielone na sowy i skowronki. Po pierwsze, trudno będzie iść do łóżka wcześnie i jak trudno się obudzić wcześnie. Skowronki, a wręcz przeciwnie, może iść wcześnie do łóżka i obudzić się wcześnie bez żadnych problemów. W niektórych krajach, uwzględnia tę funkcję i mogą pochodzić nie działa w godzinach porannych, kiedy ludzie śpią za mało. Najważniejsze jest to, aby otrzymać pracę na czas.

Istnieje teoria, że wszystko sen jest podzielony na etapy. Każda faza trwa 1,5 godziny. Dlatego sen powinien być podzielna przez 1,5 godziny. E. 3 godziny 4,5 lub 6 i T. D. Jeżeli obudzić się przez 6 godzin do końca danego cyklu przebudzenia będzie normalnego, a nawet energiczne. Ale jeśli budzisz się o 7 rano, kiedy w pełnym rozkwicie będzie następny etap snu – będzie to bardzo trudne. Oczy zostaną otwarte, ciało będzie nadal śpi.

Jak iść do łóżka wcześnie?

Kolejna odpowiedź na pytanie, ile snu obudzić się odświeżona, jest samobadanie oraz rozwój nawyków. Aby określić, ile organizm potrzebuje snu, trzeba iść spać i obudzić się na własną rękę. Zanotować na kartce, jak długo spał. Następnej nocy, powtórz swoje pomiary. Kontynuuj to przez kilka dni, a średni czas trwania snu. Wiedząc o tym, można iść spać i obudzić się na czas bez problemów. Aby marzenie się szybko i łatwo, nie ładować się przed nim. Nocą można wypić szklankę mleka lub zjeść kawałek owocu. Ponadto, przed pójściem spać lepiej nie oglądać telewizji lub korzystania z komputera. Najlepszy ze wszystkich, jeśli w nocy wziąć kąpiel i wypić herbatę ziołową. Przed pójściem do łóżka, aby czytać książki, ale nie na długo.

Zaplanować następny dzień!

Jeśli nie można iść do łóżka wcześnie, ale ponieważ jesteś zainteresowany pójściem do łóżka na czas, jest jedną radę. Trzeba zaplanować wieczorną rutynę. Zaplanuj tak wiele do zrobienia, jak można to zrobić. Ale pamiętaj, nie odkładać do jutra tego, co możesz zrobić dzisiaj. Najważniejsze rzeczy zostawić w godzinach porannych, będą wake-up używki. Jeśli są rzeczy, których nie lubię, umieścić je w końcu. Rano, zajmuje tylko to, co jest miłe dla ciebie.

Jak przyzwyczaić się do systemu?

Jest jeszcze inna kategoria ludzi. Obejmuje on tych, którzy idą do łóżka wcześnie, ale nie mógł zasnąć przez dłuższy czas, a więc trudno się obudzić. Dotyczą one o pytaniu: „Jak iść do łóżka wcześnie?” Odpowiedź jest bardzo prosta. Konieczne jest, aby przyzwyczaić się do reżimu. Każdego dnia trzeba iść do łóżka 15-20 minut wcześniej i po prostu budzi. Stopniowo trenować swoje ciało, aby zasnąć i obudzić się w odpowiednim czasie dla Ciebie. Inną ważną radę: trzeba przestrzegać przez cały czas, nawet w trybie weekend. To może wydawać się śmieszne do ciebie, bo weekend – jest to jedyna okazja, gdzie można się przespać. Wiedzieć, czy będzie stwierdzić, zawsze będziesz czuć się wesoły i łatwo dostać się rano, nawet bez budzika.

Aby wydostać się z łóżka, trzeba wypełnić z pozytywnymi emocjami i planach na przyszłość. Jeśli przed pójściem spać będziesz myśleć o tym, jak nie chcesz iść do pracy, albo że w każdym razie nie na tyle spać – ciało będzie zwrócić uwagę na to, a zatem przebudzenie będzie bardzo trudne. A jeśli wieczorem planujesz dużo rzeczy, ugotować sobie coś smacznego na śniadanie, a potem obudzić się i nie być zbyt trudne.

Jaki powinien być budzika?

Umieścić zegar alarm nie jest bardzo głośna muzyka. Lepiej, jeśli będzie stopniowo wzrastać. Głośna muzyka może niekorzystnie wpływać na układ nerwowy, a budzisz się w złym nastroju. Jeśli te wskazówki nie pomogą, umieścić więcej alarmów w wierszu. Nadal można usunąć budzika z dala od łóżka. Aby go wyłączyć, trzeba wstać, a budzisz się dokładnie. Dopiero po wyłączeniu budzika nie wrócić do łóżka, w przeciwnym razie można zasnąć i spać przez ważnych sprawach.

Niektórzy ludzie specjalnie przełączyć budzik na 5-10 minut przed żądanym czasie, a następnie moczyć się z łóżka. Psychologowie twierdzą, że nie trzeba. Lepiej spać, te w pełni 10 minut, a następnie obudzić. Trzeba wstać natychmiast po alarmie, w przeciwnym wypadku możesz wrócić do snu. Po śnie trzeba natychmiast otworzyć zasłony. Daylight zmniejsza produkcję hormonu snu – melatoniny – a poczujesz wesoły. Jeżeli przebudzenie dzieje się bardzo wcześnie, kiedy jest jeszcze ciemno, do włączenia światła w pomieszczeniu. Również kupić rolety kuchnia jasne, kolorowe okulary. Umieścić w misce czerwonych jabłek. Jasne kolory będą pracować dla Ciebie jak światło dzienne. Nadal można kupić lampy do terapii światłem. Są one sprzedawane w sklepach sprzętu medycznego. Jeśli siedzisz pod lampą co najmniej 20 minut, ciało będzie zmniejszyć produkcję hormonu snu. Takie urządzenia są używane nawet w leczeniu depresji.

Woda – źródło życia!

Nowy dzień jest lepiej zacząć wodą. Zaraz po przebudzeniu, należy wypić szklankę wody, uelastycznia ciało i opłat żywość na cały dzień. Podczas śniadania lepiej jest pić sok lub zieloną herbatę. Jeśli jesteś miłośników kawy, wypić powinno być pod koniec śniadania. W przeciwnym razie może to spowodować wzrost ciśnienia krwi.

Ogólnie rzecz biorąc, pożądane jest, aby spać przy otwartym oknie, lekko, ale nie zawsze jest to możliwe. Naukowcy obliczyli, że jeśli tuż przed pójściem do łóżka, przewietrzyć pomieszczenie, a następnie zamknij okno i iść spać po 2:00 powietrze w pomieszczeniu staje się duszno. Dlatego otworzyć natychmiast po podniesieniu i wziąć kilka głębokich oddechów. Tlen pomaga obudzić mózg.

Sex – najlepszy początek dnia!

Seksuolodzy twierdzą, że najlepszym sposobem na rozpoczęcie dnia – to seks. Rankiem ciała najbardziej zrelaksowany i zabawa będzie niezapomniana. Również po seksie wydzielają hormony radości, która będzie wystarczająca na cały dzień.

Co żywność trzeba rozpocząć dzień?

W celu łatwo się obudzić, nie pić alkoholu w nocy i kawy. Są one określane są używki, które wpływają na sen.

Na śniadanie, należy spożywać węglowodany, pomagają mózg, aby się obudzić i zacząć działać. Ponadto konieczne jest stosowanie witaminy B i magnez. Orzechy włoskie i rokitnika mają pozytywny wpływ na układ nerwowy i stymuluje produkcję serotoniny – hormonu o żywotność.

Wiele z nich jest przyzwyczajony do wstawania na napoje energetyczne. Pamiętaj – to negatywnie wpływa na zdrowie. Energia zakłócać sen, płacz skurcz naczyń krwionośnych, zmniejszenie uwagi i pamięci. Dlatego są one na ogół lepiej nie pić, zwłaszcza w godzinach porannych.

Kawa rano można pić, ale nie bardzo. Na kawę też mają problemy zdrowotne. wstrząsnąć ich rąk, zaburzenia snu. Ale jeśli wiesz, kiedy przestać i pić 1-2 porcji dziennie, nie ma problemu.

drzemki

Czasami ludzie potrzebują drzemkę. To może trwać od 40 minut do 1,5 godziny. Na przykład w Japonii dla pracowników instytucji, i tak dalej. N. Istnieją specjalne pokoje, w których ludzie mogą odpocząć kolację. Należy zauważyć, że Japończycy mają wysoką żywotność i taką samą wydajność.

Co jeśli torturowanie bezsenność?

W świecie istnieje zapis – człowiek nie spał przez 11 dni. Ale zwykli ludzie po trzech dniach bezsenność zaczynają szaleć: jest wyczerpanie organizmu, układ nerwowy jest uszkodzony, człowiek traci uwagę i pamięć, a w ciągu 3-4 dni bez snu mogą wystąpić halucynacje. Zaburzenia snu trzeba udać się do lekarza. Może to być lekarz lub neurolog. Są specjaliści, którzy zajmują się problemami snu – sen, ale bardzo niewiele z nich i poprosić o wizytę u lekarza to bardzo trudne.

Nie należy przyjmować tabletki nasenne bez recepty, są one niekorzystny wpływ na układ nerwowy. Ponadto, ze względu na ich zaburzeniami uwagi – jest to szczególnie niebezpieczne dla osób, które napędza samochód.

Obudzić się rano łatwe, bądź szczęśliwy i wesoły przez cały dzień, potrzeba czasu, aby pójść do łóżka.