525 Shares 5350 views

Jak wybrać nazwę dla ortodoksyjnych dziewcząt

Prawosławny nazwa dla dziewczynek – to nazwa nadana do niej i przywiązany podczas chrztu w kościele. Wszystkie z nich są zarejestrowane w kalendarzu prawosławnym, prawie codziennie zmarł świętego. Dziecko, nazwał imię świętego, spada pod jego patronatem. Jednakże nazwy męskie prawosławny kalendarz oferuje znacznie bardziej ortodoksyjne listę nazw dla dziewcząt jest niska, więc często zamienia nazwy dla chłopców jest Alexander, Vasilina (Vasilisa), Victoria Eugenia, Joan (Jan). Uważa się, że nazwa Kościoła musi być różny od ziemskiego, a nawet strzeżoną tajemnicą, jego wzmianka w modlitwach za osobę w ciągu całego życia, to jego obsługa pochówku gdy opuści ten świat.


Wybierając nazwę dla dziewcząt prawosławny

W dawnych czasach, imię dziecka do wyboru rodziców, ale w okresie Synodu tego prawa została przeniesiona do kapłana. Teraz nowy rodzice dziecka zwrócił się do niego z pytaniem, a to z kolei odczytać listę kalendarza i namaścić chłopców i dziewcząt. Jak więc zostały nazwiska na liście świętych, jak są one rozmieszczone według dat?

Faktem jest, że każdy dzień odpowiada imię świętego, który zmarł w tym dniu, czyli lewicy laickiej i przeszedł do życia wiecznego. W tym samym dniu, ma w pewnym świętym dniu. Wybierz nazwę kalendarza cerkiewnej dla dziewczynek, z jednej strony, łatwiej jest: aby otworzyć i przeczytać, co w tym dniu lub na jeden lub dwa dni później pojawia. Ale z drugiej strony, nowoczesne rodzice tych nazw nie może brzmieć bardzo melodyjne, bardzo niewiele osób chce zadzwonić do dziewczyny lub Glikeriya Fokloy, a oni martwić się o dziecko, które będzie miało całe życie tzw i przedstawione w społeczeństwie.

Szukamy nazwy kalendarza

W kalendarzu są pomalowane wszystkie prawosławne imiona dziewcząt. Miesięcznie można znaleźć to, czego potrzebują i daty. Istnieje spora liczba źródeł, które zapewniają transkrypcję lub nawet krótką historię życia świętego. Istnieje również wybór z najczęstszych nazwisk. Oto najbardziej popularne, które są wymienione w kalendarzu, panie: Anna (spotyka się 30 razy), Maria (29), Matron (12), Anastasia i Elizabeth (11), Alexander (10). Najliczniejsza w nazwach miesiąca jest listopada (271 nazwa), a najmniej ze wszystkich świętych, o których mowa w czerwcu (187 nazw).

Imię dla dziewcząt w życiu doczesnym

Często dziecko ochrzczone w kościele w czasie, gdy jest przekazywana nazwę, która jest zarejestrowana w urzędzie stanu cywilnego. Następnie kapłan może zaoferować nazwać nie dziecko datę urodzenia lub chrztu, czyli blisko jego własnej. Na przykład, Alena i Aliny paszportu lub dostać się do kościoła Elena Olga, Xenia i Oksana są nazywane Aksinya być nazwana Elizabeth, Irina – Arin, Véronique – religie i tak dalej. Odbywa się to w celu zamknięcia osoby były łatwiejsze do zapamiętania nazwę dziecko odnosić się do niego w swoich modlitwach. Co ciekawe, w starej Rosji obchodzony był nie osoby urodziny, a dzień aniołem, albo imię i nazwisko, – dzień, który został wymieniony w kalendarzu. Po tym wszystkim, a święty anioł stróż jest dla każdego z nas, dlatego też prawosławni i wybrano nazwę dla dziewczynek (a także dla chłopca, jednak zbyt).